Гаврилюк АнатолійНародився 11 листопада 1980 року в м. Корець, Рівненської області. Навчався в Корецькій школі №1. Після закінчення середньої школи вступив до Мирогощанського аграрного коледжу. Отримавши диплом, пішов до війська. Там і подав рапорт на контрактну службу.
Був миротворцем в Косово, Лівії, Іраку. За неповні п’ятнадцять років служби у війську встиг побувати у восьми «гарячих точках» світу, Донбас був дев’ятий. Воював у складі 80-ої окремої високо-мобільної десантної бригади.
Загинув 5 вересня 2014 р. Сталося це в «Іловайському котлі», біля м. Щастя під Луганськом, в бою з російським диверсійним підрозділом. Похований на міському кладовищі біля Свято-Георгіївського храму в м. Корець.
На фасаді Корецької ЗОШ №1 відкрито пам’ятну дошку Гаврилюку Анатолію.

Публікації про А. Гаврилюка

Мрії, обірвані війною

Рівненська область.

ГЕРОЇЧНО загинув у зоні АТО прапорщик Української армії Анатолій Петрович Гаврилюк. Служив він і жив у Львові, але поховали чоловіка на рідній корецькій землі.

За неповні п’ятнадцять років служби у війську А.Гаврилюк побував у восьми гарячих точках світу. Донбас був дев’ятою. Фатальною.

— Ми всією родиною молилися за Толю, щоб він вижив там на чужині, та смерть наздогнала його на рідній Україні, — з тугою в голосі каже двоюрідна сестра Валентина. — Сталося це в Іловайському котлі, коли їхня колона БТРів виходила «зеленим коридором» із оточення. Тоді сепаратисти і розстріляли їх.

Про військову службу Гаврилюк мріяв давно. Його надихнув приклад діда Олексія, котрий із фронтових доріг повернувся інвалідом, але з бойовими нагородами. Він часто розповідав онукові про свої фронтові будні, друзів-однополчан, з якими воював. Як йому, важко пораненому, вдалося вижити, як втрачав друзів на полі бою. Отримавши диплом агронома, Анатолій пішов до війська. Там і подав рапорт на контрактну службу.

Не раз ризикував життям в Іраку, Лівії, Косові. Йому йшов всього 34-й рік, але мав численні бойові нагороди. До свого дня народження 11 листопада А.Гаврилюку не судилося дожити. Цього разу його відзначали близькі у журбі й скорботі, оплакували у храмі і на могилі. Згадували Толине коротке, але світле життя, яке він віддав заради Батьківщини. Був вірний військовій присязі, відважний, енергійний та товариський. Казав: «Не вмієш робити добра, то не роби й зла». А ще був майстром на всі руки.

-Пригадується, – продовжує Валентина Павлівна, – як після одруження мій брат отримав у гуртожитку кімнатку. Своїми руками зробив у ній добротний ремонт. А коли повернувся з чергового відрядження з-за кордону, привіз батькам на згадку сувенір, виготовлений власноруч, який назвав «Будинок моїх мрій». Казав: «Оце незабаром у такому казковому обійсті з садом, фонтаном, доріжками проживатиме моя сім’я. Був би лише мир, і тоді мої мрії здійсняться». Той подарунок і досі стоїть у квартирі старших Гаврилюків і нагадує про сина. Як і численні фотографії, на одній із яких Анатолій після тренувального стрибка з парашутом. На зворотному боці світлини напис: «Цей політ присвячено моїй дорогій донечці Олександрі…». Вона, п’ятирічна, ще й досі виглядає свого татка з військових доріг…

Анатолій Гаврилюк із донькою

На фото: Анатолій Гаврилюк із донькою Олександрою, двоюрідною сестрою Валентиною та небогою.

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ.

 

Павловський А.
Йому смерть дихала у спину // Вісник Кореччини : Районний інформаційний тижневик. – 2014. – №  41/11 жовт./. –  С. 6
Аннотация: Про колишнього корчанина, прапорщика української армії Гаврилюка А. П., який загинув у зоні АТО на Сході України

Павловський А.
Смерть дихала йому в спину // Вільне слово : Громадсько-політична газета. – 2014. – №72/9 жовт./. –  С. 5
Аннотация: Про корчанина Анатлія Петровича Гаврилюка, який загинув у зоні АТО

Кореччина провела в останню путь ще одного військового // Вісник Кореччини : Районний інформаційний тижневик. – 2014. – №  37. –  С. 1
Аннотация:  Про похорони учасника бойових дій у зоні АТО на сході України Анатолія Гаврилюка

У Корці вшанували пам’ять загиблих в АТО // Вісник Кореччини : Районний інформаційний тижневик. – 2014. – №  48/29 листоп./. –  С. 3
Аннотация: Про відкриття  у Корці меморіальних  дощок  в честь воїнів, що загинули у війні на Сході України Тараса Ляшука та Анатолія Гаврилюка

Павловський А. Мрії, обірвані війною / А. Павловський  //Сільські вісті. – 2014. – №133 /27 листоп/