Сокол Юрій Вікторович (9.12.1988 -15.06.2015)

Юрій Вікторович Сокол народився 9 грудня 1988 року в селі Людинь  Дубровицького району в сім’ї робітників. У 1995 році пішов у перший клас Людинської загальноосвітньої школи, закінчив її у 2006 році. Ще й досі у школі згадують про Юрія  як спокійного, скромного,  врівноваженого учня. Повага до людей – це те, що зароджувалося у нього з дитинства. У 2007 році був призваний до лав Збройних сил України, служив у Вінниці. Після повернення з армії деякий час їздив на заробітки у Київ та Харків.

В 2013 році працював на заводі «Торф Ленд Україна» в селі Людинь. 28 серпня 2014 року був мобілізований в Національну гвардію, проходив  підготовку в м. Львові. Через місяць переведений в м. Харків для продовження навчання. У жовтні перебував на блокпосту в Запорізькій області. Згодом, 16 листопада 2014 року був відправлений в зону АТО поблизу села Кримське Луганської області, де перебував до 5 січня 2015 року. На Різдвяні свята юнак мав тритижневу відпустку, ходив на зустріч з учнями Людинської ЗОШ, багато спілкувався з друзями та родичами. І звичайно ж, як і всі, будував плани на майбутнє. Була і ще одна відпустка у Юрія. Батьки помітили, що син змінився – став стриманий, рідко спілкувався з друзями. Далося взнаки все побачене і пережите на війні. Під час довгоочікуваних відпусток Юрій робив подарунки своїм батькам, яких дуже любив. 10 червня 2015 року Юрій не вийшов на зв’язок. Мати не могла чекати, тому вирушила в дорогу, але сина вона живим більше не бачила. До закінчення служби залишалося два місяці. Дата смерті 15 червня 2015 року. Похований Юрій Сокол 19 червня 2015 року в  с. Людинь Дубровицького району Рівненської  області.


Публікації про Сокола Ю. В.

Дубровиччина на  колінах зустріла загиблого бійця

 

15 червня 2015 року сталася трагічна подія, яка сколихнула Дубровиччину. Загинув  наш земляк житель села Людинь Сокол Юрій Віталійович – молодий та красивий 26-літній парубок, який був єдиним сином у родині. Поховали учасника антитерористичної операції 19 червня 2015 року на сільському кладовищі рідного села. У Дубровицькому районі був оголошений День жалоби,  Дубровиця в черговий раз одяглася в траурні стрічки та приспустила національні прапори. Зустрічали бійця місцеві жителі, працівники Дубровицької РДА, Дубровицької міської ради та прості небайдужі пересічні громадяни. Люди утворили живий коридор і на колінах  зустрічали свого земляка – Героя України! Машина з написом «ВАНТАЖ 200» зупинилася біля приміщення Дубровицької райдержадміністрації, де працівники Дубровицько-Зарічнянського комісаріату, спільно з військовим комісаром Микульським Б.М., вкрили труну державним прапором України. Україна роздирається внутрішніми міжусобицями та зовнішньою агресією переважаючого супротивника. Здається у нас є добре навчена Національна гвардія України та добровольчі об’єднання у складі ДУК, але смерть наступає поліщукам на п’яти. Є речі, до яких життя нас не готує. Звісно, в когось знаходяться невиліковні хвороби, палає будинок або вмирають близькі. Ми думаємо, що з нами такого ніколи не станеться. Особливо коли у нас життя лише щасливе і безхмарне. Закликаємо всіх жителів Полісся до єднання та допомоги родичам загиблих та постраждалих в зоні АТО. Потрібно пам’ятати, що життя інколи приносить дари на розпеченій тарілці, яка може бути вашою тарілкою. Потім не буде можливості та часу збагнути, що має справжню цінність. Кожного дня пам’ятайте, що своєю допомогою Ви можете зробити щасливим ще когось. Допомагаємо родинам бійців та патріотам, які захищають нашу Батьківщину!

 

 

Відкрито меморіальну дошку Юрію Соколу

Ще один герой АТО повернувся до земляків у мармурі. У День Збройних сил України в селі Людинь, за сприяння народного депутата України Василя Яніцького, на фасаді місцевої школи відкрили меморіальну дошку в пам’ять про солдата Національної гвардії Юрія Сокола, який мужньо боронив суверенітет та цілісність України і трагічно загинув у військовій частині в Харкові. Вшанувати героя прибули голова РДА Сергій Киркевич, депутат обласної ради Віталій Сухович, помічник народного депутата України Василя Яніцького Оксана Слободзян, начальник відділу освіти РДА Ніна Стасюк, начальник відділу молоді та спорту РДА Олександр Задорожний, побратими Юрія зі Спілки учасників АТО, депутати районної ради, волонтери, представники політичних партій, громадські активісти, друзі, однокласники, родичі, школярі й вчителі, односельчани.

У нашій пам’яті Юрій залишиться справжнім героєм, бо не ховався від мобілізації в Білорусі чи Польщі, а пішов відстоювати незалежність рідної землі, боронити наш з вами спокій, – сказав на мітингу-реквіємі Сергій Киркевич. – «Простий поліський хлопець виконав свій обов’язок з честю, ми пишаємося ним. Так сталося, що ця війна забирає кращих синів України. Віримо, що вона скоро закінчиться і ми ніколи більше не оплакуватимемо наших воїнів. Низький уклін батькам за сина!….»

Михайло Слободзян

 

У день відкриття меморіальної дошки Юрію Соколу, в спортивній залі Людинського НВК був проведений районний турнір з міні-футболу серед старшокласників «Кубок пам’яті Юрія Сокола», приурочений герою-земляку. Змагання відбулися за ініціати школи та за спонсорської підтримки депутата обласної ради Віталія Суховича.

«Дуже боляче і прикро, що в цій війні наша країна втрачає найкращих. Прикро, що ми втрачаємо наших земляків, які гинуть за те, щоб ми з вами жили в незалежній країні, гинуть за свободу, за справедливість. І я вірю – ми переможемо ворога, бо в цій війні на нашому боці такі захисники, як Юрій. Йому б жити, розбудовувати країну, виховувати дітей. Але доля склалась інакше. І наше з вами завдання — ніколи не забувати про цих хлопців, які поклали своє життя заради України, заради нашої свободи. В першу чергу велика вдячність Вам, батьки, за те, що виховали сина-героя. Слава Україні!»

Киркевич Сергій, голова райдержадміністрації

 

Список публікацій

Родіна Л. Провели в останню путь ще одного героя / Л. Родіна // Дубровицький вісник : громадсько-політична газета. – 2015. – № 26/26 черв./. – С. 3

Слободзян М. Відкрито меморіальну дошку Юрію Соколу [загиблому учаснику АТО] / М. Слободзян // Дубровицький вісник : громадсько-політична газета. – 2015. – № 50 /11 груд./. –  С. 1 – 3

Родіна Л. Турнір пам’яті Юрія Сокола / Л. Родіна // Дубровицький вісник : Громадсько-політична газета : Дубровицька районна рада та райдержадміністрація, 2016. – № 49 /9 груд./. –  С. 2

Анотація: 4 грудня 2016 року на базі Людинської школи, що в Дубровицькому районі, відбувся турнір з футзалу пам’яті випускника школи, героя-АТО Юрія Сокола

19 червня в Дубровицькому районі оголошено День жалоби // Polissia News

Сокол Юрій Вікторович // Вікіпедія

Помер ще один Герой АТО з Рівненщини // ОГО

Сокол Юрій Вікторович // Книга пам’яті загиблих

Сокол Юрій Вікторович // Дубровицька централізована система публічно-шкільних бібліотек

Вшанували воїна АТО в Людині // Дубровицька районна державна адміністрація