Мосійчук Сергій Олександрович – військовослужбовець 72-ої окремої механізованої Красноградсько-Київської бригади Оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних сил України, солдат. Народився 22 лютого 1997 року в місті Корець Корецького району Рівненської області. Закінчив 9 класів загальноосвітньої школи №1 міста Корець, у 2015 році – Вище професійне училище №24 міста Корець за фахом – “електрик”. З січня 2016 року проходив військову службу за контрактом у лавах Збройних сил України. Служив у 72-ій окремій механізованій Красноградсько-Київській бригаді Оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних сил України.

З 2016 року брав участь в АТО на сході України.

26 березня 2017 року під час мінометного обстрілу українських позицій на опорному пункті поблизу міста Авдіївка Донецької області одна з мін потрапила у бліндаж, де перебували військовослужбовці. Внаслідок вибуху солдат Сергій Мосійчук загинув.

29 березня 2017 року похований на кладовищі міста Корець.

Залишились батьки, сестра та брат.

Указом Президента України №259/2017 від 2 вересня 2017 року “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” С. Мосійчук нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)

Публікації про Мосійчука С. О.
Кореччина у жалобі, загинув боєць АТО

 

Коротка життєва дорога, що пропахла порохом. Лише молитва лине вічна, щира… Сумуємо, Герою, за Тобою, усі скорбим! 28 березня темний день у календарі Кореччини. У місто доставили «Вантаж-200», бо у зоні АТО загинув корчанин Сергій Мосійчук. Нещодавно хлопцеві виповнилося 20 років. Трагічно обірвалася доля захисника у промзоні Авдіївки Донецької області. Смерть настала в результаті розриву міни. Сергій служив у Збройних силах України з січня 2016 року. Приймав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей. Захищаючи нашу державу від ворога на сході країни, солдат віддав найдорожче – власне життя. Світла згадка про нашого земляка, справжнього патріота та Героя України назавжди залишиться в нашій пам’яті. У скорботі та молитві низько схиляємо голови, вшановуючи пам’ять вірного сина України. Вічна пам’ять Герою!

Інна Пришва


Недоспівана пісня, нерозквітлий цвіт, нездійснені мрії

Криваві жорна неоголошеної війни на Сході України про­довжують забирати найкращі людські життя. Минулий  вівторок, 28 березня, в історії Кореччини залишиться чорним днем скорботи та жалю за земляком Сергієм Мосійчуком. Серце хлопця зупинилося на 21-му році життя.

Народився юнак 22 лютого 1997 року. Свою шкільну дорогу розпочав із Корецької ЗШ І-ІІІ ступенів №1, а завершив у Корецькому ВПУ №24.

Хороший син та брат, вірний друг. Багато хорошого розповідають рідні й знайомі про цього юнака.

¬ Важко щось говорити, сум і біль сковує моє серце. Пам’ятаю Сергія добрим, спокійним, працелюбним та товариським хлопцем. Він завжди був готовий допомогти вчителям і товаришам. Таким і залишиться в наших сер­цях назавжди. Учні 9-А класу висловлюють щирі співчуття мамі, тату, сестрі, брату покійного. Він віддав своє життя за нас, за мир, ¬ розповідає класний керівник Катерина Лашта.

¬ Сергій був надзвичайно добрим, веселим, завжди привітним та скромним, – із болем мовить Ірина Мосійчук, його рідна сестра. – 3 дитинства енергійний. У будь-якій справі майстер. Не існувало такої роботи, яку б він не міг виконати на відмінно. Захоплювався рибалкою, завжди підкуповував собі різні снасті, а коли була нагода, зразу йшов до річки. Також цікавився різною технікою, полюбляв мотоцикли, міг сам розібрати і зібрати їх. Мав чуйне серце. Дотримувався свого слова. Ніколи не ховався за чужими плечима. Досі не віриться, що його немає.

¬ Брат був доброзичливою та чуйною людиною. На нього можна було завжди розраховувати. Сергій був першим, до кого я зверталася за допомогою. Мені не віриться, що це саме він загинув, ¬ згадує двоюрідна сестра Наталія Волохова.

26 березня під час виконання бойових завдань трагічно обірвалася доля захисника у промзоні Авдіївки Донецької області. Смерть настала в результаті розриву міни. Сергій служив у Збройних силах України з січня 2016 року. Брав участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей. Прощання із ним відбулось у Свято-Миколаївському храмі. Провести в останню путь героя і захисника України прийшло усе місто: бойові побратими, друзі і знайомі, керівники району та міста, просто незнайомі люди, які виявили бажання розділити цю непоправну для родини втрату.

…З огляду вічності будь-яке життя ¬ лише мить, раптовий спалах. Лише воно у кожного різне. Сергій прожив коротке, але яскраве життя. Його відблиск довго сяятиме подячною пам’яттю земляків.

Родина загиблого Сергія Мосійчука висловлює щиру подяку всім небайдужим, хто долучився до поховання та прийшов підтримати у важкий для них час.

Інна Пришва

Життя мов спалах 

Здається, ніби недавно в історії Кореччини був чорний день скорботи й жалю за нашим земляком, колишнім учнем училища Сергієм Мосійчуком. Але вже минув рік, як перестало битися серце нашого молодого ангела. Сьогодні йому було б 21.

26 березня в річницю його загибелі, у Вищому професійному училищі № 24 відбулася лінійка-реквієм, на якій учні вкотре перегорнули сторінки життя молодого юнака, сповнені радістю, енергією та жагою жити й творити. Саме чуйним, привітним, добрим, спокійним і працелюбним він назавжди залишиться у наших серцях.

Важко знайти слова, які змогли б зменшити біль рідних. Колектив ВПУ № 24 поділяє з родиною Сергія Мосійчука всю глибину непоправної втрати і ще раз приносить свої співчуття.

Хвилиною мовчання присутні на лінійці вшанували наших земляків і всіх тих, хто загинув на війні, захищаючи нас. Вони назавжди залишаться в нашій пам’яті героями.

Нехай буде їм земля пухом, а душам – Царство Небесне.

А. Безрук, завідувачка

бібліотеки ВПУ № 24

Список публікацій

Пришва І. Кореччина у жалобі, загинув боєць АТО // Вісник Кореччини : районний інформаційний тижневик. – 2017. – №  13 /1 квіт./. –  С. 1

Жителі Корця провели загиблого в АТО земляка в останню путь // ВОЛИНЬ : обласний народний часопис. – Рівне, 2017. – №14 /7 квіт./. –  С. 2

Пришва І. Недоспівана пісня, нерозквітлий цвіт, нездійснені мрії // Вісник Кореччини : районний інформаційний тижневик. – 2017. – №  14 /8 квіт./. –  С. 1

Президент посмертно нагородив солдата [ учасника АТО Сергія Мосійчука] з Корця [орденом “За мужність”] // Вісник Кореччини : районний інформаційний тижневик. – Корець, 2017. – №36 /9 верес./. –  С. 2

Безрук А. Життя мов спалах // Вісник Кореччини : районний інформаційний тижневик. – 2018. – №  14 /7 квіт./. –  С. 2 

Пришва І. Корецького Героя посмертно нагороджено орденом «За мужність»// Вісник Кореччини : районний інформаційний тижневик. – 2018. – №  9 /3 берез./. –  С. 1

Павловський А. Наймолодший герой Кореччини [,загиблий воїн АТО Сергій Мосійчук] / А. Павловський // Вільне слово : громадсько-політична газета. – Рівне, 2018. – №11 /15 берез./. –  С. 6

В зоні АТО загинув захисник України з Рівненщини //ОГО : газета

У зоні АТО загинув 20-річний контрактник із Корця // Рівне вечірнє

Мосійчук Сергій Олександрович // Український меморіал

Мосійчук Сергій Олександрович ( 22.02.1997 – 26.03.2017)