gulyuk  Сергій Гулюк  народився 7 вересня 1981 року у м. Рівному. Проживав у Луцьку. Свого часу проходив строкову службу у прикордонних військах, з 2002 року був призваний на контрактній основі. Гулюк Сергій Миколайович – молодший сержант Луцького прикордонного загону Державної прикордонної служби України.

У зоні АТО Сергій Гулюк був із 28 червня 2014. 31 липня 2014 в районі Василівки було здійснено обстріл прикордонників російськими найманцями та російськими військовими з мінометів та гранатометів. 5 прикордонників загинули, 11 поранені. В цей день обірвалося життя сержанта Сергій Миколайовича. У Гулюка напівсиротами залишилося троє дітей: двоє синів, яким 12 і 6 років, та 4-річна донечка.

Похований 3 серпня 2014 року на Острожчині у селі Завизів.
Указом Президента України № 640/2014 від 8 серпня 2014 р., “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Почесний громадянин міста Рівне.

 

 

 

Публікації про Гулюка С. М.

 

Загиблого прикордонника поховали в Завизові

    31 липня 2014 в районі с. Василівка (Амвросіївський район) в Донецькій області було здійснено обстріл прикордонників з мінометів та гранатометів. Там обірвалось життя молодшого сержанта Луцького прикордонного загону України Сергія Миколайовича ГУЛЮКА, 1981 року народження. Військовий призивався з Волині, де проживає його дружина та троє дітей. Свого часу проходив строкову службу у прикордонних військах. А з 2002 року був призваний на контрактній основі. У зоні АТО Сергій Гулюк був із 28 червня, У складі оперативно-бойової прикордонної застави від Луцького прикордонного загону охороняв та обороняв східні рубежі України.

Ніби передчуваючи близьку загибель, Сергій телефонував своїм рідним, висловлюючи останні настанови, серед яких було і бажання бути похороненим у с. Завизів, де він проводив багато часу, де народилися його батьки, а зараз проживає його бабуся.

Прощалися із загиблим прикордонником 3 серпня. Поховали на Острожчині, як він і заповідав. В останню путь Героя провели не тільки всі мешканці Завизова, а й жителі сусідніх сіл, представники влади району, Острозького РВК, прикордонної служби України. Квіти і свічки – останній дар покійному. Але найголовніше, що варто зробити, – побудувати справді оновлену, достойну країну, щоб віддати борг кожному, хто не пошкодував свого життя за нас, за майбутні покоління.

Земля тобі пухом, дорогий земляче!

 

У рівненській ЗОШ №13 відкрили пам’ятну дошку Сергія Гулюка

 

gulyukmem Молода сім’я Гулюків влітку залишилась без батька. Мама Юлія звикає сама виховувати трьох діток – Дмитра, Максима та Софію. 34-річний Сергій Гулюк загинув в зоні АТО. На Сході України Сергій перебував із 28 червня. У складі оперативно-бойової прикордонної застави відгулюк Луцького прикордонного загону охороняв та обороняв східні рубежі України. 31 липня 2014 в районі населеного пункту Василівка (Амвросіївський район) у Донецькій області прикордонників обстріляли з мінометів та гранатометів. 3 серпня загиблого поховали у селі Завидів Острозького району – на батьківщині його батьків.

Сьогодні, у рідній для Сергія, ЗОШ №13 урочисто відкрили меморіальну дошку пам’яті рівненського бійця, який віддав життя за волю України. Згадати та увіковічнити героя спільно з дирекцію школи виступили прикордонники. Керівник прес-служби Луцького прикордонного загону підполковник Олег Лучковський відмітив, що не лише у Рівному сьогодні згадують загиблого бійця:

– Сергій проходив службу в Луцькому прикордонному загоні, безпосередньо в управлінні загону. Сім’я проживає в Луцьку. Там залишились дружина та троє діток. Зараз практично вирішене питання щодо забезпечення родини житлом. Ініціаторами встановлення виступили прикордонники. Така сама подія сьогодні відбудеться на Волині, у Любомльському районі, в селі Римачі, де буде відкрито другу меморіальну дошку – Киричуку Сергію. Він загинув на тиждень раніше, також в зоні АТО.

Заступник начальника Північного регіонального управління по роботі з персоналом майор Микола Шаблій:

– Учні ЗОШ №13 повинні пам’ятати, що тут у цьому місці народився та виріс герой. Нове покоління – нові герої, на прикладі яких повинне виховуватись підростаюче покоління. Тому було прийняте рішення адміністрацією Державної прикордонної служби, Північним регіональним управлінням про встановлення пам’ятних дошок героям, які загинули за незалежність нашої країни. Сьогодні, у Рівному ми вшановуємо пам’ять учня цієї школи, нашого військовослужбовця Гулюка Сергія Миколайовича, який загинув під час виконання завдання.

гулюк1На відкритті меморіальної дошки були присутні батьки та родичі Сергія, школярі та викладацький склад, колишні випускники школи, Міський голова Рівного Володимир Хомко та просто небайдужі рівняни. Логічно та виправдано, саме 14 жовтня, на Покрову, в День українського козацтва, згадати чоловіка, що положив душу і тіло у боротьбі за Україну. Розповідає учень 6 класу ЗОШ №13 Максим:

– Ми повинні гордитися, що в нашій школі вчилася людина, яка не побоялася захищати честь країни на Сході. На вчинках таких героїв будується Держава. Я навіть не знаю, чи мені б вистачило сміливості воювати та віддати своє життя за відстоювання незалежності України. Приклад Сергія Гулюка назавжди житиме у наших серцях.

Гулюк Сергій Миколайович

07.09.1981 — 31.07.2014

м. Луцьк, Україна — н.п. Василівка, Донецька обл., Україна

Список публікацій

1.Загиблого прикордонника поховали в Завизові // Життя і слово : Газета Острозької районної державної адміністрації, 2014. – №63/64/9 серп./. – С. 3

2. Андрієвська О. Пам’ятна дошка герою АТО / О. Андрієвська // Сім днів. – 2014. – 6 листоп. – C. 2

3. Герус В. Родині загиблого героя місто купує квартиру / В. Герус // Сім днів. – 2015. – 14 трав.. – C. 3

4. Меморіальна дошка на честь загиблого героя АТО // Вільне слово. – 2014. – 21 жовт. – C. 3.

5. Усі загиблі герої АТО та Небесної сотні з Рівненщини // ОГО. – 2014. – 27 листоп. – С. 8 -9.

6. В Острозькому районі поховали прикордонника, загиблого під час АТО // Четверта влада: інформаційно – аналітичний портал

7. Герої не вмирають! // Острозька районна державна адміністрація

8. Грищук Д. Діти у Рівному знатимуть, чому Сергій Гулюк Герой // ЧаРівне інфо : інтернет портал

9. На Рівненщині поховали загиблого у зоні АТО прикордонника // ВСЕ: сайт чесних новин

10. Прикордонники дошкою шани увічнили свого побратима у Рівному [Відео] // ТСН

11. Рівненщина: в Острозькому районі поховали прикордонника, загиблого під час АТО // ОГО

12. У рівненській ЗОШ №13 відкрили пам’ятну дошку Сергія Гулюка  // Голосно

Гулюк Сергій Миколайович (07.09.1981- 31.07.2014)