vaschishin Олег Ващишин народився 06. 06. 1991 році в селі Селець Дубровицького району. У 1997 році Олег пішов у 1 клас Селецької загальноосвітньої школи. Зарекомендував себе як дисциплінований, працелюбний учень. Брав активну участь у спортивному житті школи. Відвідував спортивні секції з футболу та баскетболу. Неодноразово брав участь районних та обласних змаганнях.
У 2008 році після закінчення школи був призваний до лав Збройних Сил України. Служив у розвідувальній роті військової частини м. Рівне. Після  служби в армії працював на будівництві у Києві.
Весною 2014 року в числі перших пішов добровольцем у зону АТО. Служив у складі 51 механізованої бригади 3-го батальйону навідником гармати на БМП. За короткий час довелося побувати в найгарячишіх точках Донецької та Луганської областей, в найскладніших ситуаціях.
Загинув Олег Ващишин у Іловайському котлі наприкінці серпня 2014 року. Був похований у Запоріжжі, як невідомий солдат. У вересні 2015 року за результатами ДНК – експертизи було визначено особу солдата. 8 жовтня 2015 року Ващишин Олег Анатолійович  перепохований у с. Селець  Дубровицького району. У нього залишилися батьки та молодший брат.

Указом Президента України № 383/2016 від 2 вересня 2016 р., “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

 

Публікації про Ващищина О. А.
Район знову в жалобному вбранні

          Погожого сонячного жовтня Дубровиччина знову вмилася сльозами – в останню путь проводили ще одного Героя, що загинув на Сході. Так сталося, що цей прощальний шлях для Олега Ващишина розтягнувся не лише на сотні кілометрів, що розділяють наше Полісся від Донеччини, а й цілий рік. Адже востаннє на зв’язок з рідними хлопець виходив ще у серпні минулого року.
8 жовтня до тисячі наших земляків попрощалися з Олегом Ващишиним – старшим солдатом 51 окремої механізованої бригади. Героя поховали на батьківщині, у рідному селі. Розділити біль втрати приїхали представники влади на чолі з головою райдержадміністрації Сергієм Киркевичем та заступником голови ради Григорієм Шахом, військовослужбовці, родини воїнів АТО, п’ять священнослужителів.
Олег Ващишин народився у 1991 році в селі Селець. В квітні 2014 року його призвали на службу. Після проходження навчання на полігоні старший солдат вирушив у зону АТО у складі 51 окремої механізованої бригади. Загинув Олег  Ващишин  у Іловайському котлі. У нього залишилися батьки та молодший брат.
На знак пошани до пам’яті Героя 8 та 9 жовтня в районі оголошено днями жалоби.

 

Монолог  Небесного  Воїна

(Сумуємо, пам’ятаємо, маємо за взірець відважного земляка, нашого захисника, героя Олега  Анатолійовича  Ващишина.)

Нарешті, матусю, я поряд з тобою,
В своєму дворі в нетривалих гостях.
Поглянь, як висить виноград наді мною,
От-от і впаде на мій цинковий дах.

Я трохи стомився в далекій дорозі
Й не можу ступити на рідний поріг,
Й, на жаль, привітатися з вами не в змозі,
Я всіх обійняв би, якби тільки міг.

Вклонився би низько і батькові, й брату,
І руку потиснув би друзям своїм,
Дівчатам я б міг під гітару співати
Про те, як самотньо у домі моїм.

У ньому нема ні дверей, ні віконця.
Тут сумно і тихо, і тут я німий.
Лишаю для вас своє місце під сонцем,
Пробачте, якщо я десь був не правий.

А я буду там, де мої побратими,
В численному складі бригада моя.
Я й там добросовісно варто нестиму,
Щоб не опорочити власне ім’я.

А ви, моя мамо, не плачте, не треба,
Бо я до вас дощиком тихим прийду,
Весь вечір зорею дивитимусь з неба,
А вранці – промінчиком сонця зійду.

В самотності – спогадом теплим зігрію,
Ночами – прийду у ваш сон.
Я тут не зламався  і там я зумію,
Душа моя лине у вічний полон.

Марія Мосійчук, с.Селець

             Пам’яті нашого земляка Олега Ващишина та інших земляків, які загинули під  Іловайськом влітку 2014 р.

Іловайськ, Іловайськ…
Ні могил, ні хрестів,
Ні іншої якоїсь ознаки.

Іловайськ, Іловайськ…
Пшениці не ростуть,
Куди око сягає –
Лиш маки та маки…

Іловайськ, Іловайськ…
Вічний біль, вічний сум
У родинах, де втратили
Батька чи сина.

Іловайськ, Іловайськ…
Україна в боргу перед тими,
Хто там загинув.

Іловайськ, Іловайськ…
Вся дорога в сльозах,
Дуже довга дорога
До рідного дому.

Іловайськ. Іловайськ…
Повторити цей шлях
Не бажаю нікому.

Анастасія.

Відкрито меморіальну дошку Олегу

17  грудня у селі ващишин дошСелець Дубровицького району Рівненщини, відбулася урочиста церемонія відкриття меморіальної дошки  герою АТО, справжньому патріоту України Олегу Ващишину. Ініціатором виготовлення та встановлення пам’ятного знаку виступив народний   депутат України Василь Яніцький. На заході були присутні батьки, односельчани, рідні і друзі загиблого, а також керівництво району в особі  голови місцевої райдержадміністрації Сергія Киркевича та голови районної ради Миколи Кухарця.

Народний депутат України Василь Яніцький, звертаючись до присутніх, сказав:  Це вже п’ята меморіальна дошка загиблим воїнам АТО в Дубровицькому районі. Хочеться, щобващишин 1 вона стала останньою в усій Україні.Ми не чуємо вибухів, бо такі мужні хлопці, як Олег Ващишин, захищають нас. Наші діти граються й сміються, бо їх спокій охороняють воїни-патріоти, готові віддати життя за рідну землю, за нас із вами.Олега довго шукали волонтери й мої помічники серед полонених. Надіялися, що живий, що повернеться. Він і справді повернувся ось на цій меморіальній дошці, щоб залишитися вічно молодим. Добрим поглядом Олег зустрічатиме дітей на порозі рідної школи. А наше завдання – зберегти пам’ять про героя, турбуватися про його батьків, збудувати заможну й сильну Україну.Низько вклоняюся батькам Героя. Прошу у них вибачення, що їхнього сина немає поруч із нами.

Присутні вшанували пам’ять героя хвилиною мовчання та покладанням квітів. Прочитав молитву та освятив пам’ятну дошку настоятель місцевого Свято-Миколаївського Храму.

Слободзян М.

 

Список публікацій

1. Район знову в жалобному вбранні // Дубровицький вісник : Громадсько-політична газета. – 2015. – №41/9 жовт. – С. 3

2. Пам’яті нашого земляка Олега Ващишина та інших земляків, які загинули під Іловайськом влітку 2014 р. : [Вірші] // Дубровицький вісник : Громадсько-політична газета. – 2015. – №46/13 листоп. – С. 2

3. За ДНК- експертизою впізнали загиблого в АТО рівнянина (Олег Ващишин з Дубровиччини загинув під Іловайськом наприкінці серпня минулого року) // Радіотрек

4. За ДНК- експертизою упізнали ще одного загиблого під Іловайськом // Голос України: інформаційний портал

5. За ДНК-експертизою упізнали загиблого під Іловайськом військового з Рівненщини // Четверта влада: інформаційно-аналітичний портал

6. Вдалося ідентифікувати загиблого в Іловайському котлі 23-річного воїна // Gazeta.ua

7. Волинь: за ДНК опізнали загиблого Олега Ващишина // Волинське агентство розслудувань

8. Ващишин Олег Анатолієвич // Книга пам’яті

9. Слободзян М. Відкрито меморіальну дошку Олегу//Персолнальний сайт Василя Яніцького

 

Ващишин Олег Анатолієвич (06.06.1991-29.08.2014)