Мовчун Сергій Олександрович народився 31 серпня 1995 року в Мутвиці Зарічненського, нині Вараського району. У 2001 році Сергій пішов у перший клас Мутвицької ЗОШ. Закінчив навчання у 2012 році. Відразу  вступив до Вищого професійного училища №1 м. Рівне, здобув спеціальність  будівельника. Служити в ЗСУ, Національній Гвардії в Одесі. Учасник бойових дій   на Сході України.  У 2016 році
нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції». З
2017 року,сержанта Сергій Мовчан  щороку підписував контракт для проходження служби в Збройних Силах України.
24 лютого 2022 року загинув на бойовому посту від множинних осколкових поранень внаслідок ворожого
обстрілу 300-мм РСЗВ «Смерч».

Похований в с. Мутвиця Вараського району Рівненської області.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі  Мовчун Сергій Олександрович – сержант, командир зенітного артилерійського дивізіону 24 ОМБр нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

В останню путь провели захисника з Зарічненщини

В останню путь 7 березня провели Сергія Мовчуна, солдата із Мутвиці, який загинув ще у перші дні російського вторгнення в Україну. Воїна живим ланцюгом зустріли і вшанували жителі громади.

 

Сергій Мовчун поліг в боях за Україну. Герої не вмирають!

 

Народився Сергій Олександрович Мовчун 31 серпня 1995 року в працьовитій родині Олександра Наумовича та Тетяни Антонівни Мовчун. Трудолюбивий хлопчина завжди був у роботі. Ніколи й нікому не відмовив у допомозі. В 2001 році Сергій переступив поріг рідної школи. Був старанним учнем. Справжнім другом. Мав завжди підвищене почуття справедливості.
Його любили всі: і учні, і вчителі, і односельці. Просто не любити його не можна було: щире серце й відкритий погляд, на вустах завжди посмішка. Уже потім, коли служив у АТО/ООС, погляд якось спохмурнів. Став задумливим і занадто серйозним.
Сергій дуже гарно закінчив школу у 2012 році і обрав собі професію будівельника. Тому вступив до Вищого професійного училища №1 м. Рівне. Там виявив неабиякі організаторські здібності, був обраний старостою групи. Отримував грамоти за високі досягнення в оволодінні професією.
Коли прийшов час служити в ЗСУ, вважав це своїм священним обов’язком. Служив у Національній Гвардії в Одесі. Батьки отримували від командування подяки за те, що їхній син сумлінно виконував свій військовий обов’язок із захисту суверенітету і територіальної цілісності
України. Статус учасника бойових дій Сергій отримав під час проходження строкової служби. Він строковиком побував ще у горнилі бойових дій, що точилися тоді на Сході України. У 2016 році був нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції».

Почуття обов’язку за долю рідної землі кликало його на військову службу. Починаючи з 2017 року, щороку підписував контракт для проходження служби в Збройних Силах України. Мав звання сержанта. Коли приїздив додому у відпустку, ставав душею сільської молоді.
24 лютого 2022 року загинув від множинних осколкових поранень під час оборони основного командного пункту на бойовому посту повітряного спостереження внаслідок ворожого обстрілу 300-мм РСЗВ «Смерч».
Мовчун Сергій Олександрович – сержант, командир зенітного артилерійського дивізіону 24 ОМБр нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, посмертно. Похований в с. Мутвиця  Вараського району Рівненської області.

 газета “Полісся”

 

Список публікацій

Сергій Мовчун поліг в боях за Україну. Герої не вмирають! // Полісся. – 2022. – № 8/10
берез./

Захищаючи Україну, загинув військовий із Зарічненщини // Район Вараш

На Рівненщині провели в останню путь захисників України Назара Іллюка та Сергія Мовчуна // Армія Inform

На Поліссі прощались з 23-річним загиблим на окупованих територіях військовим // Rivne media


Мовчун Сергій Олександрович ( 31.08.1995- 24.02.2022)