Іван Всеволодович Жуков  (позивний “Жук”)   народився в 1968 році в селі Озліїв Млинівського району Рівненської області. Воював з 2015 року, був добровольцем УДА (Української добровольчої армії Дмитра Яроша), ОТГ «Волинь» – добровольчого підрозділу досі не легалізованої Української добровольчої армії. Через це факт загибелі добровольця на лінії фронту навіть не увійшов до щоденного офіційного зведення про ситуацію на фронті від прес-служби Операції об’єднаних сил.

Воював з 2015 року.

Загинув 23 травня 2018 року приблизно опівночі. Під час несення бойової варти був важко поранений в м. Марїнка на підступах до  Донецька. Тіло захопили бойовики і  передали його українській стороні 25 травня. Похований в м. Дубно Рівненської області.

Без батька залишилася маленька дівчинка-дошкільнятко.

За особисту мужність український захисник нагороджений медаллю «За бойові заслуги».

 

 

 Публікації про Жукова І. В.

23 травня, близько опівночі в районі проведення Операції Об’єднаних Сил на території Донецької області загинув Жуков Іван Всеволодович (позивний “Жук”), 1968 року народження. Іван Жуков був добровольцем УДА (Українська добровольча армія Дмитра Яроша), ОТГ«Волинь», що знаходиться на передових позиціях в м. Мар’їнка Донецької області. 49-річний Іван Жуков із позивним «Жук» пішов служити у добровольчу армію Дмитра Яроша, бо у Збройні сили України його не взяли за станом здоров’я. Через це він ніколи до цього й не служив в армії. На Схід поїхав самостійно і захищав Україну тут із січня 2015 року. ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЮ!

Сергій Сердюк

На Рівненщині попрощалися із загиблим бійцем ОТГ «Волинь». ФОТО

Сотні місцевих мешканців на колінах зустріли колону авто з тілом бійця на межі Дубенського району та у місті Дубно Рівненської області. Дорогу перед авто вистелили квітами та травами.

Відспівували «Жука» в місцевому Свято-Іллінському храмі УПЦ КП. А згодом численна колона вирушила на цвинтар, де поховали героя.

 

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ДОБРОВОЛЬЦЮ

Ще зовсім недавно вела з ним розмову поблизу військкомату в День добровольця. Веселий, усміхнений. А тут звістка… Івaн Жукoв зaгинув у районі провeдення Опeрації Об’єднaних Cил. Важко усвідомити, що це правда. Я пишу текст і не вірю!!!
Нині відомо, що трaгічний випaдок стaвся на теpиторії Донeцької облaсті 23 трaвня. Дубeнчанин із пoзивним «Жyк» пішов зaхищати Укрaїну в 2015 році добровольцeм у склaді УДА (Укрaїнська добровольчa aрмія Дмитрa Ярошa), ОТГ«Вoлинь», які знaходяться на пeредових позиціях у міcті Мaр’їнка.
Нещодавно доброволець «Жук» розповідав мені, що пішов добровільно воювати в батальйони, оскільки в Збройні сили України його б не взяли за станом здоров’я. А тому прийшлося їхати на війну майже самотужки, бо своїм обов’язком вважав захищати Україну від ворога на Сході.
– Я родом із Млинова, але жив і йшов на війну із Дубенщини. Це був січень 2015 року. Я не знаю, що вам розказати. Усі знають чимало про війну. Там немає нічого доброго, але треба йти і захищати свою Батьківщину. У мене не було іншого вибору. Вік уже не дуже молодий, а дивитися по телевізору, як гинуть молоді хлопці – це не моє і так не правильно.
Що стосується реакції рідних на таке рішення, то «Жук» сказав так: «Рідні негативно сприйняли моє рішення піти воювати. Через це моя дружина мене покинула. Не змогла змиритися із тим, що маю воювати на Сході».
Не дивлячись на те, що немає підтримки від рідних Іван Жуков, не маючи нічого, вдягнув форму і берци, котрі йому надали волонтери, поїхав на Схід.
– Ми, як добровольці, з самого початку всі добре розуміли, що нас держава забезпечувати не буде. Ми їхали у невідомість. Уся зброя, якою доводиться воювати – трофейна і здобута в бою. Спочатку я був в 5-му окремому батальйоні. На війні провів два з половиною роки і недавно повернувся зі Сходу, – сказав тоді “Жук”.
Але недовго доброволець був у Дубні. Знов поїхав на війну… і повертається, але в домововині.
ПРИНОШУ ЩИРІ СПІВЧУТТЯ РІДНИМ, БЛИЗЬКИМ, ПОБРАТИМАМ З ПРИВОДУ ВАЖКОЇ ВТРАТИ – СМЕРТІ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ.
Слава Україні! Герою слава!

Ксенія Галицька

#Знай_більше

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З нагоди Дня українського добровольця у місті Дубні, що на Рівненщині, представники міської влади спільно з дубенськими ветеранами-добровольцями, представниками «Об’єднання добровольців» Рівненщини та волонтерами поклали квіти до могили воїна-добровольця Івана Жукова на Семидубському кладовищі.

Бойові побратими поділились добрими спогадами про Івана “Жука”, відзначили його сміливість та відданість Україні. Присутні вшанували пам’ять загиблого бійця спільною молитвою та хвилиною мовчання.

Іван Жуков на фронті писав вірші. Один із них він присвятив жінкам, які тримають оборону на фронті, рятують поранених та допомагають волонтерством.

 

 

Список публікацій

Капран М. Ми ті, чий дух не підкорився… / М. Капран // Замок : обласна громадсько-політична газета. – Дубно, 2016. – № 9 /25 лют./. –  С. 8

Анотація: Про дубенчанина, учасника АТО Івана Жукова, котрий захищав Україну на Сході нашої держави

Стало відомо про загиблого бійця, якого немає у зведеннях (Фото) // Gazeta.ua

Україна знову зазнала непоправної втрати на Донбасі // 24 канал

Украинский доброволец из УДА Иван Жуков погиб на Донбассе 24 мая // ВОЇН Знай правду

Стало відомо про загибель в Мар’їнці українського військового з позивним “Жук”: опубліковано фото //  Антикор

На Донбасі загинув доброволець з Рівненщини // Під прицілом

Іван Жуков із УДА загинув поблизу Мар’їнки // Україна молода

Де ви були пани, решали, коли на Сході нас вбивали”: доброволец из УДА Иван Жуков, который погиб 24 мая, читает свой стих о войне на Донбассе (ВИДЕО) // Цензор.Нет

Воїн з Української добровольчої армії загинув на Донбасі (ФОТО) // depo.Донбас

На Донбасі загинув український доброволець з позивним “Жук” (фото) // РБК – Україна

На сході загинув доброволець з Дубна // Дубно : офіційний сайт Дубенської міської ради

На Донеччині загинув боєць-доброволець Іван Жуков з Рівненщини // Будь у курсі : портал новин

Рівненщина втратила ще одного бійця // Рівне 1 : телеканал

Украина снова понесла невосполнимую потерю на Донбассе // Odessa News :  портал новин

Ситуація на Донбасі загострюється: пішов з життя український доброволець Іван Жуков // Politeka

Осока Я. Загиблі Герої травня-2018 / Я. Осока // Цензор.НЕТ

На Рівненщині вшанували пам’ять загиблого бійця (ФОТО) // Рівне Медіа

Жуков Іван Всеволодович (позивний “Жук”) (10.04.1968 – 23.05.2018)