gorodnyuk    Народився Іван Городнюк  02 червня 1984 року в місті Березне Рівненської  області. Вся його юність проходила в громадській діяльності – це і членство в Спілці української молоді, і в Молодіжному національному конгресі. Іван  організовував мистецькі акції, брав участь у заходах. Згодом активно долучився до політичного життя краю – був постійним членом виборчих комісій, спостерігачем. Останні роки життя член ГО «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», брав участь у ексгумаційних роботах загиблих воїнів УПА та військових реконструкціях.
Іван творча людина. Керував гуртком сучасних танців Березнівського будинку культури, проводив заняття з аеробіки та брейк-дансу. Підприємець.
На Євромайдані Іван Городнюк з перших днів, мав псевдо «Месник». Одразу вступив до Волинської сотні, був активним її бійцем, стрілець сотні «Свободи». У розпал протистояння на Грушевського самооборонівець стояв у перших лавах перед барикадами з палаючих покришок.
17 лютого 2014 року на Грушевського Городнюка жорстоко побив Беркут. А 18-го, у страшенний мороз, силовики застосували проти мітингувальників водомет. На лютневому морозі він потрапив під льодяний душ, що влаштував Беркут. А на додачу до того – сильно проморозив ноги.  У важкому стані, побитий і хворий, 19 лютого повернувся Іван з баррикад додому.
В ніч з середи на четвер, 20 лютого 2014 року, через  ускладнення, які виникли після  переохолодження та побиття  Іван помер.
Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року, за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Городнюку Івану  Володимировичу  присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

 5 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

 

 

Публікації про Городюка І. В.
Прилетів лелека на шкільний поріг

Прилетів лелека на шкільний поріг.

Хочеться спитати: із яких доріг,

Подолавши бурі, подолавши втому.

Повернув ти, бусле, до рідного дому?

Герою Небесної сотні  Івану Городнюку присвячуємо

gorodnyuk2         Спливають дні, роки, печалі… Залишається тільки добра людська пам’ять про тих, хто був з нами поряд, вчився, працював, просто жив. У ці лютневі дні ми пригадуємо жахливі події на Майдані, криваві репресії та розстріли, які забрали сотні життів молодих патріотів. Пам’ятаємо і продовжуємо щоденно, зі скорботою у серці приймати звістки про нові жертви заради єдності України, її територіальної цілісності, державності в європейському просторі серед демократичних прав і свобод інших країн світу.
Ця боротьба триває, надихає нових героїв, виховує в молодого покоління силу духу, загартовує волю та характер. Вихованці, педагоги школи-інтернату теж причетні до історії героїв Небесної сотні. Адже саме тут навчався і виховувався Герой України Іван Городнюк. Він був звичайною людиною, а став прикладом самопожертви. Прагнення свободи, віри у краще майбутнє України були для нього понад усе. Пригадуються нещодавні події, пов’язані з відкриттям меморіальної дошки загиблому Герою. 14 жовтня 2014 року, коли в храмах проходила святкова літургія з нагоди Покрови Святої Богородиці, на подвір’я школи прилетів лелека. Де він взявся цієї осінньої пори? Птах вразив всіх своєю поведінкою. Він спостерігав за всім, що відбувається, ходив поміж дітей та гостей, видавав шиплячі звуки, ніби хотів щось розповісти. У той момент хтось із присутніх сказав, що то душа Івана Городнюка прилетіла до нас. Потім лелека здійнявся, покружляв над подвір’ям і полетів у невідомому напрямку. З тих пір ми його не бачили, а цікавий, майже містичний спомин залишився.
В музеї школи зібрані матеріали про Героя, продовжується співпраця вчителів, учнів з братом патріота Вадимом Городнюком, який часто відвідує інтернатівців, надає матеріальну підтримку дітям – сиротам, тим, хто цього потребує.
Нехай повертаються лелеки до отчого дому з далеких доріг, нехай повертаються воїни до рідних, нехай приємні звістки летять птахами по всіх куточках рідної землі, хай буде мир та спокій в нашій неньці Україні.  Слава героям!

Ірина Шнайдер,
заступник директора з навчально – виховної роботи
Березнівського НВК «ЗОШ- інтернат І-ІІІ ст.- МНВК».

 

Вшанували пам’ять земляка

         Як  уже повідомлялося в газеті, у Березному на приміщенні районного архіву по вул. Андріївській відкрито меморіальну дошку на знак вшанування пам’яті героя Небесної сотні Івана Городнюка. Ініціаторами акції стали члени районної організації Націоналістичного молодіжного альянсу. Їх підтримали активісти народної самооборони, громадської організації «Майдан». На дошці викарбувано вірш побратима Івана на псевдо «Карпо». У церемонії відкриття взяли участь мати героя пані Зоя, керівники району, духовенство, представники політичних партій, громадських організацій, мешканці міста, студентська, учнівська молодь.
Відкрити дошку громада доручила голові ГО «Майдан» Віктору Потапчуку. Обряд освячення здійснили благочинний парафій УПЦ Київського патріархату в районі, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці протоієрей Мирослав Синиця та настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Назарій Момотюк.
Спогадами про Івана Городнюка поділилася активістка обласної організації «Пам’ять. Пошук жертв війни», до якої належав Іван, го­ловний редактор ТРК «Березне» Ірина Баковецька, яка прочитала також кілька власних віршів національно-патріотичного спрямування.
Хочемо подякувати нашим спонсорам. Так, підприємець Юрій Плескач безкоштовно виготовив ковані вази для квітів, які встановлено біля дошки. А завдяки Олександру Горобцю ми мали  можливість подарувати, не тільки дітям а й усім присутнім, прапорці.

Тетяна Воронко, заступник голови ГО «Майдан».

gorodnyuk3

На фото: друзі та однодумці Івана Городнюка під час церемонії відкриття меморіальної дошки (фото Надії  Ярмолюк);

 

Передали  матері  на збереження

         Днями  Президент України Петро Порошенко в столиці нашої держави вручив Зірку Героя України рідним полеглого героя  Небесної сотні Івана  Городнюка
А минулого вівторка в школі-інтернат, де він вчився, відбулася урочиста  передача цієї найвищої державної нагороди та Грамоти про присвоєння звання  Героя України матері Івана Городнюка Зої Іванівні. Сюди прийшли шкільна юнь, педагоги, активісти ГО «Майдан», березнівчани, які почули про цю подію. В урочистостях взяв участь голова районної ради В. М. Ничипорук.
Звучали Державний гімн України, віршовані ряди про подвиг героїв Небесної сотні, спогади про Івана Городнюка, сумні мелодії.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Небесної сотні та загиблих у зоні  АТО, поклали квіти до момеріальної дошки Івану Городнюку.
І ось настає хвилюючий момент. На сцену виходять побратими Івана Городнюка по Майдану, активні учасники АТО Юрій Гов’ядовський та Євген Перев’язко. В урочистій тиші вони передають Зої Іванівні Городнюк Зірку Героям України та відповідну Грамоту. Згодом учні та інші учасники заходу мали можливість подивитися зблизька на найвищу нагороду нашої держави, поспілкуватися з матір’ю Героя.

Павло Рачок

 

У Рівному відкрили пам’ятну композицію «Небесній сотні»

На Покровdoshkaу 2014 року в Рівному на вулиці Соборній, поблизу органного залу, урочисто відкрили пам’ятну композицію Героям Небесної сотні. Над нею працювали ще з серпня. На стіні будинку зображена відома графіка нашого земляка, талановитого митця та художника Юрія Журавля. Композиція включає меморіальні дошки з портретами та іменами рівнян з «Небесної сотні». Панорамна композиція переходить в імітовані барикади. Проект розробляли Юрій Журавель спільно з рівненським дизайнером Олексієм Огнем.

 

 

«Ой не дають мені вільно подихати»

Слова і музика  Валентина Мисько
Виконує Поліщук Павло

Ой не дають мені вільно подихати,
Ой забирають останній шматок
Речі збираю і мушу вже їхати
Ой да у пошуки щастя свого

Сонце сідає, а я ще не втомлений
Місячне сяйво освітить дорогу нам
Що б зробити, щоб рана загоїлась
Як замолити свій гріх нерозкаяний

Ви, як ті діти, вгодовані славою
Що ж,  порадійте – недовго зосталося
Кара небесна вогнем найжорстокішим
Вас спопелить і розвіє у світ

Як завітають у гості знедолені
Дайте їм сіль і дайте їм хліб
То українці, що голодом морені
Калічені муками тисячі літ

 

Памяти небесной сотни. Іван Городнюк, Березне Рівненська обл.
Пам`яті Івана Городнюка
Вічна Пам’ять другу “Меснику” – Герою України

Наш бойовий побратим друг “Месник” достойний місця серед Небесної сотні. Він був щирим у всьому – у спілкуванні, у переконаннях, у любові до своєї нації.

Ця лютнева рана – кетяги калини,

 що весняних не діждались рим.

 Заболять у серці ти і Україна,

 і безжальність надслучанських зим.

Ірина Баковецька

Мамині сльози…

 Вставай. Ходімо, синку мій, до дому…
До тебе йшла. А вслід собака вив…
Віддай мені, віддай свій біль і втому.
Я витримаю все, лиш ти би, рідний, жив.
Ти не дивися страшно так у хмари,
У синім погляді відбився чорний світ.
Я не благатиму на вбивцю кари,
Бо доста вже землі Вкраїнській бід.
Пробач, синочку, любий мій, Іванку,
Щось мої мислі не туди, де слід.
Я фото гладила твоє до ранку,…
А потім вість страшну приніс сусід.
Йому не вірю.Ти ж сказав – повернусь,
Ще дід учив триматись за слова.
Ну, як же так. Сказав – повернусь,
А сам лежиш у ранах голова.Коли ти виріс?
Вчора ще не було В твоїм волоссі й нитки сивини
А, знаєш, сину, моє серце чуло, Як ти поранений просив води.
Святої трошки принесла з Йордану,Тряслися руки, хлюпалась вона.
Ти пий, синочку, рідний мій, Іване,Вона врятує.
То ж свята вода.Вставай. Ходімо, сину мій, до дому,
Я знову хустку в ружі одягну…
Забудемо про біль і втому, Благаю, не лишай мене одну…..

Марина Омельчук

плачу як дитяя… шкода що таки люди рано ідуть…

стільки справ та мрій……дддуууужжжеее тяжкооо

Юра Боровець

 

 

 

 

 

 

За матеріалами;  Іван Городнюк /ВКонтакте

Вшанували  пам’ять  Героя   Небесної  Сотні

20 лютого 2017 року керівництво району, волонтери,

представники громадськості поклали квіти

на могилу Героя України Івана Городнюка.

 

 

 


 Список публікацій

1. Садовник А. Загинули за європейську Україну / А. Садовник // Рівне вечірнє . – 2014. – №15/25 лют. – С. 1.

2. Садовник А. Чотири герої. Посмертно / А. Садовник // Рівне Експрес. – 2014. – 27 лют. – C. 1.

3. Смерть не кінець боротьби // Льонокомбінат. – Рівне. – 2014. – 28 лют. – С. 4.

4. Воронко Т. Вшанували пам’ять земляка/ Т. Воронко // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. – 2014. – N 62/2 верес. – С. 1.

5. Марчук Л. 33 автори об’єднались у збірнику «Майдан. Війна», вихлюпнувши у слові згусток болю / Л. Марчук // Сім днів. – 2014. – 4 верес. – C. 16.

6. У Рівному відкрили пам’ятну композицію «Небесній сотні» // Рівне вечірнє. – 2014. – 14 жовт. – С. 3.

7. Юрчук В. Герої Небесної сотні спостерігатимуть за рівнянами / В. Юрчук // Льонокомбінат. – 2014. –17 жовт. – C. 9.

8. Шнайдер І. Прилетів лелека на шкільний поріг / І. Шнайдер // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. – 2015. – N 8/3 лют. – С. 2.

9. Рачок П. Передали матері на збереження / П. Рачок // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. – 2015. – N 15/27 лют. – С. 1.

10. Вчора на Рівненщині поховали ще одного героя Майдану// Четверта влада : інформаційно-аналітичний портал

11. Городнюк Іван // Небесна сотня : пам’яті загиблих на Євромайдані

12. Іван Городнюк // Небесна сотня : майдан, лютий 2014

13. Майдан. Революція цінностей: віртуальна виставка // РОУНБ

14.Городнюк Іван Володимирович //Вікіпедія : вільна енциклопедія

15. Іван Городнюк  //Небесна сотня

16. Городнюк Іван Володимирович // Wikiwand

17. Я хочу тут жити , а не вмирати… (ВІДЕО)//YouTube.ua

18. У Березному вшанували пам’ять Героя Небесної сотні Івана Городнюка  // Європейська правда в Україні

19.У Березному вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні // Офіційний веб-сайт Березнівської райдержадміністрації

 

Городнюк Іван Володимирович (02.05.1984-20.02.2014)