Андрій народився у Рівному, закінчив ЗОШ №13. Навчався у Київському інституті Сухопутних військ, у Харківському інституті танкових військ, а згодом закінчив і Національний університет оборони України імені І. Черняховського.

Кадровий офіцер, полковник ЗСУ Андрій Наконечний був одним із тих, хто у далекому 2014 році формував 2-й батальйон “Горинь”. Після цього разом із хлопцями пройшов увесь бойовий шлях аж до розформування батальйону.

У 2021 – 2022 роках — був обласним військовим комісаром Рівненщини.

Останнім часом ніс службу у 10-му армійському корпусі.43-річний військовий помер 12 березня від зупинки серця. .У воїна залишилася дружина та троє дітей.

Поховали Андрія Наконечного в Рівному на кладовищі “Нове”

Публікації про Наконечного А.

“Андрій 27 років віддав службі та захисту народу України, служив вірою та правдою, віддано, до останнього. Він завжди був переконаний, що Україна повинна бути вільною та незалежною державою, і робив усе для того, аби так і було!” — розповідає дружина нашого Героя Дарія.

Дружина пригадує: розуміння того, що повномасштабне вторгнення відбудеться — у військового було. Тож у ніч на 24 лютого сім’я прокинулася по тривозі. Після того Андрій ще більше зосередився на виконанні службових обов’язків. Його цінували за професіоналізм колеги, відзначало високий рівень професійної майстерності і керівництво.

До Дня Незалежності, минулого року, полковника Наконечного нагородили орденом “За зразкову службу” — відзнакою міністра оборони України.

Люблячий і турботливий син та чоловік, опора та підтримка рідних, чудовий батько трьох діток — синів 18 та 2 років та 13-річної донечки. Щирий, добрий, а головне — завжди справедливий. Таким був Андрій Наконечний.

За матеріалами “Рівненська міська рада”

У Рівному попрощалися із полковником ЗСУ Андрієм Наконечним

Прощання із Героєм відбулося 15 березня, о 10-й ранку на майдані Незалежності у Рівному. Чин похорону здійснять у Свято-Покровському кафедральному соборі.

Фото: Суспільне Рівне

“У нього зупинилося серце, він загинув не від кулі ворога, але у зв’язку з тим, що війна триває не з 22-го року, а з 14-го — ці виклики для військових є щоденними. І у першу чергу страждають наші сім’ї й рідні. Сьогодні з сумом схиляємо голови над загиблим, і маємо зробити все для того, щоб підняти його дітей, підтримати батьків і дружину”, — говорить товариш Андрія у коментарі Суспільному Віктор Шубец.

Прощаємось з Героєм знову. Андрій Наконечний – сміливець, який за покликом серця став на захист України і пішов на фронт. Воїн все своє життя присвятив військовій службі. Його загибель є великою втратою для Рівненської громади, України, і для всіх тих, хто його знав та любив, адже він був людиною з великим серцем і великою мужністю. Глибокі співчуття рідним та близьким загиблого Героя. Спогади про нього, про його сміливість та відданість назавжди залишаться в нашій пам’яті. Вічна слава Герою”, каже Секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

Список публікацій

У Рівному попрощаються із захисником Андрієм Наконечним // Рівне1

Рівне попрощалось із загиблим полковником Андрієм Наконечним (ВІДЕО) // Рівне 1

У Рівному попрощалися з полеглим захисником України Андрієм Наконечним // Рівненські новини

Наконечний Андрій Романович (??? -12.03.2023)