Богдан Дзедзеля народився в м. Рівному. Навчався в ЗОШ, число 19. Хлопець з дитинства мріяв бути десантником, задивлявся на хлопців у військовій формі.

По закінченню школи не квапився обирати виш. Проходив строкову службу  в ЗСУ.

У 2019 році, коли йому було лише 18, Богдан підписав свій перший контракт, служив у 80 ОДШБ у Львові. У 2020-2021 був в зоні ООС.12 вересня у нього мав закінчитися контракт.

На початку війни їхній батальйону був в Миколаєві, згодом  їх переводили на схід. Останній раз Богдан виходив на зв’язок із мамою 18 березня.  Загинув Богдан 19 березня під час виконання завдання під Снігурівкою у Миколаївській області. Богдана поранили, він помер від сильної втрати крові.Через масовані обстріли побратими не могли відразу забрати тіло Богдана. Лише 15 листопада повідомили рідних про смерть Героя.

Солдатові Богдану Дзедзелі завжди буде  20 років…

 

Публікації про Дзедзелю Б.
Память про захисників вічно житиме в серцях нащадків

Хлопець з дитинства мріяв бути десантником, задивлявся на хлопців у військовій формі. Тож по закінченню школи не квапився обирати виш, говорив, що спершу піде служити в армію, а вже потім визначатиметься, куди вступатиме.

“У 2019 році, коли йому було лише 18, Богдан підписав свій перший контракт, служив у 80 ОДШБ у Львові. У 2020-2021 був в зоні ООС. А після того постійно говорив, що мріє вивчитися на бойового медика. Він казав: “Мамуль, круто допомагати людям, в таких умовах дуже треба медики.” Він змалечку умів робити уколи. І коли вже розпочалась ця війна, то навіть телефонував і хвалився, що тепер — справжній парамедик, йому вже видали аптечку, турнікети…” – розповідає мама Героя Іванна.

Богдан з дитинства був дуже добрим та позитивним, любив тварин. Залюбки їздив до бабусі в село, насолоджувався природою — ліс, річка — це місця, де проводив багато часу. А ще дуже любив море…

“12 вересня у нього мав закінчитися контракт. Навіть обіцяв, що попри те, що осінь, повернеться і ми поїдемо на море… А ще обіцяв познайомити з дівчиною, з якою зустрічався у Львові,” – пригадує Іванна.

Посмішка й зелені очі Богдана сяяли добром й позитивом. Він любив готувати, й на службі не рідко був помічником на кухні. Чуйний, добрий, розумний, любив життя та друзів, завжди ділився останнім, нікого не залишав в біді — таким пам’ятатимуть Богдана побратими.

“На початку війни їхній батальйону був в Миколаєві, саме по плану їх переводили на схід… Він вірив в перемогу, але навіть не уявляв, що може бути така страшна війна в теперішній час… Богдан казав, що будуть стояти до останнього подиху. “Ми переможемо, ми мусимо!” – продовжує мама Героя.

Останній раз Богдан виходив на зв’язок із мамою 18 березня… “Мамуль, люблю тебе. Все буде Україна” — саме ці слова останнє, що почула Іванна від єдиного сина…

“Він загинув під час завдання під Снігурівкою, Миколаївська область 19 березня. Росіяни обстріляли їхню колону. Богдана поранили, він помер від сильної крововтрати, хоча встиг накласти турнікет та навіть вколов собі знеболююче. Його тіло та ще двох воїнів залишили у полі, бо через сильні обстріли, не могли забрати. Хлопці мені багато подробиць розповіли, але то вже не змінить нічого…” – продовжує мама.

Іванна розповідає, що з того часу побратими сина постійно підтримують із нею зв’язок, підтримують. Хлопці кажуть, що Богдан умів завжди підбадьорити, заспокоїти. Навіть після прильоту заставляв всіх сміятись… Кажуть, що не вистачає малого Дзелика… А в квітні прислали мамі Богданів мобільний…

“Місто довго було під окупацією. Це 9 місяців пекельного чекання та пошуків… Я все надіялась, може хлопці помилились, може він в полоні… Але на жаль, вони були праві… Тільки 15 листопада хлопці повідомили, що знайшли мою дитину…”

Солдатові Богдану Дзедзелі назавжди лишиться 20 років…

Ірина Ничипорук, газета “Сім Днів”

Мій БОГДАНЧИКУ, моє сонечко як же мені без тебе?!??… ЯК ???

…сьогодні 9 місяців, як ти загинув…

18.03 ти востаннє подзвонив , сказав −Мамуль, як тільки буде можливість, зразу наберу,  люблю тебе, бережіть себе

…9 місяців пекельного чекання, пошуків та надії…

…9 місяців носила під серцем, а тепер стільки ж чекаю на найстрашніший день в своєму житті…

похоронити синочка, свою єдину дитину ..

Тепер вже знаю, що ВСЕ−нічого не змінити !!! …Але не хочу вірити, не можу змиритись, що ТИ не повернешся додому.

Не натішилась тобою, не надихалась…

Він, просто, не прийшов одного разу.
Вона його чекала… він не зміг.
Мабуть, не усвідомила одразу,
Що попелом упав на білий сніг.
Що як колись, ніколи вже не буде,
Бо відірвали їй одне крило,
Що на могилу сина ходять люди,
Що її сонце назавжди зайшло.
Вона одна сиділа у кімнаті…
Світлини сина, наче мить життя.
І проклинала тих, що вже прокляті,
Тих, що відняли світ – її дитя.
Дні у жалобі… Сильна та безкрила,
У чорній хустці з діркою в душі,
Лише йому, кого ще так любила,
Писала слізьми зболені вірШі.
Він, просто, не прийшов одного разу.
Список публікацій

Рівняни провели в останню дорогу одразу двох Героїв (ФОТО) // Рівне вечірнє

18.03 ти востаннє сказав – Мамуль»: лише через 9 місяців знайшли тіло молодого воїна з Рівного (ФОТО // Радіо Трек: новини

Рівне попрощається із 20-річним Богданом Дзедзелею, який загинув на Миколаївщині дев`ять місяців тому // Рівне вечірнє

У Рівному на майдані Незалежності вшанували двох Героїв, які загинули за Україну (ВІДЕО)// Рівне 1

 

 

Богдан Дзедзеля ( ??2002-19.03.2022)