palichuk   Руслан Палічук народився  5 липня 1977 р. в с. Глинськ Здолбунівського району Рівненської області.
Після закінчення 9 класу ЗОШ вступив до ПТУ №11 м. Рівне, де здобув спеціальність фрезерувальника-наладчика станків з програмним управлінням.
Військову службу проходив у місті Рівне у спецрозділі по супроводу військового вантажу. Після закінчення військової служби здобув другу спеціальність – газозварювальник у ПТУ смт. Квасилів.
Працював газозварювальником на Здолбунівському авторемонтному заводі.
В серпні 2014 року був призваний до лав Збройних сил України і, пройшовши військовий вишкіл на базі Яворівського полігону, направлений в зону антитерористичної операції. Службу ніс у складі 128 гірськопіхотної дивізії, яка захищала Україну на відрізку шляху між Артемівськом та Бахмуткою.
Руслан загинув 25 грудня 2014 р., м. Лисичанськ Луганської області.
Звання: Молодший сержант.
Місце поховання.  с. Глинськ, Здолбунівський район, Рівненська область.

 

Публікації про Палічука Р. С.
Пам’яті загиблих воїнів…

На момент загибелі Руслану Палічуку було 37. Чотири місяці Руслан знаходився в зоні АТО під Дебальцево. Пішов воювати заради племінників. Адже знав, що брата Сергія – батька двох дітей – на війну не пустить. Жодного разу Руслан не поскаржився на труднощі солдатських буднів, лише жартував «Будемо живі – не помремо». Захищав рідну країну, незважаючи на те, що напереродні війни пережив важку хворобу.
Ось таким – позитивним, чуттєвим та сором’язливим запам’ятали Руслана односельці.
На жаль, Руслан одружитись так і не встиг. Хоча дуже любив дітей. Зокрема, часто розповідав племіннику про чудеса природи.
Дитячі листи довго підтримували Руслана і під час перебування на війні. Серед небагатого солдатського багажу, що повернувся з бійцем додому були військовий квиток, записничок і згорнутий, зашурований конверт з дитячими листами.
Руслан мав дві середні спеціальні освіти. Боєць без проблем прокидався о четвертій ранку. Без проблем сам обробляв гектари господарської землі. Був у близьких стосунках з братом. Саме Сергій подарував йому саморобну картину з написом: “Чекай мене, я повернусь, усім смертям назло…”. Вона й досі у його кімнаті…
Ми – не маємо права забути. Ми – не маємо права робити вигляд, що нічого не відбувається. Вшановуючи пам’ять загиблих, не забувайте і про живих. Їм потрібна ваша допомога і небайдужість.
Слава Україні!

Юліана Тет, Ігор Прокопчук

 

Серія “Пам’яті героїв”. 37-річний Руслан Палічук з Глинська пішов воювати заради племінників

У Глинську відкрили меморіальні дошки загиблим героям АТО

palichuk_doshka palichuk_doshka2

      Двадцять восьмого травня відбулося урочисте відкриття встановлених на фасаді Глинської ЗОШ І-ІІІ ст. меморіальних дошок на честь загиблих в АТО випускників цього навчального закладу Руслана Палічука та Юрія Дацюка.
У виготовленні пам’ятних знаків посприяв народний депутат України Олександр Дехтярчук, йому і надали право відкрити дошки. На заході також були присутні батьки загиблих, учні та вчителі Глинської школи, представники сільської і районної рад, райдержадміністрації, небайдужі мешканці села та району.
На згадку про героїв-односельців школярі декламували зворушливі вірші. Представники влади висловили співчуття сім’ям загиблих. Усі присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання, а потім разом поклали квіти та запалені лампадки до меморіальних дошок. Завершився захід спільним виконанням гімну нашої держави.
На Здолбунівщині вже відкрито чотири меморіальні дошки у пам’ять про загиблих земляків-героїв АТО. Планується також невдовзі встановити меморіальні дошки полеглим за Україну здолбунівчанам Павлу Петренку та Олексію Сапожнікову.

Ірина Самчук

 

Список публікацій

1. Самчук І. У Глинську відкрили меморіальні дошки загиблим героям АТО / І. Самчук // Нове життя. – 2015.-(№42/43). – 5 черв. – С. 2.

2. В зоні АТО загинув житель Глинська // Здолбунів СІТІ

3. У Глинську попрощались із воїном // Здолбунів СІТІ

 4. На Рівненщині поховали воїна АТО [Фото] // OGO.UA

5. Руслан Палічук. На Рівненщині поховали військовослужбовця, який загинув в зоні АТО // Голосно

6. “Айдарівці” взяли під опіку дочку загиблого здолбунівчанина // Здолбунів СОМ

7. Відкриття меморіальних дошок героям АТО у Глинську // Здолбунівська сотня самооборони

8. Меморіальні дошки героям з Глинська // Здолбунів СІТІ

 

Палічук Руслан Степанович (05.07.1977–26.12.2014)