Герман Петро народився 1 лютого  1968 року в селі Селець Сарненського району (до 2021 р. – Дубровицького району).

У 1985 році закінчив Селецьку середню школу. Після закінчення школи працював в місцевому колгоспі. Пізніше був призваний на військову службу.

Навчався в  Івано-Франківській школі міліції, після закінчення якої працював в Дубровицькому районному відділі внутрішніх справ.

З перших днів повномасштабної війни росії проти України, Петро Герман пішов на фронт захищати рідну землю.

Загинув 6 серпня 2022 року  в бою в районі населеного пункту Солідар Донецької області.

9 серпня 2022 року загиблого Героя Петра Германа поховали в рідному селі Селець.

У захисника залишилися мати, дружина, син, дочка та внук.

 

Публікації про Германа П.
«Інтенсивний артобстріл»: на війні загинули два воїни з Дубровиччини

Дубровицька громада оплакує загибель військових Михайла Жакуна із села Колки та Петра Германа з села Селець. За інформацією товариша по службі Олександра Задорожного, вони 6 серпня потрапили під інтенсивний артобстріл поблизу населеного пункту Солідар Донецької області.

— Не можу повірити, що Жакун Міша (позивний «Жак») помер у лікарні, адже разом з Петром Германом (позивний «Павук») та «Лисом» надавали медичну допомогу пораненому «Жаку», розповідає побратим воїнів Олександр Задорожний. — Зупинили кровотечу (Петро відмінно спрацював, затиснув рукою місце кровотечі, а потім тампонував і забинтував). Мішу при свідомості передали медикам. Правильно було б, щоб той, хто надавав допомогу, їхав з пораненим, але під обстрілами про це ніхто не згадав. І вже за 40-50 хвилин після від’їзду евакуаційного екіпажу, коли стихнув артобстріл, я побачив мертвого «Павука» в його бліндажі. Снаряд вивернув дерево за метр від Петра. Не стало двох вояків, які рвались до бою… а бою, як такого і не було… інтенсивний артобстріл. Співчуття рідним загиблих захисників України. Героям Слава!

“Віддав своє життя за мирне небо”, — на Рівненщині провели в останню дорогу Героя Петра Германа

У селі Селець, на Дубровиччині, попрощалися з полеглим на війні захисником Петром Германом.

Як повідомляють у Дубровицькій селищній раді, провести Героя в останню дорогу прийшли десятки мешканців села, а похоронну процесію зустрічали навколішки.

Петро Герман загинув 6 серпня, у місті Соледар, на Донеччині.

“Петро Герман віддав своє життя за мирне небо, за щастя наших дітей, за нас з вами, за майбутнє нашої України. Він ангелом пішов від нас в небо. Вічна пам’ять і слава Герою. Герої не вмирають! Староста села Віктор Кузін, висловив слова подяки, за позицію Петра і ми ніколи немаємо права забути Героя, його родину. На небі стало на одну зірочку більше”, — йдеться у повідомленні.

 

Список публікацій

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні // Вільне слово. – 2022. – 11 серп. – С. 5.

“Інтенсивний артобстріл”: на війні загинули два воїни з Дубровиччини [Михайло Жакун з села Колки та Петро Герман з села Селець, що в Сарненському районі] // Сарненські новини  – 2022. – 11 серп. – С. 2.

Рівненщина попрощалася з Героями // Вісті Рівненщини. – 2022. – 12 серп. – С. 1, 2.

«Інтенсивний артобстріл»: на війні загинули два воїни з Дубровиччини /СарниNews.City

“Віддав своє життя за мирне небо”, — на Рівненщині провели в останню дорогу Героя Петра Германа // RIVNE.MEDIA

Герман Петро Йосипович («Павук») (01.02.1968-06.08.2022)