Народився Іван Городнюк 2 червня 1984 року в місті Березне Рівненської  області. Вся його юність проходила в громадській діяльності – це і членство в Спілці української молоді, і в Молодіжному національному конгресі. Іван  організовував мистецькі акції, брав участь у заходах. Згодом активно долучився до політичного життя краю – був постійним членом виборчих комісій, спостерігачем. Останні роки життя член ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять», брав участь в ексгумаційних роботах щодо загиблих воїнів УПА та військових реконструкціях.

Іван – творча людина. Керував гуртком сучасних танців Березнівського будинку культури, проводив заняття з аеробіки та брейк-дансу. Підприємець.

На Євромайдані Іван Городнюк з перших днів, мав псевдо «Месник». Одразу вступив до Волинської сотні, був активним її бійцем, стрілець сотні «Свободи».  У розпал протистояння на Грушевського самооборонівець стояв у перших лавах перед барикадами з палаючих покришок.

17 лютого 2014 року на Грушевського Городнюка жорстоко побили беркутівці. А 18-го, у страшенний мороз, силовики застосували проти мітингувальників водомет. На лютневому морозі він потрапив під льодяний душ, що влаштував Беркут. А на додачу до того – сильно проморозив ноги.  У важкому стані, побитий і хворий, 19 лютого повернувся Іван з барикад додому.

У ніч з середи на четвер, 20 лютого 2014 року, через  ускладнення, які виникли після  переохолодження та побиття  Іван помер.

Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року, за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Городнюку Івану  Володимировичу  присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015 р.) (посмертно)

Публікації про Городюка І. В.
Помер 20 лютого від пневмонії, якою захворів через переохолодження під водометами

У розпал протистояння на Грушевського самооборонівець Іван Городнюк стояв у перших лавах перед барикадами з палаючих покришок. Він приїхав до Києва на самому початку Євромайдану. Одразу вступив до Волинської сотні і був активним її бійцем.

17 лютого на Грушевського Городнюка жорстоко побив Беркут. А 18-го, у страшенний мороз, силовики застосували проти мітингувальників водомет — чи для гасіння запалених шин, чи щоб розігнати активістів. Побитому напередодні хлопцеві з Березного знову не пощастило: на лютневому морозі він потрапив під льодяний душ, що влаштував Беркут. А на додачу до того — жахливо проморозив ноги.

У важкому стані, хворий і побитий, 19 лютого Іван приїхав додому в Березне — геть виснаженим та знесиленим, згадує його брат Вадим. Городнюка здолала жорстока пневмонія, він навіть не встиг розпочати лікування. Вже 20 лютого вночі хлопця не стало — не витримало серце.

Іван Городнюк помер на руках у матері і брата.

«Іван був не просто патріотом – він був націоналістом у найкращому сенсі цього слова, – розказує про Героя Небесної сотні його знайома Лана Клячківська. – Городнюк захоплювався історією УПА, віддавна був у лавах Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять». Разом із товаришами вишуковував та опікувався перепохованням загиблих у ХХ столітті та похованих у лісах воїнів УПА.

Ще одним його хобі були історичні реконструкції. На численних фотографіях хлопця, викладених в Інтернеті, Іван часто позує перед камерою у військовий формі. Причому нерідко в одязі «ідеологічного супротивника» — червоноармійця.

У ріднім краї Городнюка знали всі — він завжди і в усьому був активним, зацікавленим і безвідмовним, коли заходила мова про допомогу чи необхідність долучитися до спільної справи. Національні конгреси, табори, вишколи, мистецькі акції, членство у виборчих комісіях — таким було його життя.

Громадська активність поглинала левову частку Іванового часу. Проте він відшукував можливість приділяти його ще одній улюбленій справі — танцям. Городнюк вправно танцював хіп-хоп. Вів гуртки у місцевих школах і навіть очолював студію сучасних танців у районному будинку культури.

А ще усі друзі Івана згадують, як смачно він куховарив під час вишколів та таборів. «То завжди були смаколики», — згадує Лана.

Небесна сотня. Майдан. Лютий, 2014

 

Прилетів лелека на шкільний поріг

Прилетів лелека на шкільний поріг.

Хочеться спитати: із яких доріг,

Подолавши бурі, подолавши втому.

Повернув ти, бусле, до рідного дому?

Герою Небесної сотні  Івану ГОРОДНЮКУ присвячуємо

Спливають дні, роки, печалі… Залишається тільки добра людська пам’ять про тих, хто був з нами поряд, вчився, працював, просто жив. У ці лютневі дні ми пригадуємо жахливі події на Майдані, криваві репресії та розстріли, які забрали сотні життів молодих патріотів. Пам’ятаємо і продовжуємо щоденно, зі скорботою у серці приймати звістки про нові жертви заради єдності України, її територіальної цілісності, державності в європейському просторі, демократичних прав і свобод.

Ця боротьба триває, надихає нових героїв, виховує в молодого покоління силу духу, загартовує волю та характер. Вихованці, педагоги школи-інтернату теж причетні до історії героїв Небесної сотні. Адже саме тут навчався і виховувався Герой України Іван Городнюк. Він був звичайною людиною, а став прикладом самопожертви. Прагнення свободи, віри у краще майбутнє України були для нього понад усе. Пригадуються нещодавні події, пов’язані з відкриттям меморіальної дошки загиблому Герою. 14 жовтня 2014 року, коли в храмах проходила святкова літургія з нагоди Покрови Святої Богородиці, на подвір’я школи прилетів лелека. Де він взявся цієї осінньої пори? Птах вразив всіх своєю поведінкою. Він спостерігав за всім, що відбувається, ходив поміж дітей та гостей, видавав шиплячі звуки, ніби хотів щось розповісти. У той момент хтось із присутніх сказав, що то душа Івана Городнюка прилетіла до нас. Потім лелека здійнявся, покружляв над подвір’ям і полетів у невідомому напрямку. З тих пір ми його не бачили, а цікавий, майже містичний спомин залишився.

В музеї школи зібрані матеріали про Героя, продовжується співпраця вчителів, учнів з братом патріота – Вадимом Городнюком, який часто відвідує інтернатівців, надає матеріальну підтримку дітям-сиротам, тим, хто цього потребує.

Нехай повертаються лелеки до отчого дому з далеких доріг, нехай повертаються воїни до рідних, нехай приємні звістки летять птахами по всіх куточках рідної землі, хай буде мир та спокій в нашій неньці-Україні.  Слава героям!

Ірина Шнайдер,

заступник директора з навчально-виховної роботи

 Березнівського НВК «ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст. – МНВК».

 

 

Вшанували пам’ять земляка

Як  уже повідомлялося в газеті, у Березному на приміщенні районного архіву по вул. Андріївській відкрито меморіальну дошку на знак вшанування пам’яті героя Небесної сотні Івана Городнюка. Ініціаторами акції стали члени районної організації Націоналістичного молодіжного альянсу. Їх підтримали активісти народної самооборони, громадської організації «Майдан». На дошці викарбувано вірш побратима Івана на псевдо «Карпо». У церемонії відкриття взяли участь: мати героя – пані Зоя, керівники району, духовенство, представники політичних партій, громадських організацій, мешканці міста, студентська й учнівська молодь.

Відкрити дошку громада доручила голові ГО «Майдан» Віктору Потапчуку. Обряд освячення здійснили благочинний парафій УПЦ Київського патріархату в районі, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці протоієрей Мирослав Синиця та настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Назарій Момотюк.

Спогадами про Івана Городнюка поділилася активістка обласної організації «Пам’ять. Пошук жертв війни», до якої належав Іван, го­ловний редактор ТРК «Березне» Ірина Баковецька, яка прочитала також кілька власних віршів національно-патріотичного спрямування.

Хочемо подякувати нашим спонсорам. Так, підприємець Юрій Плескач безкоштовно виготовив ковані вази для квітів, які встановлено біля дошки. А завдяки Олександру Горобцю ми мали  можливість подарувати прапорці не лише дітям, а й усім присутнім.

Тетяна Воронко, заступник голови ГО «Майдан»

На фото: друзі та однодумці Івана Городнюка під час церемонії відкриття меморіальної дошки

  Меморіальна дошка на фасаді будівлі навчально-виховного комплексу, де навчався І.В. Городнюк. Місто Березне Рівненської області, вулиця Вишнева № 19.

 

Меморіал Героїв Небесної Сотні. Київ,

вулиця Інститутська. Фрагмент.

 

 

Передали  матері  на збереження

Днями  Президент України Петро Порошенко в столиці нашої держави вручив Зірку Героя України рідним полеглого героя  Небесної сотні Івана  Городнюка

А минулого вівторка в школі-інтернаті, де він вчився, відбулась урочиста  передача цієї найвищої державної нагороди та Грамоти про присвоєння звання  Героя України матері Івана Городнюка – Зої Іванівні. Сюди прийшли шкільна юнь, педагоги, активісти ГО «Майдан», березнівчани, які почули про цю подію. В урочистостях взяв участь голова районної ради В. М. Ничипорук.

Звучали Державний гімн України, віршовані рядки про подвиг героїв Небесної сотні, спогади про Івана Городнюка.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у зоні  АТО, поклали квіти до меморіальної дошки Івану Городнюку.

І ось настає хвилюючий момент. На сцену виходять побратими Івана Городнюка по Майдану, активні учасники АТО Юрій Гов’ядовський та Євген Перев’язко. В урочистій тиші вони передають Зої Іванівні Городнюк Зірку Героя України та відповідну Грамоту. Згодом учні та інші учасники заходу мали можливість подивитися зблизька на найвищу нагороду нашої держави, поспілкуватися з матір’ю Героя.

Павло Рачок

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

 

У Рівному відкрили пам’ятну композицію «Небесній сотні»

На Покрову 2014 року в Рівному на вулиці Соборній, поблизу органного залу, урочисто відкрили пам’ятну композицію Героям Небесної сотні. Над нею працювали ще з серпня. На стіні будинку зображена відома графіка нашого земляка, талановитого митця та художника Юрія Журавля. Композиція включає меморіальні дошки з портретами та іменами рівнян з «Небесної сотні». Панорамна композиція переходить в імітовані барикади. Проект розробляли Юрій Журавель спільно з рівненським дизайнером Олексієм Огнем.

«Ой не дають мені вільно подихати»       Слова і музика Валентини Мисько. Виконує Поліщук Павло.

“Пам’яті Небесної Сотні: Іван Городнюк, Березне Рівненська область.

Список публікацій

Садовник А. Чотири герої. Посмертно / А. Садовник // Рівне Експрес. – 2014. – 27 лют. – C. 1

Анотація: Про героїв «Небесної сотні» рівнян Г. Арутюняна, В. Опанасюка, О. Храпченка та березнівчанина І. Городнюка.

Смерть не кінець боротьби // Льонокомбінат. – Рівне. – 2014. – 28 лют. – С. 4

Садовник А. Загинули за європейську Україну / А. Садовник // Рівне вечірнє. – 2014. – №15 (25 лют.). – С. 1

Анотація: Про героїв «Небесної сотні» з Рівного та Березного, які стояли на столичному Майдані і віддали своє життя заради кращого майбутнього України: Георгія Арутюняна, Олександра Храпаченка, Валерія Опанасюка та Івана Городнюк

Воронко Т. Вшанували пам’ять земляка / Т. Воронко // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. – 2014. – N 62 (2 верес.). – С. 1

Марчук Л. 33 автори об’єднались у збірнику «Майдан. Війна», вихлюпнувши у слові згусток болю / Л. Марчук // Сім днів. – 2014. – 4 верес. – C. 16

У Рівному відкрили пам’ятну композицію «Небесній сотні» // Рівне вечірнє. – 2014. – 14  жовт. – С. 3

Юрчук В. Герої Небесної сотні спостерігатимуть за рівнянами / В. Юрчук // Льонокомбінат. – 2014. –17 жовт. – C. 9

Шнайдер І. Прилетів лелека на шкільний поріг / І. Шнайдер // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. – 2015. – N 8 (3 лют.). – С. 2

Рачок П. Передали матері на збереження / П. Рачок // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. – 2015. – N 15 (27 лют.). – С. 1

Голубєв В. Герої Небесної Сотні / В. Голубєв // Ого : регіональна щоденна газета. – Рівне, 2016. – № 34/35 (17 серп.). –  С. 4

Непомняща А. «Ти цілуєш мене, країно, твої губи в моїй крові : у музеї згадували героїв – творців історії / А. Непомняща // Льонокомбінат : рівненський тижневик. – Рівне,  2017. – № 8 (24 лют.). –  С. 8

Анотація: Виставка “Творці історії”, де представлено експонати і матеріали про учасників Майдану та АТО з Рівного та області, відкрилася у Рівненському обласному краєзнавчому музеї

Небесносотенці з Рівненщини [- Ауртюнян Г., Городнюк І., Опанасюк В., Храпаченко О.] //Революція Гідності. Війна : кн.-пам’ять / Рівнен. обл. орг. Нац. спілки письменників України ; упоряд. А. Лимич (Войнарович). – Рівне : Волин. обереги, 2015. – С. 240-241

Небесна сотня : [кн.-реквієм] / К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова, К. Гладка; упоряд. : О. Трибушна, І. Соломко. – Харків : Фоліо, 2015. – 206 с.

Городнюк Іван // Небесна сотня : пам’яті загиблих на Євромайдані

Городнюк Іван Володимирович // Вікіпедія : вільна енциклопедія

Городнюк Іван Володимирович // Герої України

Іван Городнюк // Небесна сотня : майдан, лютий 2014

Всеукраїнський турнір зі змішаних єдиноборств ММА пам’яті Героя України Івана Городнюка [Відео] // YouTube.ua

Іван Володимирович Городнюк // Вчинок патріота

У Березному вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Івана Городнюка // Рівненські новини

 

 

Городнюк Іван Володимирович (2.05.1984 – 20.02.2014)
Позначено на: