melnikandrbig Андрій Мельник народився 3 грудня 1979 року в селі Олександрія у робітничій родині. Мав старшого брата і сестру. Ріс товариським і неконфліктним хлопцем. В 1986-1997рр. навчався в Олександрійській загальноосвітній школі.  До армії працював трактористом в місцевому колгоспі. Після служби в лавах збройних сил України працював в різних сферах виробництва. Був одружений, має доньку. 28 серпня 2014 року мобілізований до збройних сил.

В зоні АТО Андрій мав звання старшого сержанта, був механіком – водієм  13-го окремого мотопіхотного батальйону 1–ї окремої танкової бригади (раніше 13–й БТО Чернігів – 1). Свій старенький танк він називав «Малюсінький», який був без внутрішнього зв’язку. Побратими називали Андрія «Американцем» через військову форму з США. Зв’язок з Андрієм рідні втратили в кінці січня 2015 року.

29 січня 2015 року Андрій Мельник, прикриваючи побратимів, які відходили на попередні позиції біля Вуглегірська, вступив у нерівний бій з ворожою колоною сепаратистів і загинув.

Воїна поховали в безіменній могилі міста Дніпропетровськ. Завдяки ДНК-експертизі його тіло було ідентифіковано та перепоховано 25 червня 2015 року в рідному селі Олександрія.

Указом Президента України № 37/2016 від 4 лютого 2016 року, “за особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Андрій Іванович Мельник нагороджений церковною нагородою-медаллю «За жертовність і любов до України» (посмертно)

На честь героя у селі Олександрія  названо вулицю.

Публікації про Мельника А.І.
ВІДЕО: Похорон героя АТО на Рівненщині

 

мельнЗустріч загиблого героя АТО на Рівненщині відбувався на колінах у сльозах під вигуки: «Герої не вмирають».

Днями село Олександрія Рівненського району проводжало в останню путь місцевого жителя, воїна АТО, механіка-водія танку 13 МПБ Андрія Мельника, який загинув ще 29 січня в бою під Вуглегірськом що на Донбасі. Лише нещодавно тіло загиблого героя, в якого був позивний «американець» ідентифікували за експертизою ДНК та транспортували з Дніпропетровська для поховання в рідному селі. Як розповідали бойові побратими Андрія він, на єдиному в той час старому танку, в якому не було ні внутрішнього зв’язку з екіпажем, ні зовнішнього з командуванням, прикриваючи побратимів, які відходили на попередні позиції, вступив в нерівний бій з цілою ворожою колоною сепаратистів та російських найманців і опинився у них немов «на долоні» перед важкою зброєю україноненависників, які й поцілили в оглядове вікно водія танка. У співслужінні настоятелю Свято-Преображенської парафії с. Олександрія прот. Сергія Лучаніна в чині похорону загиблого героя взяли участь настоятелі сусідніх парафій: прот. Василій Ковташ (Св. Миколаївська парафія с. Кустин); прот. Олег Козіонов (парафія Нерукотворного Спаса с. Ходоси); свящ. Олег Кідун (Св. Хрестовоздвиженська парафія с. Волошки). Андрієві Мельнику було 35. У нього залишилася донька, батьки та сестра. Тепер жителі Олександрії хочуть назвати одну із вулиць іменем героя АТО. У селі вже є вулиця імені Мельника – хресного батька Андрія.

 

 

Спогади  про Мельника А. І.

35-річний Андрій Мельник із села Олександрія був механіком – водієм танку 13- го територіального батальйону з Чернігова. Зв’язок із ним обірвався після 29 січня 2015року. Тоді він брав участь у боях за місто Вуглегірськ Донецької області. Тривалий час його розшукували серед поранених і полонених, проте марно. Стало відомо, що двом хлопцям з екіпажу танку, яким керував Андрій,  вдалося врятуватися: один потрапив у лікарню з важкими пораненнями, інший – у полон. Про Андрія ж ніхто нічого не міг сказати…

Прес – офіцер Міноборони Олександр

Гайн повідомив: – Вуглегірськ був стратегічною точкою. Цей населений пункт виходить на трасу, що веде з Артемівська на Дебальцеве. Фактично, наступальна операція російських військ почалася зі взяття Вуглегірська. Андрій був танкістом, який стояв до останнього, стримуючи навалу ворожих сил. Він віддав за нас найцінніше – своє життя. Його поховали як невідомого бійця на одному з кладовищ у Дніпропетровську. І лише зараз вдалося встановити, що це – саме він. Має відбутися процес ексгумації  і транспортування нашого бійця. Сподіваюсь, що на Рівненщині йому віддадуть останню шану і поховають з усіма належними почестями.

Друг загиблого Олександр розповів, що Андрій був надзвичайно доброю людиною, дуже любив свою 7 – річну доньку, завжди хвилювався за батьків та брата. А ще він ніколи не відмовляв, якщо хтось потребував допомоги.

– Ми часто, наскільки це можливо в умовах війни, зідзвонювалися, довго розмовляли, – пригадує Олександр. Я подарував йому Біблію і знаю, що вона була разом з ним в зоні АТО. Для своєї донечки він був готовий зробити все.

 

На Рівненщині відкрили дошку загиблому в АТО Андрію Мельнику

мельник2Загиблому в АТО Андрію Мельнику відкрили меморіальну дошку у селі Олександрія. До урочистого відкриття меморіалу на шкільному подвір’ї зібралися односельчани, школярі, вчителі таблагодійники з Рівного. Про героїзм Андрія Мельника у рідному селі знають усі.

Його ім’я викарбували на дошці пошани в центрі населеного пункту, а в місцевому інтернаті відкрили музей, де кожен може побачити малюнки, вірші та декоративні вироби героя. Тепер пам`ять героя вшанували і меморіальною дошкою при вході у рідну школу. Крім того, у навчальному закладі започаткували турнір з баскетболу, адже полеглий герой захоплювався цим видом спорту.мельник3

Започаткування баскетбольного турніру в Олександрійській школі ініціював депутат сільської ради від УКРОПу Сергій Сіньков. Тож рівненські укропівці допомогли закупити спортивний інвентар для школи та низку медалей і грамот для нагородження переможців турніру.

Нагадаємо, танкіст Андрій Мельник служив у 13-му окремому мотопіхотному батальйоні. Він загинув 29-го січня 20

15 року в бою під Вуглегірськом, що на Донеччині. Рідні не відразу дізналися про загибель Андрія. Розшукати хоч якісь відомості вдалося не одразу. Лише через п’ять місяців за тестом ДНК визначили, що його поховано на кладовищі у Дніпропетровську. Минулого літа воїна перепоховали в Олександрії. Військовому було 35 років. Вдома у нього лишилася мати, брат, сестра та маленька донька.

Список публікацій

1. Героя АТО з Рівненщини знайшли серед загиблих за аналізом ДНК  // Ого: регіон. щотиж. газета.- Рівне, 2015.- №17(25 сер.).- С.11

2. Голик Ю. Загиблого бійця з Олександрії опізнали за тестом ДНК/ Ю. Голик  // Рівненська правда: тижневик.- Рівне, 2015.- №26 (25чер.).- С.2

3. Голик Ю. Загиблого бійця  з Олександрії опізнали за тестом  ДНК /Ю. Голик // Слово і час, 2015.- №25 (26чер.). – С.8

4. Попрощались із героєм  // Вісті Рівненщини: газета обл. Ради.- Рівне, 2015.- №25(26 чер.).- С.2

5. Голик Ю.  В Олександрії  назвуть вулицю на честь героя?/ Ю. Голик // Слово і час: район. щотиж.- Рівне, 2015.- №26 (3 лип.).- С.4

6. Василенко О. Герою-танкісту відкрили меморіальну дошку/О. Василенко//Слово і час: Рівненський міськ.-тижневик. – 2016. – №15/14 квіт./.

7. Революція гідності . Війна : книга пам’ять/упоряд. А. Лимич.- Рівне: Волин. обереги, 2015.- С.254

8. Допоможіть знайти зниклого танкіста з Рівненщини Андрія Мельника // ОГО : Рівненський інформаційний портал

9. На Рівненщину везуть тіло загиблого Героя // ОГО

10. Бійця АТО Андрія Мельника перепоховали у його рідному селі Олександрія, Рівненського району [Відео] // Рівненська обласна державна телерадіокомпанія

11. ВІДЕО: Похорон героя АТО на Рівненщині // ОГО

12. Мельник Андрій  Іванович // «Черный тюльпан» : гуманитарная миссия

13. Мельник Андрій Іванович // Небесна гвардія: сайт допомоги сім’ям загиблих учасників АТО

14. Мельник Андрій Іванович // Книга пам’яті загиблих

15. На Рівненщині відкриють пам’ятну дошку Герою АТО // ОГО

16. На Рівненщині відкрили дошку загиблому в АТО Андрію Мельнику  // ЧаРівне

17. Відкрили меморіальну дошку Андрію Мельнику //Рівненська райдержадміністрація

 

 

Мельник Андрій Іванович ( 3.12.1979 – 29.01.2015)