Олексій народився 5 липня 1995 року у селі Пісків Костопільського району.  Навчався у Костопільській загальноосвітній школі № 3 І-ІІІ ступенів. У 2012 році закінчив Сарненський професійний аграрний ліцей за професією тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар – ремонтник.

Працював у багатогалузевому житлово-комунальному підприємстві м. Костополя, освоюючи мирну професію слюсаря-сантехніка, але війна на сході України покликала його до лав захисників рідної землі. У травні 2016 року був призваний Костопільським РВК на військову службу за контрактом.

21-річний матрос Олексій Кондратюк  загинув17 березня під м. Маріуполь Донецької області під час виконання бойового завдання внаслідок розриву міни.

У нього залишилися батьки, брат, дружина, дворічний син.

Указом Президента України №104/2017 від 10 квітня 2017 р « за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку» матрос Кондратюк Олексій Володимирович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

 

Публікації про Кондратюка О.

 

 

Слава тобі Героє, Олексію!

Біда великої втрати зібрала 21 березня на майдані Т.Г. Шевченка у Костополі тисячі костопільчан. В останню путь свого земляка, Героя, матроса Олексія Кондратюка, сина, батька двохрічного сина, брата, чоловіка, внука прийшли провести учнівські колективи, громадськість, керівники району та міста, працівники підприємств, організацій та установ району, побратими, військовослужбовці. Смуток, жалобу за Олексієм Кондратюком, котрий загинув 17 березня під містом Маріуполем Донецької області під час виконання бойового завдання внаслідок розриву міни, відчуло навіть небо, що змивало гіркі сльози присутніх дрібним дощем. Учасники траурної церемонії вшанували пам’ять Олексія Кондратюка хвилиною мовчання.

У прощальній промові голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа зазначив, що не існує слів, які б могли передати біль втрати, що прийшла в родину Кондратюків, у нашу громаду, висловив глибоке співчуття сім’ї загиблого та наголосив на подальшій підтримці родини.

Андрій Урсол, капітан І рангу, заступник командувача Військово-морських Сил України з морально-психологічного забезпечення відзначив велику ціну, заплачену Героєм за спокійне, мирне життя його земляків, усіх українців. Полковник Сергій Пасічник, заступник командувача Військово-морських Сил України з берегової оборони вручив дружині Ірині посмертну нагороду Олексія Кондратюка «За оборону Маріуполя».

– Пам’ятайте, Ваш син загинув за Українську державу, – саме такими словами звернувся до батьків воїна–Героя Роман Коваль, помічник народного депутата України Дмитра Яроша. – Дай, Боже, щоб скоріше наступив мир, просимо ми всі у такі трагічні хвилини.

– Сьогодні знову плачуть небеса,

Серця стискаються від болю,

Бо на Сході йде війна

І кожен день втрачаєм ми своїх Героїв.

О, Боже, з висоти

Поглянь і захисти,

Спаси всю Україну від жахіття,

Бо вже не сотня і не дві,

А тисячі в землі.

З небес благають- між людьми «Порозуміться!».

Ці власне віршовані рядки на майдані озвучила класний керівник Олексія, вчитель Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Катерина Аврамишина. Вона розповіла про свого колишнього учня, як про світлого душею, посміхненого юнака, у якого очі завжди випромінювали доброту.

– Він ніби поспішав жити, здобув професію, одружився, виховував маленького синочка, став на захист своєї Вітчизни, нас із вами. – Зі сльозами говорила вчителька. Багатолюдним живим коридором костопільчани провели земляка в останню путь.

Ми щиро співчуваємо рідним загиблого, схиляємо голови перед Олексієм, бо немає більшої честі, ніж віддати життя за рідну землю. Він загинув, аби всіх нас оминуло жахіття війни, аби над нами було мирне небо.

Нехай світла пам’ять про нього вічно живе у серцях рідних, друзів, побратимів, земляків, а героїчний подвиг вкарбується золотими літерами у наш літопис.

Слава Герою!

 

Загиблого костопільчанина в АТО нагородили посмертно. Орден вручили дружині Героя

19 липня вдові загиблого військовослужбовця в зоні АТО Олексія Кондратюка вручили орден «За мужність» ІІІ ступеня, яким нагороджено Героя відповідно до Указу Президента України за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Учасники заходу вшанували пам’ять загиблого бійця, який захищав суверенітет та територіальну цілісність України, покладанням квітів до меморіалу «Герої не вмирають».

За матеріалами сайту Костопільської районної державної адміністрації
 Список публікацій

1.  Перестало битися серце 21-річного Героя-земляка // ПолітІнфо

2.У зоні АТО загинув 21-річний матрос із Рівненщини // Крапка

3.У ЗСУ розповіли про загибель двох морпіхів: опубліковано фото // Апостроф

4.На Рівненщині поховають бійця, який загинув під Маріуполем  // ВолиньПост

5.Завтра на Рівненщині прощатимуться із загиблим на Сході бійцем  // Голосно

6.На Рівненщині прощаються з загиблим бійцем АТО Олексієм Кондратюком  // ZIK: сайт

7.З матросом, якого вбили під Маріуполем, прощатимуться на майдані Шевченка  // Рівнє Вечірнє

8.Морпіхи Леонід Галайчук і Олексій Кондратюк загинули від міни під Волновахою // Україна молода

9.Завтра Костопільщина прощатиметься із загиблим в АТО Олексієм Кондратюком //Новини по-рівненськи

10.Слава тобі Героє, Олексію! //Костопільська районна державна адміністрація

11.Спочивай Герою… Вічна Пам’ять та Царство Небесне! //Книга памяті загиблих в АТО

12.Дружина та син залишилися без молодого батька  // Рівне інформаційне

13. Загиблого костопільчанина в АТО нагородили посмертно. Орден вручили дружині Героя // Костопільська районна державна адміністрація : сайт

 

 

 

 

 

Кондратюк Олексій Володимирович (05.07.1995-17.03.2017)