Мамчур Олександр народився в Городищі, навчався   в Городищенський ЗОШ. Служив в органах внутрішніх справ 14 років, сім з них очолював вибухотехнічний колектив поліції Рівненщини. Начальник вибухотехнічної служби ГУНП ,  був одним із кращих у своїй професії, професіонал із великої літери. На його рахунку – тисячі знешкоджених боєприпасів та десятки кілометрів зачищеної території.

36-річний Олександр Мамчур  перед загибеллю працював над розмінування деокупованих районів Харківської області. До цього цим же впродовж двох місяців займався на Київщині.

Урівноважений та розсудливий, відповідальний та обережний, був прикладом для колег. Він був другом, який завжди допоможе, порадить і підтримає. Це професіонал із великої літери.

Життя начальника вибухотехнічної служби ГУНП в Рівненській області, рівнянина, підполковника Олександра Мамчура обірвалось  4 жовтня на Харківщині внаслідок вибуху ворожого боєприпасу.

Прощальну панахиду за Олександра Мамчура відправили у Свято-Покровському соборі.

Йому назавжди 36. Поховали Героя в Рівному на кладовищі “Нове”

 

У Рівному 7 жовтня попрощалися з начальником вибухотехнічної служби Нацполіції Рівненщини. Олександр Мамчур загинув, розміновуючи деокуповану територію Харківщини. На прощання прийшло близько тисячі людей.

Церемонія відбулась у Міському будинку культури.

       “Начальник вибухотехнічної служби ГУНП підполковник Олександр Мамчур заплатив найвищу ціну, яку можна – він віддав своє життя. Він був одним з кращих професіоналів своєї справи, рятував мирне населення від наслідків нашестя рашистів. Адже на цьому вибуховому пристрої міг підірватися мирний житель або навіть дитина. Олександр ціною власного життя врятував когось іншого…” – розповів міський голова Рівного Олександр Третяк.

               “Жив в Городищі, ходив в школу в Городищі. Ми жили разом, недалеко один від одного. Відзиваються добре люди. Царство Небесне йому, хай спочиває спокійно. Земля хай буде пухом”, — каже його родич Петро Мамчур.

         “Футбол грав, хороший, добродушний, ніколи і не кричав, тільки хороші слова, терпів нас. Він розвозив нас по всій Україні”, — розповідає знайомий загиблого Євген.

Хорошим, приємним, важко говорити, тільки все добре про нього, це племінник моєї дружини, вибачте, – родич загиблого Ігор.

              “Я у вибухотехнічній службі вже дев’ять років. Він мене прийняв до себе. Він, певно, залишиться найкращим з начальників. Він був професіоналом. Він мене навчив азів, намагався зробити з мене такого самого, з нас всіх таких самих, як він. Ви б кого не спитали, в будь-якій області, всі його знали”, — ділиться колега загиблого Андрій Волянюк.

              “Ми його дуже мало бачили, тому що він завжди на службі, дуже хороша людина, взагалі дуже добрі люди”, – друг сім’ї Світлана.

” З перших днів, він поїхав добровільно працювати разом зі своїми колегами і весь цей час з невеликими ротаціями, знаходився в районах бойових дій. Крім того, що він дуже фаховий і професійний, це сама світла людина. Я більш світлої людини в своєму житті ще не бачив. Це ну реально товариш, друг і завжди був готовий прийти на допомогу”, – начальник ГУНП в Рівненській області Олексій Камишанський.

“Це була людина, яка ніколи не говорила, що йому важко, не був хитрим, був щирим, відвертим. Всі розумієм, що ця людина робила нам безпеку на наших життєвих шляхах, живим людям. На жаль, ціною власного життя”, – колишній колега загиблого Ігор.

 

Сашко був одним із кращих у своїй професії. Від початку деокупації території України та проведення стабілізаційних заходів він брав активну участь у розмінуваннях Київщини та Харківщини. На його рахунку – тисячі знешкоджених боєприпасів та десятки кілометрів зачищеної території.

Без права на помилку, без жодного натяку на страх, він упродовж 14 років вірно служив українському народові, сім із яких очолював вибухотехнічний колектив поліції Рівненщини.

Попри усю небезпеку своєї роботи — він завжди усміхнений, яка б задача перед ним не стояла.

Урівноважений та розсудливий, відповідальний та обережний, був прикладом для колег. Він був другом, який завжди допоможе, порадить і підтримає. Це професіонал із великої літери.

Він був найкращим татом, чоловіком, сином. Йому назавжди 36.

Ми щодня докладаємо максимум зусиль, аби вибороти Перемогу, але яку високу ціну доводиться платити. Йдуть найкращі Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого правоохоронця.

Осиротів не лише п’ятирічний син Сашка, але і вся поліцейська родина. Світла та вічна пам’ять, колего! – йдеться на  сторінці Поліції Рівненщини.

 Список публікацій

У Рівному попрощалися з очільником вибухотехнічної служби області Олександром Мамчуром // Суспільне : новини

В Обарові живим коридором зустріли полеглого підполковника // Рівне вечірнє

Врятував життя багатьох ціною свого: У Рівному попрощалися з вибухотехніком Олександром Мамчуром (ВІДЕО) // Рівне 1

Непоправна втрата: у Рівному попрощались з вибухотехніком Олександром Мамчуром (ВІДЕО) //NTV

Мамчур Олександр Богданович (26.08.1986-04.10.2022)