Олексій Чижук народився на Дубенщині. Згодом переїхав до Рівного, де минули роки його навчання у школі та училищі. Здобув фах токаря, а за тим і механіка.
Олексій працював водієм на вантажівці, багато їздив і по Україні, і за кордоном.  Згодом придбав машину, зареєструвався як підприємець.
В перші тижні війни, Олексій віз боєприпаси у напрямку Чернігова та дорогу перегородив ворожий танк. Автомобіль героя було розстріляно. Вантаж здетонував. Востаннє Олексій  виходив на зв’язок 13-го березня.
Рідні до останнього вірили, що Олексій живий. Нещодавно його ідентифікували по ДНК тесту.
В Олексія Чижука залишилась дружина та двоє дітей. Син пішов стопами батька і зараз захищає незалежність України.
Поховали Олексія у селі Радиславка Рівненського району, де проживає родина.

 

“Олексій Чижук все життя працював водієм, виховав двох чудових діток та віддав життя за нашу свободу. На жаль, його родина почула страшну новину – їх рідна людина зникла безвісти. Кілька місяців дружина очікувала доброї звістки, сподівалася на краще, але щоразу надії видавалися марними. Лише нещодавно нашого Героя вдалося опізнати за ДНК,” – розповів міський голова Рівного Олександр Третяк.
Рівне знову проводжатиме свого Героя, який захищав свою Батьківщину від ворога.
Олексій Чижук народився на Дубенщині. Та згодом переїхав до Рівного, де минули роки його навчання у школі та училищі. Саме Рівне Олексій вважав рідним містом, бо ж прожив тут майже весь час здобув фах токаря, а за тим і механіка. Саме тут вперше сів за кермо автівки, що стало справою його життя.
       “Олексій працював водієм на вантажівці, багато їздив і по Україні, і за кордоном. Спершу працював на фірмі, а потім змогли придбати свою вантажівку, тому відкрив підприємця. Мав водія, який їздив разом із ним. Він взагалі техніку дуже любив. Він міг робити все, що потрібно, ремонтувати, майструвати, все, що скажуть, але найбільше любив їхати десь, відчувати дорогу…” – розповідає дружина Олексія Наталія.
Разом подружжя Чижуків виростило двох діток — 27-річний Юрій пов’язав свою долю із військовою справою, служить за контрактом, а 23-річна Марія завершує навчання в університеті у Львові.
“Коли бомбили наш аеропорт, Олексій саме приїхав з рейсу, стояв на Льонокомбінатівському кільці. Каже, що вже тоді виїжджав з Дніпра околицями, бо ситуація була напружена. Повернувся додому і поїхав за Марійкою, а наступного дня кудись зібрався і швиденько пішов — ніби на роботу. Я ще здивувалася, а донька каже: “Тато зібрався в тероборону”. Через трошки спершу попросив речі зібрати, а потім і це скасував — мовляв, родичі все привезуть. Отак 27 лютого я востаннє бачила свого чоловіка, – продовжує Наталія.
Олексій нічого не говорив дружині, аби не плакала та не відмовляла його від задуманого. А сам вирушив захищати країну… Надзвичайно добрий, щирий та щедрий Олексій всіляко підтримував сім’ю у розмовах.
“Він хотів показати, що твердошкірий, що його нічого не проймає, але це все їло його зсередини, мучило. Син у нас теж такий характер має, поки не випитаєш — нічого не розкаже, все в собі. Олексій якось спитав про Юру, я заспокоїла, що поки на Західній Україні. То він тоді й каже, що це добре, хай хоч один буде дома цілий… Наче щось відчував,” – продовжує дружина Героя.
Востаннє подружжя поговорило телефоном 13 березня, а вже 14 на дзвінки ніхто не відповідав… Так тривало кілька днів, сім’я шукала будь-яку інформацію та марно… А за тим шокуюче повідомлення: зник безвісти… Попереду у родини були страшні місяці очікування з надією, що тато, чоловік все ж живий і повернеться до них. Та лише зараз упізнати Олексія вдалося за аналізом ДНК.
“Я тоді не вірила, та й зараз до кінця не вірю… Якби не була медиком, то й у ДНК-тест не повірила б… Ми ж так і не знаємо, де саме він був, у яких районах. Лише зрідка натякав так, щоб тільки ми зрозуміли. Отак залишається здогадуватись, що був десь біля Чернігова…Але де загинув, за яких обставин — так і не знаємо” – продовжує Наталія.
Прощання із 50-річним сержантом Олексієм Чижуком відбудеться у неділю, 21 серпня, о 10.00 на майдані Незалежності. Поховають його у селі Радиславка, де останні роки мешкає сім’я.
 Список публікацій

Рівне прощалося ще з одним героєм України – Олексієм Чижуком (ВІДЕО) //  Рівне 1

У Рівному попрощалися з сержантом, який загинув в боротьбі з ворогом // Рівненські новини

Віддав життя за країну: Рівне попрощалося з Героєм Олексієм Чижуком // Rivne Media

Чижук Олексій