Пінчук Олександр  народився сьомого лютого 1982. Здобув середню освіту. Закінчив Рівненський державний комерційний  технікум.

Півтора роки  служив у  танкових військах ЗСУ. Опісля повернувся додому та хотів знайти себе у цивільному житті.

Він любив спорт, займався кікбоксингом

Захоплювався латиноамериканськими  танцями — танцював капоейру, сальсу, бачату.

З початку повномасштабної російсько-української війни хотів вступити до лав тероборони, але вона вже була укомплектована. Тоді він потай від рідних і друзів підписав контракт зі Збройними силами  України.

40-річний сержант загинув 2 травня, захищаючи населений пункт Пречистівка, що на Донеччині.

Поховали Олександра на кладовищі “Нове” у Рівному.

 

Заквітчана весна цьогоріч надто сумна для нашої країни. Біль, сум і сльози вона несе в домівки захисників рідної землі, які навіки залишаються на полях неоголошеної війни.
Рівне нині знову в жалобі… Знову клята війна осиротила українську родину… Знову батьки, всупереч законів життя, ховають свою кровиночку…
2 травня 2022 року, захищаючи населений пункт Пречистівка Донецької області, небесне військо поповнив сержант Пінчук Олександр Володимирович, 1982 року народження.

У Рівному 10 травня поховали 40-річного Олександра Пінчука, який загинув 2 травня, захищаючи населений пункт Пречистівка Донецької області. Прощання з ним відбулося на майдані Незалежності. До лав ЗСУ чоловік пішов добровольцем, про що рідні та друзі дізналися, коли він вже був на військовому полігоні.

Серед тих, хто прийшов попрощатись із бійцем — чемпіон світу зі спортивних танців на візках Іван Сівак.

“З Олександром ми знайомі по танцювальній спільноті — він був дуже багатогранною людиною, займався багатьма речами, у тому числі й танці, де ми познайомилися. Не помітити його було неможливо, це настільки людина енерджайзер, він заряджав усіх своїм позитивом, своїм драйвом. Дуже позитивна була людина”, — сказав Іван Сівак.

За словами іншого колеги Дениса Гладишевського, у танцювальній спільноті Олександр Пінчук був відкритим, завжди говорив правду та любив життя.

“Коли розпочалася війна, він, не сказавши того мамі, щоб вона відразу не хвилювалася, записався до ЗСУ і вже зателефонував мамі, фактично, з поля бою. Це була несподіванка для неї, хоча вона знала, що він непосида, що він саме такий вчинок і зробить. Для мами він був кращим з кращих”, — розповів міський голова Рівного Олександр Третяк.

Чергова втрата одягає Рівне у скорботні кольори.

40-річний сержант Олександр Пінчук поповнив рівненський батальйон небесного війська.

Олександр з юності хотів служити в армії. Тож після закінчення Рівненського державного комерційного технікуму про вищу освіту не було й мови — спершу служба в армії.

1,5 роки минуло у танкових військах. Опісля — пропонували залишитися й будувати військову кар’єру, але активний, непосидючий Сашко повернувся додому, аби знайти себе у цивільному житті.

Добрий, щирий Олександр мав багато друзів. До нього тягнулися і старші і молодші. Олександр любив спорт, займався кікбоксингом. Був готовий віддати все для інших, не залишивши собі нічого.

Коли ж почалася війна, Олександр хотів записатися до лав тероборони. Але виявилось, що підрозділи вже укомплектовані. Тому потай від мами пішов добровольцем у ЗСУ.

“Казав мені: “Все одно, як не сьогодні, то завтра треба йти. Мам, а хто, як не ми?” — пригадує пані Віра.

Організований, цілеспрямований Олександр навіть з передової намагався заспокоїти і вберегти від сумних думок рідних.

“Вранці говорив і зі мною і з молодшим братом. Все заспокоював, казав, що все нормально, щоб не переживала. Але серце відчувало щось недобре…” – пригадує останню розмову з сином пані Віра.

 Рівненська міська рада
 Список публікацій 

Рівне у жалобі: сотні людей попрощалися із Героєм Олександром Пінчуком (ФОТО/ВІДЕО // Rivne onlaine

Він любив танці: у Рівному попрощались із загиблим бійцем Олександром Пінчуком  // Суспільне: новини

Загинув на Донеччині: у Рівному попрощались з військовим Олександром Пінчуком (ВІДЕО) // Рівне 1

Пінчук Олександр Володимирович (07.02.1982-20.05.2022)