Жолондієвський Олександр Борисович народився’ 17 серпня 1971 року в селі Неньковичі Зарічненського, нині Вараського району в родині фельдшера-акушера Катерини Борисівни та водія Бориса Йосиповича. У 1978 році пішов до восьмирічної школи в Неньковичах. Закінчив її у 1 986 році і восени вступив до Сарненського СПТУ N0 21 за спеціальністю «Механізатор широкого профілю”. У 1991  пішов на службу в ЗСУ. З  2001 5 року, З роки був на військовій службі за контрактом в окремому загоні спеціального призначення «Азов» м. Маріуполь Національної гвардії України.

Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», та  відзнаками «Учасник АТО», «Учасник бойових дій» (Ветеран війни).

Восени 2021 року знову підписав контракт і вступив до лав ЗСУ. 24 лютого став на захист Києва. Загинув 8 березня 2022 року в  смт Макарів, Київськрої області.

12 березня, у селі Неньковичі Рівненської області відбулась церемонія прощання із загиблим Героєм Олександром Жолондієвським.

Указом  Президента  України   №140/2022 солдата  Жолондієвського Олександа Борисовича нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно)

 

 

 Публікації про Жолондієвського О.
На Зарічненщині попрощались із загиблим військовим

Провели в останню путь жителя села Неньковичі, що на Зарічненщині, Жолондієвського Олександра.

 

Жолондієвський Олександр Борисович народився’ 17 серпня 1971 року в селі Неньковичі у родині фельд- шера-акушера Катерини Борисівни та водія Бориса Йосиповича.

У 1978 році пішов до восьмирічної школи в Неньковичах. Закінчив її у 1 986 році і восени вступив до Сар- ненського СПТУ N021 за спеціальністю «Механізатор широкого профілю», де навчався три роки. Після навчання у 1 991 році пішов в армію. Після закінчення служби одружився, виховував із дружиною трьох дітей. Двоє синів Олександра зараз боронять наші землі в лавах ЗСУ. Дома так і не дочекалась тата неповнолітня донька. Працював Олександр, де тільки можна було, аби забезпечити свою сім’ю, бо мав золоті руки. Коли на сході почалась війна, то він не зміг всидіти дома і з 201 5 року був на військовій службі за контрактом в окремому загоні спеціального призначення «Азов» м. Маріуполь Національної гвардії України ( З роки). Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», а також відзнаками «Учасник АТО», «Учасник бойових дій» (Ветеран війни).

Восени 2021 року знову підписав контракт і вступив до лав ЗСУ. 24 лютого став на захист Києва. Перші дні тримав зв’язок з рідними, а з 1 березня по 7 березня мама ніяк не могла до нього дозвонитись. Два дні поспіль щиросердечними молитвами Катерина Борисівна просила у Бога, аби почути його голос. І після кількох спроб пізно ввечері 7 березня він таки озвався: «Мамо, я тебе не чую, у нас тут поганий зв’язок. У мене все добре!» І розмова обірвалась. А уже на наступний день після обіду мати дізналась, що її сина більше нема. Ворожа куля потрапила прямо в серце. Олександр був вбитий у смт Макарів, Київська область.

Всі односельчани пам’ятають Олександра завжди усміхненого, щирого, доброго, працьовитого, турботливого тата (він справді дуже любив своїх дітей), людиною, яка будь-якої хвилини могла прийти на допомогу. Він нікому ніколи ні в чому не відмовляв. Про таких говорять: «Людина із великим серцем».

Щоб вшанувати нашого Героя у школі створили куточок пам’яті.

Спогади першої вчительки Жолондієвської Тетяни Андріївни

Народився Олександр у прекрасній сім’ї працьовитих батьків. Прийшов до школи у 1978 році маленьким хлопчиком. Був старанним і наполегливим у навчанні. Справедливим і відповідальним. Умів ладити із усіма дітьми, товаришував як зі своїми однокласниками, так і з старшими дітьми. Його любили і поважали. Мав почуття гумору. За його хороше і чуйне серце поважали і вчителі, і діти. Завжди усміхнений, з милими вдумливими очима— таким він був і залишиться в нашій пам’яті. Його пам’ятатимуть товариші, однокласники, вчителі та односельці.

 

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ  №140/2022

Про відзначення державними нагородами України  

Нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня

Жолондієвського Олександа Борисовича (посмертно)

 

Список публікацій

Зарічненщина втратила ще одного захисника. У боях за Макарів поліг Олександр Жолондієвський. Герої не вмирають! // Полісся. – 2022. – № 9/17 берез./

У боях з російськими окупантами загинув іще один житель Рівненщини [Жолондієвський Олександр]// ITV. новини

У боях з окупантами загинув мешканець Зарічненщини  // rivne.media

На Зарічненщині попрощались із загиблим військовим // Район.Вараш

Зарічненщина втратила героя  // Facebook

Жолондієвський Олександр Борисович (17.08.1971-08.03.2022)