novickyj       Віктор Павлович Новіцький народився 14 квітня 1978 року в селі Климентіївка Баранівського району. Після закінчення школи закінчив військовий ліцей, Одеське військове училище, Київську військову академію. З дружиною та двома дітьми проживав у Рівному.
Віктор Павлович Новіцький  підполковник Збройних сил України,  офіцер управління оперативного командування «Північ». З перших днів АТО в небезпечній зоні.
10 серпня 2014, під час переміщення по тимчасово контрольованій проросійськими бойовиками території, колона військової техніки була обстріляна з РСЗВ БМ-21 «Град». Поранено бійця-контрактника з механізованої бригади. Під шквальним вогнем Новіцький встиг надати пораненому першу медичну допомогу та відтяг його в безпечне місце. Наступний снаряд обірвав життя підполковника.
Похований у місті Баранівка з військовими почестями.

Указом Президента України № 817/2014 від 21 жовтня 2014 року, “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).  Почесний громадянин міста Рівне.

 

Публікації про Новіцького В. П.
Ціною власного життя підполковник Віктор Новіцький врятував пораненого кулеметника

       У понеділок солдати й офіцери управління оперативного командування «Північ» розпочинали шикування з вшанування пам’яті товариша по службі хвилиною мовчання. У бою в зоні АТО на Луганщині геройськи загинув 36-річний підполковник Віктор Новіцький.
– Колону військової техніки на марші зненацька обстріляли з «Градів», мінометів і гармат. А потім зав’язався бій: велика банда найманців пішла в атаку. Наші зайняли оборону, відкрили активний вогонь у відповідь. Розривом поранило кулеметника, контрактника з механізованої бригади. Віктор Новіцький під нищівним вогнем перев’язав пораненого й відтягнув його в укриття під бронею. Сам після цього повернувся в бій, на лінію вогню. Героя накрило ворожим снарядом. Це з’ясували тільки після бою, коли бандити відступили і перестрілка вщухла, – так розповів про подвиг товариша по службі прес-офіцер ОК «Північ» Віктор Шубець. Це все, що він зміг дізнатися телефоном від колег із зони АТО. – Віктор Новіцький був справжнім офіцером. Пройшов військову академію і мав великий досвід керування бойовими підрозділами. Мав державні нагороди. Він із перших днів АТО сам визвався поїхати в небезпечну зону й загинув, як герой.
litakІз загиблим підполковником Віктором Новіцьким у вівторок попрощалися товариші у Рівному, в управлінні ОК «Північ». А поховали героя вчора в рідному містечку Баранівка, що на Житомирщині. Там мешкають його батьки. В загиблого залишились дружина, прийомний син. То, доки родина отримає матеріальну допомогу від держави, офіцери ОК «Північ» (ті нечисленні, що зараз не на фронті, а залишились нести службу в Рівному) зібрали для родини товариша кошти – хто скільки міг…

Сергій Снісаренко

 

Рівняни попрощалися з загиблим у зоні АТО підполковником Віктором Новіцьким

       Рівненщина прощається з героями, які поклали життя у зоні бойових дій на сході країни. Напередодні ввечері до обласного центру привезли тіло підполковника Віктора Новіцького. Він загинув під час обстрілу з «градів» терористами колони військової техніки української армії.
У зоні АТО, Віктор Новіцький перебував з моменту першої хвилі мобілізації. Там він виконував різні військові завдання. Під час обстрілу було поранено бійця-контрактника одної з механізованих бригад. Попри шквальний вогонь противника, підполковник Віктор Новіцький встиг надати пораненому першу медичну допомогу і відтягнути його в безпечне місце. Але наступний снаряд обірвав життя самого героя.
Військовослужбовці управління оперативного командування “Північ” попрощалися з товаришем на території військової частини. Кажуть, запам’ятають його позитивною людиною, та справжнім офіцером. Переконані, він був хорошим прикладом усім колегам та товаришам.
Військові віддали шану загиблому товаришу, попрощалися, та відправили тіло Віктора на батьківщину у Житомирську область, там його і поховають.
Сьогодні рівняни прощатимуться з загиблим у зоні АТО підполковником Віктором Новіцьким.

Олена Семенович, Артем Лаговський

 

В Баранівському районі однокласники встановили меморіальну дошку загиблому в зоні АТО

doshka     Вчора, 11 грудня у Баранівському районі в Климентіївській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки на честь підполковника Збройних сил України Віктора Павловича Новіцького,   повідомляє прес-служба облдержадміністрації. На меморіальній дошці навіки викарбувані слова на граніті: «У цій школі навчався підполковник Збройних сил України Новіцький Віктор Павлович, який героїчно загинув 10.08.2014 року, виконуючи військовий обов’язок із захисту суверенітету та територіальної цілісності України. Слава героям України!». Підполковник управління оперативного командування «Північ» Віктор Новіцький – один із наших героїв-земляків, який загинув у серпні цього року в зоні АТО. За словами його бойових побратимів, під шквальним вогнем ворожого «Граду» військовий встиг врятувати пораненого бійця-контрактника та доставити його до безпечного місця. На жаль, сам він врятуватися не встиг. Загинув Віктор Новіцький у віці 36 років. Військовослужбовець народився у селі Климентіївці, де й закінчив місцеву школу. І саме його однокласники зібрали кошти та виготовили гранітну дошку, на якій викарбовано портрет героя.

Вголос.zt

 

Список публікацій

1. Cнісаренко С. Ціною життя підполковник Віктор Новіцький врятував пораненого кулеметника / С. Cнісаренко // Сім днів. – 2014. -14 серп. – C. 2

2. Усі загиблі герої АТО та Небесної сотні з Рівненщини // ОГО. – 2014. – 27 листоп. – С. 8 -9.

3. Шубец В. Підполковник ціною власного життя врятував пораненого бійця / В. Шубец // Вільне слово. – 2014. – 14 серп.. – C. 2

4. Підполковник ОК «Північ» ціною власного життя врятував пораненого бійця [Новіцький В.] // Четверта влада

5. Семенович О., Лаговський А. Рівняни попрощалися з загиблим у зоні АТО підполковником Віктором Новіцьким [Відео] // Телеканал РІВНЕ 1

6. Список військових, які загинули в зоні АТО, та з якими прощалися на Рівненщині // Телеканал РІВНЕ 1

7. Щербаченко К. Сьогодні рівняни прощатимуться з загиблим у зоні АТО підполковником Віктором Новіцьким // ОГО

8. У Баранівці поховали 36-річного підполковника Віктора Новіцького (ФОТО) // Місто Баранівка: незалежний інформаційний сайт

9. У Климентіївці відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО підполковнику Новіцькому  // Місто Баранівка: незалежний інформаційний сайт

10. На фасаді сільської школи в Житомирській області встановили меморіальну дошку загиблому в АТО підполковнику //Житомир.info

11. Новіцький Віктор Павлович //Книга пам’яті загиблих

Новіцький Віктор Павлович (14.04.1978–10.08.2014)