Черніченко Олександр Анатолійович
(19.04.1968 – 29.03.2015)

Олександр народився 19 квітня 1968 року в Підволочиську Хмельницької області в сім’ї військового. Згодом  родина переїхала до Одеси, де він навчався. Професійну освіту Олександр здобував у сільськогосподарському технікумі в Молдові. Далі його призвали на строкову службу до лав Збройних Сил. Закінчив школу прапорщиків та академію Державної прикордонної служби в Хмельницькому. Був поранений в 1993 році. Після лікування в госпіталях продовжив службу в Рівному. У 2008 році в званні капітана звільнений у запас. Після цього працював у Волочиському КП «ЖЕК».

У 2014 році Олександр добровільно пішов до Рівненського військового комісаріату, звідки був мобілізований та направлений до 72-ої окремої гвардійської механізованої Красноградсько-Київської ордена Червоного Прапора бригади. Мобілізували чоловіка за призовом з Рівненського об’єднаного районного військкомату. З січня 2015 року він перебував у зоні проведення антитерористичної операції. Капітан, заступник командира з озброєння 4 механізованої роти 2 механізованого батальйону 72-ої окремої механізованої бригади (Біла Церква).

Загинув, отримавши смертельне поранення в результаті мінометного обстрілу бойовиками позицій сил АТО, розташованих поблизу села Гранітне Волноваського району Донецької області, в неділю, 29 березня. У Героя Олександра Черніченка залишилася мати, дружина і 10-річний син Максим. Місце поховання: м. Волочиськ, Хмельницька область.

Указом Президента України № 9/2016 від 16 січня 2016 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Вшанували загиблого в АТО Черніченка Олександра

Згідно рішення Рівненської міської ради №5756 від 17 вересня 2015 р Черніченку Олександру Анатолійовичу було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Рівне».

14 жовтня 2015 року в самісінькому центрі Рівного поруч зі Свято-Воскресенським собором та оберегом міста – колоною Богородиці – відкрили стелу пам’яті дев’ятнадцятьом Героям Рівного. Дошку пам`яті Героям АТО та Майдану облаштували на перехресті вулиць Соборної та 16 Липня. На дошці – світлини шістнадцятьох загиблих рівненських бійців АТО та трьох Героїв Небесної сотні.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Список публікацій:

Місто [Рівне] тепер має 16 нових Почесних громадян // Сім днів. – 2015. – 24 верес. – С. 2

Про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Рівного” : рішення Рівненської міської ради №5756 від 17 вересня 2015 р. // Сім днів. – 2015. – 1 жовтн. – C. 18

Мошняга Л. Їх слава знайшла після смерті / Л. Мошняга // Сім днів. – 2015. – 15 жовт. – С. 1, 2

У центрі Рівного – 19 Героїв АТО та Майдану // ОГО. – 2015. – 22 жовт. – С. 11

Президент посмертно нагородив чотирьох Героїв з Рівненщини [, які загинули в зоні АТО – В’ячеслава Мірошника, Олександра Черніченка, Олександра Шолудька та Андрія Бріка] // Ого : регіональна щоденна газета. – Рівне, 2016. – № 4 /21 січ./. –  С. 3

Черніченко Олександр Анатолійович // Вікіпедія : вільна енциклопедія

Черніченко Олександр Анатолійович // Тернопільщина : регіональний інформаційний портал

Черніченко Олександр Анатолійович  // Міські бібліотеки м. Рівного : сайт

Черніченко Олександр Анатолійович  // Книга пам’яті загиблих

Мельник Г. У зоні АТО загинув Олександр Черніченко з Волочиська  // «Є» : медіа корпорація: сайт

У Волочиську попрощалися із 46-річним капітаном Олександром Черниченком // “Є”

Герой з Волочиська – Черніченко Олександр Анатолійович // Волочиська районна рада

Волочиськ – Підволочиськ попрощався з героєм АТО Олександром Черніченко // Волочиськ Інфо. Фотогалерея

Данилюк О. На Хмельниччині поховали героя АТО, який жив у Рівному //ОГО.ua : сайт

У Підволочиську відкрили меморіальну дошку пам’яті капітана Олександра Черніченка // Бізнес область

Вшанували загиблого в АТО Черніченко Олександра // Подволочиская районная государственная администрация

Військового з Хмельниччини, який загинув в зоні АТО, нагородили орденом за мужність // khmelnytsky.com.ua

 

 

Черніченко Олександр Анатолійович (19.04.1968 – 29.03.2015)