мацюкНародився Олександр 4 квітня 1975 року в с. Велика Любаша  Костопільського району. У 1982 році пішов  у перший   клас Пісківської ЗОШ, яку закінчив у 1992 році.

Навчався на курсах водія категорії “С” в Рівненському ДТСААФ. Призваний до лав  Української  армії у червні 1993 року.  Проходив військову  службу в Харківській області, м. Чугуїв водієм БТР Національної гвардії. Звільнений із лав армії восени 1994 року. Працював у колгоспі «40-річчя Жовтня»,  в Костопільському ДБК .

5 лютого 2015 року  пішов добровольцем захищати нашу державу. Підготовку проходив на Рівненському полігоні. У травні 2015 року був ротований до зони АТО у містоМар’їнка в складі  14-ї бригади за  спеціальністю навідник САУ. Також проходив службу у м. Красногорівка у 81-му військовому опорному пункті.

29 квітня2016 року при виконанні війського обов’язку у зоні проведення АТО солдат Мацюк Олександр Володимирович, уроженець с. Велика Любаша Костопільського району помер.

 

Публікації про  Мацюка О. В.
Костопільщина попрощалася з Олександром Мацюком

На другий день Великодня, 2 травня, в Костопіль доставили тіло військовослужбовця Збройних сил України Олександра Мацюка, який помер в зоні проведення  АТО при виконанні  службового обов’язку

Олександр Мацюк народився 4 квітня 1975 року в селі Велика Любаша. У 1982 році пішов у перший клас Пісківської ЗОШ, яку закінчив у 1992 році.

Строкову військову службу проходив у 1993-1994 роках в місті Чугуєві Харківської області водієм БТРа Національної гвардії України. Після звільнення в запас працював у колгоспі «40-річчя Жовтня», пізніше – охоронцем Костопільського домобудівного комбінату та на різних роботах.

5 лютого 2015 року Олександр Мацюк пішов добровольцем захищати суверенітет України. Після проходження військових зборів на Рівненському полігоні отримав спеціальність «навідник САУ» і в травні був направлений у складі 14-ї бригади в зону АТО. Проходив службу у містах Мар’їнка та Красногорівка.

мацюк29 квітня 2016 року в Костопільський райвійськкомат надійшло повідомлення про те, що Олександр Мацюк при виконанні службового обов’язку помер.

Прощання з Героєм відбулося на майдані Тараса Шевченка. Провести в останню путь прийшли керівники району та міста, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організації, мобілізовані учасники бойових дій на Сході, військовослужбовці, волонтери, небайдужі мешканці нашого району.

Зі словами щирго співчуття родині загиблого виступили голова райдержадміністрації Олександ Середа, районний військовий комісар Олександр Литвиненко, депутат районної ради Тамара Зулайкхі. У своїй промові мати Героя, Лідія Миколаївна, подякувала людям за те, що прийшли провести в останню путь її сина.

  Никончук О.

 

Відспівали воїна Олександра Мацюка, уродженця села Пісків Костопільського району Полісся, у місцевому храмі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.

З благословення керуючого Сарненьскою єпархією  митрополита Анатолія, чин поховання здійснили благочинний Костопільського благочиння архімандрит Іларіон (Клебан) та настоятель Свято-Покровського храму села Пісків, священик Олександр Солтис.

Мацюк Олександр Володимирович, 1975 року народження, проходив службу у 81-му військовому опорному пункті в зоні проведення АТО.

Провести в останню путь загиблого воїна прийшли дружина, діти, односельці, друзі та керівництво району.

Вже вкотре тривога і сум у Піскові…

             

мац19 травня у Пісківській ЗОШ I-II ступенів відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Олександру Мацюку, учаснику АТО, який помер, захищаючи цілісність кордонів нашої держави. Цей день шани Героя-земляка у селі став днем, сповненим скорботи, співчуття, переплетених з невимовною гордістю за те, що громада виховала людину-патріота високих моральних якостей.

У заході взяв участь голмац1ова РДА Олександр Середа, голова районної ради Сергій Ткачук, голова районної ради профспілки працівників освіти і науки України Лариса Головачик, головний спеціаліст відділу освіти Марія Оліферчук, сільський голова Василь Ярмольчук, депутат районної ради Василь Рубель, настоятель Свято-Покровського храму Олександр Солтис, учасники АТО, рідні та близькі Героя, педагогічний колектив та учні школи, котрі зазначили, що це вже не перша меморіальна дошка на стінах школи, але пам’ять про героїв вічно житиме у серцях людей. Вони висловили щирі співчуття рідним та близьким Олександра Мацюка. Право відкрити меморіальну дошку надали учасникам АТО, після чого вона була освячена отцем Олександром.

                                                                                       

  Яна Власова,

                                                   заст.директора з навчально-виховної роботи

 

 

Список публікацій

1. Никончук О. Костопільщина попрощалася з Олександром Мацюком /О. Никончук  // Новини Костопільщини. – 2016. – №19 /7 травня/.  – С. 3

2. Власов Я. Вже вкотре тривога і сум у Піскові…/Я. Власов  // Новини Костопільщини. – 2016. – №22 /28 травн/.  – С. 5

3.  У зоні АТО загинуло двоє бійців з Рівненщини  // Четверта влада

4.Сьогодні Рівненщина прощається із двома бійцями АТО // Рівне 1

5.Із загиблими у зоні АТО українськими вояками Романом Свіржевським та Олександром Мацюком попрощалися на Рівненщині ВІДЕО+ФОТОрепортаж // Цензор.нет

6.«Найстрашніше – це похорон власних дітей» – на Рівненщині прощаються з Олександром Мацюком (+фото) // ЧаРівне

7.  На Поліссі священики УПЦ відспівали загиблого українського воїна // Українська православна церква

8.На Поліссі священики УПЦ відспівали загиблого українського воїна[Фото] //Українська православна Церква : синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

9.У Костопільському районі 2 і 3 травня – дні жалоби //Ціна свободи. Рівне1.tv

Мацюк Олександр Володимирович (4.04.1975 – 29.04.2016)