Публікації про Рачука С.
“І знову Рівне в глибокій скорботі. В останню путь проводжає місто вірного сина своєї країни, що поклав своє життя на вівтар свободи України. Невимовний біль втрати ятрить душу дружини, Алли Олексіївни. Гірка сльоза котиться по щоках осиротілих побратимів. Клята війна знову відібрала життя у Героя, назавжди зарахувавши його до Небесного війська”, – повідомили у Рівненському ОМТЦК та СП
Рівне проведе в останню путь Степана Рачука
І знову Рівне одягає скорботні шати… Іще один вірний син нашого міста навіки залишився на полі бою.
Надзвичайна хороша людина… Це перші слова, які говорить про 44-річного старшого солдата Степана Рачука його дружина Алла…
Так вже сталося, що зустрілися вони за місяць до початку війни на Донбасі. А щойно ворог ступив на рідну землю, Степан вирішив – мусить стояти пліч-о-пліч з іншими захисниками України. Відтоді практично увесь час віддав задля боротьби за нашу країну.
«Він почувався наче риба у воді у військовій справі, йому це надзвичайно подобалося. Порядок, стрій, ідея, за яку йшли. Він почував себе на своєму місці, у своїй стихії…» – пригадує пані Алла.
Відтоді Степан Рачук присвятив себе військовій справі. Дружина його підтримала, бо ж, каже не могла інакше.
«Він дуже любив Україну, дуже любив життя і жити хотів тільки в вільній країні. А ще завжди підтримував мене, тому й я не могла піти проти його принципів, проти його бажання захищати, проти його покликання…»
Лише останній рік Степан жив не військовим, а цивільним життям… Тож намагався насолодитися кожною хвилиною. А тому поряд з ним завжди було легко, душа відпочивала, пригадує дружина. Він дуже любив риболовлю, мріяв отримати посвідчення водія.
Наприкінці лютого життя знову спонукало одягнути військову форму. І знову фронт, знову передова, знову такі рідкі й короткі, але такі важливі телефонні розмови.
«10 травня він зателефонував. Спитав чи все нормально. А потім каже: Сонце, не переживай, все добре, буду на базі – зателефоную ще…»
Того ж 10 травня старший солдат Степан Рачук загинув, захищаючи село Серебрянка Донецької області…
Прощання із Героєм відбудеться сьогодні, 16 травня, о 18.00 на майдані Незалежності. Поховають його на батьківщині – у Чернівецькій області.
 Рівненська міська рада

 

Рукшинська громада прощалася із Степаном Рачуком

На жаль, цьогорічний травень сповнений сумних новин для Хотинщини. Йдуть у вічність справжні воїни, достойні сини України, які не шкодують життя заради нашої свободи…

У Степана Рачука з Рукшина було так багато мрій та планів! Він створив нову сім’ю, переїхав у Рівне, звідки його дружина. Але часто думками линув у Рукшин, де залишилася дочка від першого шлюбу, живуть сестра і два брати (ще один у Чепоносах).

Він дуже любив життя, але жити хотів тільки у вільній Україні. Ще у 2014-му, коли розпочалися бойові дії на сході держави, Степан Рачук вирішив – мусить стояти пліч-о-пліч з іншими захисниками.

Лише останній рік Степан жив не військовим, а мирним життям. Проте, коли рашисти почали повномасштабну війну наприкінці лютого, то одразу вирішив знову влитися у лави оборонців. Адже йдеться про долю всього українського народу, бо путінська орда мародерів та вбивць хоче знищити нашу націю. І знову фронт, знову передова…

Як розповів заступник Рукшинського сільського голови Валерій Мариняк, Степан разом із земляком Романом Юрічуком у складі одного розрахунку нищили з протитанкового ракетного комплексу «Стугна» російські танки, які сунули на українські міста і села.

І ось сумна звістка – скупими чорними рядками: 10 травня старший солдат Степан Васильович Рачук, оператор взводу роти вогневої підтримки, 10.12.1977 року народження, виконуючи бойове завдання, загинув… Його життя обірвалося на Донеччині.

А прощалися з Героєм спочатку на майдані Незалежності у Рівному, де його чекала дружина. Похоронити ж вирішили на малій Батьківщині, у рідному Рукшині.

Спогадами про Степана Рачука поділилися рідні: 

“Любив жартувати, умів підтримати і словом, і ділом” «Ми зі Степаном – двійнята, а Руслан старший від нас на півтора року, пригадує брат Іван. Наше дитинство було нелегким: мама часто хворіла, турботи про нас лягали на плечі батька. Ми змалечку навчені до праці, доглядали чимале господарство. Однак нам завжди було разом весело. Усі його друзі, однокласники і просто знайомі підтвердять, що Степан – дуже товариський, любив жартувати, умів підтримати і словом, і ділом. Ми вірили, що його позитив допоможе йому побороти усі незгоди. Адже мав ще стільки мрій…».

Про нього всі казали: «Душа компанії» Степан у грудні отримав водійське посвідчення, мріяв придбати автомобіль, щоб частенько приїжджати з Рівного до своїх рідних у Рукшин, – доповнює Івана Рачука дружина полеглого Алла. – Він любив рибалити, варити юшку, смажити шашлики. Став своїм за роки перебування у зоні бойових дій на сході України. Готував для побратимів їсти, ремонтував взуття. Про нього всі казали: «Душа компанії».

Як тільки почалася повномасштабна війна, Степан одразу зібрав сумку і 26 лютого вже був у Чернівецькому військкоматі. Я так просила його не йти! Адже контракт уже завершився, мріяли про спокійне життя. Але він не чекав повістки. Почувши, що всі побратими збираються, твердо вирішив знову йти у бій з ненависним ворогом. «Я своїх не покину!», – сказав наостанок», – з болем згадує останні слова чоловіка дружина.

Військового з Буковини посмертно нагородили медаллю «За жертовність і любов до
України»

Військового з Чернівецької області Степана Рачука посмертно нагородили медаллю “За жертовність і любов до України”. Це відзнака Православної церкви України.

Про це йдеться на сторінці Рукшинської територіальної громади у Facebook, пише molbuk.ua

 

Рачук Степан Васильович ( 1977-10.05.2022)