Сергій Гулюк народився 7 вересня 1981 року в м. Рівному. Проживав у Луцьку. Свого часу проходив строкову службу у прикордонних військах, з 2002 року був призваний на контрактній основі. Гулюк Сергій Миколайович – молодший сержант Луцького прикордонного загону Державної прикордонної служби України.

У зоні АТО Сергій Гулюк був із 28 червня 2014. 31 липня 2014 в районі Василівки було здійснено обстріл прикордонників російськими найманцями та російськими військовими з мінометів та гранатометів. 5 прикордонників загинули, 11 поранені. У цей день обірвалося життя сержанта Сергія Миколайовича. У Гулюка напівсиротами залишилося троє дітей: двоє синів, яким 12 і 6 років, та 4-річна донечка.

Похований 3 серпня 2014 року на Острожчині в селі Завизів.
Указом Президента України № 640/2014 від 8 серпня 2014 р. “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності УкраїниС. Гулюк нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» (посмертно).

Згідно рішення Рівненської міської ради № 5756 від 17 вересня 2015 р. присвоєно звання «Почесний громадянин міста Рівне» (посмертно).

Згідно рішення Луцької міської ради №44/1 від 25.07.2018 р. присвоєнно звання “Почесний громадянин міста Луцька” (посмертно).

 

Публікації про Гулюка С. М.

 

Загиблого прикордонника поховали в Завизові

31 липня 2014 в районі с. Василівка (Амвросіївський район) в Донецькій області було здійснено обстріл прикордонників з мінометів та гранатометів. Там обірвалось життя молодшого сержанта Луцького прикордонного загону України Сергія Миколайовича ГУЛЮКА, 1981 року народження. Військовий призивався з Волині, де проживає його дружина та троє дітей. Свого часу проходив строкову службу у прикордонних військах. А з 2002 року був призваний на контрактній основі. У зоні АТО Сергій Гулюк був із 28 червня. У складі оперативно-бойової прикордонної застави від Луцького прикордонного загону охороняв та обороняв східні рубежі України.

Ніби передчуваючи близьку загибель, Сергій телефонував своїм рідним, висловлюючи останні настанови, серед яких було і бажання бути похороненим у с. Завизів, де він проводив багато часу, де народилися його батьки, а зараз живе його бабуся.

Прощалися із загиблим прикордонником 3 серпня. Поховали на Острожчині, як він і заповідав. В останню путь Героя провели не лише всі мешканці Завизова, а й жителі сусідніх сіл, представники влади району, Острозького РВК, Державної прикордонної служби України. Квіти і свічки – останній дар покійному. Але найголовніше, що варто зробити, – побудувати справді оновлену, достойну Україну, щоб віддати борг кожному, хто не пошкодував свого життя за нас, за майбутні покоління.

Земля тобі пухом, дорогий земляче!

У Рівненській ЗОШ № 13 відкрили меморіальну дошку пам’яті Сергія Гулюка

 

Молода сім’я Гулюків влітку залишилась без батька. Мама Юлія звикає сама виховувати трьох діток – Дмитра, Максима та Софію. 34-річний Сергій Гулюк загинув в зоні АТО. На Сході України Сергій перебував із 28 червня. У складі оперативно-бойової прикордонної застави від Луцького прикордонного загону охороняв та обороняв східні рубежі України. 31 липня 2014 в районі населеного пункту Василівка (Амвросіївський район) у Донецькій області прикордонників обстріляли з мінометів та гранатометів. 3 серпня загиблого поховали у селі Завидів Острозького району – на батьківщині його батьків.

Сьогодні, у рідній для Сергія, ЗОШ №13 урочисто відкрили меморіальну дошку пам’яті рівненського бійця, який віддав життя за волю України. Згадати та увіковічнити героя спільно з дирекцію школи виступили прикордонники. Керівник прес-служби Луцького прикордонного загону підполковник Олег Лучковський відзначив, що не лише у Рівному сьогодні згадують загиблого бійця:

– Сергій проходив службу в Луцькому прикордонному загоні, безпосередньо в управлінні загону. Сім’я проживає в Луцьку. Там залишились дружина та троє діток. Зараз практично вирішене питання щодо забезпечення родини житлом. Ініціаторами встановлення виступили прикордонники. Така сама подія сьогодні відбудеться на Волині, у Любомльському районі, в селі Римачі, де буде відкрито другу меморіальну дошку – Киричуку Сергію. Він загинув на тиждень раніше, також у зоні АТО.

Говорить заступник начальника Північного регіонального управління по роботі з персоналом майор Микола Шаблій:

– Учні ЗОШ №13 повинні пам’ятати, що тут у цьому місці народився та виріс герой. Нове покоління – нові герої, на прикладі яких повинне виховуватись підростаюче покоління. Тому адміністрацією Державної прикордонної служби, Північним регіональним управлінням було прийняте рішення про встановлення пам’ятних дошок героям, які загинули за незалежність нашої країни. Сьогодні, у Рівному, ми вшановуємо пам’ять учня цієї школи, нашого військовослужбовця Гулюка Сергія Миколайовича, який загинув під час виконання завдання.

На відкритті меморіальної дошки були присутні батьки та родичі Сергія, школярі та викладацький склад, колишні випускники школи, міський голова Рівного Володимир Хомко та просто небайдужі рівняни. Логічно та виправдано, саме 14 жовтня, на Покрову, в День українського козацтва, згадати чоловіка, що положив душу і тіло у боротьбі за Україну. Розповідає учень 6 класу ЗОШ №13 Максим:

– Ми повинні гордитися, що в нашій школі вчилася людина, яка не побоялася захищати честь країни на Сході. На вчинках таких героїв будується Держава. Я навіть не знаю, чи мені б вистачило сміливості воювати та віддати своє життя за відстоювання незалежності України. Героїзм Сергія Гулюка назавжди житиме у наших серцях.

У школі загиблого в АТО рівнянина встановили меморіальну дошку [Відео]

У школі загиблого в АТО рівнянина встановили меморіальну дошку. Випускник цієї школи Сергій Гулюк загинув наприкінці липня у Донецькій області на українсько-російському кордоні. Пам’ятну дошку виготовили побратими Сергія власноруч, на її освячення приїхали прикордонники з двох областей – Рівненської та Волинської.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

«Урок для батьків»: Мій тато – герой! (ефір від 21.10.2017)

Творчій групі телеканалу “Нова Волинь” випала нагода познайомитись із родиною прикордонника Сергія Гулюка, лучанина, який одним із перших загинув у найгарячішій точці України, на лінії розмежування, на Донеччині. Днями урочисто присягнув на вірність Батьківщині  його старший син  Дмитро. Хлопчик одягнув військову форму в ліцеї. Він каже, що це – велика честь. В їхній багатодітній родині виховується троє дітей. Про те, як  їм живеться, що болить, що втішає, хто стоїть на сторожі інтересів дітей наших героїв – дізнавайтеся далі.

Список публікацій

Загиблого прикордонника поховали в Завизові // Життя і слово : газета Острозької районної державної адміністрації, 2014. – №63/64 /9 серп./. – С. 3

Меморіальна дошка на честь загиблого героя АТО // Вільне слово. – 2014. – 21 жовт. – C. 3

Андрієвська О. Пам’ятна дошка герою АТО / О. Андрієвська // Сім днів. – 2014. – 6 листоп. – C. 2

Усі загиблі герої АТО та Небесної сотні з Рівненщини // ОГО. – 2014. – 27 листоп. – С. 8 -9

Герус В. Родині загиблого героя місто купує квартиру / В. Герус // Сім днів. – 2015. – 14 трав. – C. 3

На кородоні з РФ загинув лучанин // Волинські новини

На Сході загинув прикордонник із Луцька // Волинь.Post

В Острозькому районі поховали прикордонника, загиблого під час АТО // Четверта влада: інформаційно – аналітичний портал

У рівненській ЗОШ №13 відкрили дошку пам’яті Сергія Гулюка  // Голосно

«Урок для батьків»: Мій тато – герой! (ефір від 21.10.2017) [Відео] // YouTube

У Луцьку відкрили меморіальну дошку загиблому прикордоннику (Фото. Відео) // Волинь.Post

Наші герої // ptaha.info

“Нехай виховує своїх водіїв або відповідає за них” – губернатор Волині жорстко відреагував на інцидент з сином загиблого воїна АТО, якого водій грубо вигнав з маршрутки // Інформаційне поле

Гулюк Сергій Миколайович // Вікіпедія : вільна енциклопедія

Гулюк Сергій Миколайович // Книга пам’яті загиблих