dacuk       Дацюк Юрій Анатолійович народився 4 жовтня 1987 року в с. Глинськ Здолбунівського району Рівненської області. Навчався в Глинській ЗОШ, яку закінчив у 2003 році. Навчання продовжив у Квасилівському ліцеї, де здобув спеціальність «автослюсар».
У 2006 році призваний до Збройних сил України. В АТО призваний 1 серпня 2014 року. Перебував безпосередньо в зоні бойових дій з 30 серпня 2014 року. Служив у 80-й аеромобільній бригаді, 7 роті, 3 батальйоні, гранатометник
Довгий час не виходив на зв`язок. Після експертизи тіл у морзі Дніпропетровська, виявили, що Юрій Дацюк загинув у боях за аеропорт Донецька 20 січня 2015 р.
Бійця поховалив 16 квітня  2015р. в рідному  с. Глинськ.
Указом Президента України № 461/2015 від 31 липня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіонализм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі,”Дацюк Юрій Анатолійович нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

 

 

 

Публікації про Дацюка Ю. А.
У Здолбунові зустріли тіло загиблого Героя-кіборга Юрія Дацюка

Попри с????????????????????????????????????ильний дощ і пізній вечір, сотні людей прийшли на перехрестя між Здолбуновом і Богдашевом, щоб зустріти тіло загиблого Героя – кіборга, мешканця села Глинськ Юрія Дацюка. В руках людей були лампадки і свічки. На очах багатьох сльози. І в усіх палке прагнення відплати за смерті наших хлопців.Коли машина з тілом Героя проїжджала повз ланцюжок людей, багато хто ставав навколішки, віддаючи останню шану полеглому за Україну земляку.

І хоч дехто з присутніх казав, що просто постояти зі свічкою, поки проїхала машина з тілом Юрія Дацюка, недостатньо, нагадуємо громаді, що це була лише зустріч по дорозі додому – до Глинська. Наш обов’язок – мовчки подякувати Герою і помолитися за його душу.

дацюк????????????????????????????????????

 

 

 

 На Здолбунівщині поховали «кіборга»

        Цього тижня наш край знову у скорботі, адже війна продовжує забирати найкращих. У четвер, 16 квітня, відбулося прощання з молодим героєм – жителем Глинська Юрієм Дацюком.
Боєць служив у 80-ій аеромобільній бригаді ЗСУ, був «кіборгом», боронив від загарбників Донецький аеропорт. Зв’язок близьких людей з ним обірвався ще на початку року: востаннє вони спілкувалися з Юрієм 19 січня. До останнього рідні хлопця сподівалися, що той перебуває серед полонених. Проте за результатами аналізів ДНК було встановлено, що тіло воїна перебуває у морзі Дніпропетровська. Знайшли його під завалами в руїнах аеропорту Донецька…
У ніч на четвер востаннє Юрія Дацюка на Батьківщині зустрічали земляки, створивши «живий коридор» у Богдашеві, П’ятигорах і Глинську. А 16 квітня з мужнім «кіборгом» у скорботі прощалися усі, хто прийшов віддати йому останню шану.
Поховали Юрія у рідному йому Глинську.

Вл. інф.

Меморіальні дошки героям з Глинська

dacukmem       28 травня 2015 року учні, вчителі та просто небайдужі жителі с.Глинськ зібралися на подвір’ї місцевої загальноосвітньої школи, щоб відкрити меморіальні дошки на честь випускників цієї школи – Руслана Палічука та Юрія Дацюка, які здійснили особливий подвиг – віддали своє життя, захищаючи Україну. Це відбулось завдяки сприяння і коштів народного депутата України Олександра Дехтярчука.
На відкритті меморіальної дошки, на честь загиблих героїв, були присутні батьки, вчителі, громадськість та представники влади – народний депутат України Олександр Дехтярчук, голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук та заступник голови Здолбунівської районної ради Ігор Жовтанюк.
Зі словами невимовної скорботи до присутніх звернувся народний депутат України Олександр Дехтярчук, якому і було надано право відкрити пам’ятну дошку.
Голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук, сільський голова Петро Ольховець висловили щирі співчуття рідним Героїв, побажали всім присутнім, щоб небо над Україною завжди було чистим, щоб ніколи не гинули наші солдати.
На честь героїв-випускників учні школи читали вірші, а пізніше вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання. Присутні поклали квіти та запалені лампадки до меморіальних дошок.
Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.

 

Список публікації

1. Загинули як герої // Вісті Рівненщини. – 2015. – 17 квіт. (№15). – С. 2

2. На Здолбунівщині поховали «кіборга» // Нове життя. – 2015. – 17квіт. (№28/29). – С.1

3. Самчук І. У Глинську відкрили меморіальні дошки загиблим героям АТО /І. Самчук // Нове життя. – 2015. –  5 черв. (№42/43). – С. 2

4.”Кіборг” з Рівненщини не в полоні “ДНР”, а загинув //ОГО

5. Ще одного “кіборга” везуть на Здолбунівщину // Здолбунів СІТІ

6.  Здолбунівчани в дощ зі свічками зустрічали тіло загиблого «кіборга» (ФОТО) // ЧаРівне

7. У Здолбунові зустріли тіло загиблого Героя-кіборга Юрія Дацюка // zdolbuniv. com

8.  Сьогодні на Рівненщині поховають загиблого “кіборга” // ОГО

9. На Рівненщині поховали загиблого “кіборга” // ОГО

10. Дацюк Юрій Анатолійович // Книга памяті загиблих

11. Меморіальні дошки героям з Глинська // Здолбунів СІТІ

12. Відкриття меморіальних дошок героям АТО у Глинську // Здолбунівська сотня самооборони

Дацюк Юрій Анатолійович (27.01.1987–20.01.2015)