21ч30-3    Народився Павло Петренкоо 3 грудня 1989 року в м. Здолбунів. Навчався у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. Після  її закінчення вступив до Полтавського інституту бізнесу Міжнародного науково-технічного університету та отримав диплом менеджера.

З жовтня 2010 року по жовтень 2013 року проходив військову службу за контрактом у місті Хмельницький. 14 червня 2014 року був зарахований добровольцем до військової частини Національної гвардії України у батальйон «Донбас». У липні 2015 року під час виконання бойового завдання боєць був поранений. Після лікування повернувся в зону АТО. Потрапив під обстріл біля села Катеринівка Донецької області. Довгий час вважалося, що він зник безвісти.

Обставини загибелі:ранком 29-го серпня 2014 р., під час виходу Зеленим коридором з Іловайського котла, пожежна машина рухалась в автоколоні батальйону “Донбас” з с. Многопілля до с. Червоносільське. На околиці с. Червоносільске пожежна машина натрапила на позицію російського танку Т-72 зі складу 6-ї окремої танкової бригади збройних сил РФ і отримала пряме попадання. Павло стріляв з кулемету “Джесіка”. Дістав 2 кулі в район серця та 1 в ногу. Рештки були зібрані 29-го вересня 2014 р. у с. Червоносільському членами пошукової групи та передані до запорізького моргу. Ідентифікований на підставі тестів ДНК та похований 4 квітня 2015 р. у м. Здолбунів, Рівненської область.

Указом Президента України № 651/2014 від 14 серпня 2014 року, “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України”, нагороджений медаллю «За військову службу Україні».

Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

 

 

 

Остання шана мужньому воїну
Бійця, загиблого на Сході, оплакують на Здолбунівщині

Страшне відлуння трагедії під Іловайськом минулого тижня гостро відчули у селищі цементників. Четвертого квітня тут прощалися з героєм-добровольцем – двадцятирічним Павлом Петренком.

Важко уявити, що доводиться переживати нині рідним Павла, адже ім’я хлопця тривалий час значилося у списках зниклих безвісти. Ще 29 серпня 2014 року боєць батальйону «Донбас» потрапив під обстріл в районі Катеринівки Донецької області, де героїчно загинув. Знайти тіло хлопця, щоб згодом поховати його на Батьківщині, вдалося завдяки проведеному аналізу ДНК.

Павло навчався у Здолбунівській ЗОШ № 3, згодом вступив до Полтавського Міжнародного науково-технічного університету, де отримав дип­лом бакалавра за спеціальністю менеджер. З червня 2014 року проходив службу у зоні АТО в батальйоні «Донбас». У липні минулого року боєць отримав поранення, проте, підлікувавшись, знову повернувся на Схід України – не міг не повернутися, бо прагнув гнати ворога з рідної землі.

З красивим та мужнім юнаком, який героїчно загинув, захищаючи Україну від нахабної агресії чужоземних зайд, земляки прощалися у міському клубі, що в селищі цементників. Відчай рідних бійця, скупі сльози побратимів, прощальні залпи салюту змушували вкотре трепетати серця усіх, хто віддавав Павлові останню шану. І над усе кожному хотілося, щоб більше наш край не приймав моторошних вантажів «200», щоб юні хлопці одружувалися, ростили дітей, зводили будинки, садили дерева…

 

 Степанюк М.

У пам’ять про героїв

 

     На фасадах навчальних закладів відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам АТО Павлу Петренку та Андрію Бріку

Дошка   На фасаді Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 минулого тижня урочисто відкрили пам’ятну дошку загиблому бійцю Павлу Петренку, колишньому учню школи. Окрім громадськості захід відвідали також побратими загиблого, народний депутат України Олександр Дехтярчук, голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук, депутати Здолбунівських районної та міської рад.

Дату відкриття меморіальної дошки герою обрали не випадково, адже саме 3 грудня воїнові мало б випов­нитися 26 років.

– Молодим, веселим, усміхненим Павло залишиться назавжди у наших серцях, – розповідає директор школи Лариса Ковальчук. – Кажуть, люди безсмертні, бо душі не вмирають. Я щиро вірю, що душа Павла зараз літає високо у небі над нами, як і душі Небесної Сотні та інших загиб­лих воїнів. А тихими вечорами вони відгукуються до нас спалахами зірок.

дошка 1Після того, як кращі учні школи відкрили дошку, під час хвилини мовчання, наче на доказ слів Лариси Ковальчук, почав крапати дрібний дощ. Так, ніби Павло подав звістку, що він у цю мить навідав рідних та близьких…

Дошку освятили місцеві священики. По тому школярі зачитували патріотичні вірші, народна артистка України Галина Топоровська у пам’ять про Павла Петренка, однокласника свого сина, заспівала під акомпанемент бандури ліричну композицію «Пісня про сивого лебедя». А маленька школярка Анастасія Семенчук до сліз розчулила всіх присутніх виконанням пісні «Нашим героям». Наприкінці заходу учні, вчителі, рідні та близькі героя поклали лампадки та квіти до меморіальної дошки.

Цього тижня Здолбунівщина вшанувала пам’ять ще одного бійця – Андрія Бріка. Меморіальну дошку загиблому односельчанину відкрили 6 грудня на фасаді Дерманського НВК «ЗОШ І ст.-гімназія» у с. Дермань Друга.

Захід відбувся за участі жителів села та представників районної і місцевої влади: голови Здолбунівської районної ради Олега Дацюка, заступника голови райради Олександра Бухала та голови Дерманської Другої сільської ради Володимира Каменяки.

Після освячення дошки школярі присвятили пам’яті загиблого односельця вірші та пісні, які не залишили байдужими нікого. А згодом учні разом зі вчителями у приміщенні школи представили музично-літературну композицію про своїх односельців, які боролись за свободу України.

Павло Петренко загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з Іловайського котла. Андрій Брік загинув у зоні АТО 8 червня цього року у Новоайдарівському районі на Луганщині під час зіткнення з розвідувально-диверсійною групою ворога.

Ірина Самчук

 

 Список аублікацій

1. Степанюк М. Остання шана мужньому воїну: бійця, загиблого на Сході, оплакують на Здолбунівщині / М. Степанюк  // Нове життя [Здолбунів]. – 2015. – 10 квіт. (№26/27). – с. 2

2. У зоні АТО загинув Герой зі Здолбунова// OGO.UA

3. На Рівненщині прощатимуться із загиблим в АТО Павлом Петренком //Голосно

4. У Здолбунові прощатимуться із загиблим Героєм // Здолбунівська сотня самооборони

5. У субботу Здолбунів прощатиметься зі ще одним Героєм// Здолбунів СІТІ:

6. У пам’ять про героїв. На фасадах навчальних закладів відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам АТО Павлу Петренку та Андрію Бріку // Нове життя : Здолбунівська районна громадсько-політична газета

 

 

 

Петренко Павло Іванович (3.01.1989 – 29.08.2014)