Олександр Козюра народився у Дубні 1 червня 1980 року, навчався в Дубенській ЗОШ №8. Після закінчення школи продовжив навчання у Харкові в Академії пожежної безпеки України.

Розпочинав службу в рівненській вибухотехнічній службі на початку 2000 року. Багато років присвятив вибухотехнічній службі.

Начальник вибухотехнічного відділу обласного главку поліції полковник поліції Олександр Козюра загинув під час розмінування деокупованої території Херсонської області. Це сталось 26 жовтня 2022 року в Бериславському районі неподалік від с. Білоусове Великоолександрівської територіальної громади. Олександр Козюра разом із колегами проводили розмінування лісосмуги поблизу населеного пункту. Герою, який втратив життя, повертаючи безпеку на звільнені землі Херсонщини, було лише 42 роки.

Без чоловіка та батька залишилися дружина й двоє малолітніх синів.

Поховали Олександра Козюру на кладовищі у Дубні, де спочивають його батьки.

Публікації про Козюру О.

Знайомі та колеги пригадують Олександра хорошою та світлою людиною, дякують за працю та називають героєм, який врятував багато життів.

«Друже, скільки було ще планів. Господи! Чому такі чудові люди помирають? Хай земля буде пухом… Дуже важко це прийняти», – написала подруга Наталія.

Про загиблого Героя згадують його колеги-правоохоронці:

– Вибухотехнічній службі Олександр присвятив майже 20 років свого життя, з яких 10 років працював на Рівненщині, зокрема й керівником відділу. У подальшому одружився та почав служити у Херсонській області, де останні чотири роки керував відділом вибухотехнічної служби.

Веселий, відданий службі, мудрий керівник, який завжди давав простір для роботи. Попри тяжкі часи для країни, наспівував фаворитну «Ластівки-ластівки» та любив смаколики. Таким його запам’ятають підлеглі.

«Життєрадісний, відважний — завжди йшов «у саме пекло» та беріг колег. Розміновував Миколаївську область та вже понад місяць – Херсонську. Отримав полковника, мав багато планів», — із сумом розповідає очільник поліції Херсонської області Ігор Король.

У правоохоронця залишилися дружина та двоє синів, віком 5 і 10 років.

Уся поліцейська родина висловлює щирі співчуття рідним та близьким загиблого.

Провели у Вічність Героя-вибухотехніка з Дубна

«Віддати останню шану бойовому офіцеру приїхали поліцейські Рівненщини на чолі із заступником керівника області Сергієм Крошком, а також побратими Херсонщини разом із начальником Головного управління Національної поліції у Херсонській області Ігорем Королем та його заступником Олександром Бакланом.

У велелюдній прощальній церемонії була велика кількість поліцейських. Такої їхньої кількості у центрі міста, Дубно ще не бачило. Попрощатися з Героєм прийшло також чимало небайдужих дубенчан, представники міської ради, колеги та друзі загиблого. Священники Православної церкви України на чолі з благочинним Василем Лозинським відслужили панахиду. Дубенчани на знак шани до подвигу Героя-земляка, який віддав своє життя за Україну, зустрічали й проводжали його, ставши на коліна.

Таку пошану Олександр Козюра здобув за роки смертельно небезпечної служби у якості вибухотехніка. Його руками розміновано та знешкоджено безліч вибухонебезпечних предметів. А відтак, врятовано чимало життів».

«Життєрадісний, відважний – завжди йшов у саме пекло та беріг колег. Розміновував Миколаївську область та вже понад місяць – Херсонську. Отримав полковника, мав багато планів», – так охарактеризував загиблого керівник Херсонської поліції Ігор Король.

Список публікацій

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні // Вільне слово. – 2022. – 3 листоп. – С. 5.

З молитвою та на колінах: в Дубно попрощалися з Олександром Козюрою // Рівне вечірнє

На Херсонщині під час розмінування загинув полковник поліції: у нього залишилися двоє дітей. Фото // Obozrevatel

Полковник поліції Олександр Козюра загинув під час розмінування на Херсонщині // Україна молода

 

Козюра Олександр (01.06.1980-26.10.2022)