Володимир Анатолійович Шеляг народився 3 квітня 1979 р. у багатодітній сім’ї в с. Хиночі Володимирецького району Рівненської області, де і проживав. Учителював у Хиноцькому НВК, вчитель фізкультури. А ще раніше, працював заступником директора школи у Красносільській та Степангородській ЗОШ. З 2010 року очолював гуртки спортивно-туристичного профілю від Рафалівського центру дитячої та юнацької творчості.  За словами земляків, був морально стійким, справедливим, дуже веселим та доброзичливим. Неперевершений організатор, активний учасник художньої самодіяльності. 5 лютого 2015 року під час часткової мобілізації Володимир був призваний Володимирецьким районним військовим комісаріатом для проходження військової служби в зоні АТО. У складі свого підрозділу він прикривав один із важливих форпостів української армії на лінії розмежування – Мар’їнку Донецької області. 3 червня 2015 року солдат-розвідник  отримав поранення, несумісні з життям. Похований у с. Хиночі Володимирецького району Рівненської  області.

У сім’ї залишилися мати, дві сестри та троє братів

Указом Президента України № 573/2015 від 10 жовтня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» В. Шеляг нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Публікації про Шеляга В. А.

05.06.2015р. Жителі сіл Володимирецького району із молитвою та запаленими свічками проводжали в останню дорогу воїна Володимира Шеляга, який віддав життя за свій народ та Батьківщину. Слава Україні!

Вічна пам’ять

…… Володимир Анатолійович проживав у селі Хиночі разом з матір‘ю та братами (батько помер кілька років тому), учителював у Хиноцькому НВК. Був морально стійким, справедливим, дуже веселим і доброзичливим, за що його поважали в селі. Мав дуже гарний голос, співав у храмі і брав активну участь у громадському житті села.

У Хиноцькому НВК він працював учителем фізкультури. А ще раніше – заступником директора школи у Красносільській та Степангородській ЗОШ. З 2010 року очолював гуртки спортивно-туристичного профілю від Рафалівського центру дитячої та юнацької творчості.

У пам’яті земляків навіки залишиться образ завжди усміхненого, доброзичливого, вродливого, людяного Володимира Анатолійовича. Душа будь-якої компанії, завдяки своїй співучій натурі він був неперевершеним організатором та активним учасником самодіяльності, неповторно грав на сільській сцені ролі Вакули, Вєрки Сердючки та інших персонажів.

Весело та завзято на багатьох весіллях відспівав і відіграв з вокально-інструментальним гуртом наш Володя, – кажуть про педагога-воїна у Хиноцькій школі.

– Поважали його і любили колеги, односельчани і жителі сусідніх сіл, де він працював і де його просто знали. Та й діти надзвичайно любили свого вчителя, який жартома, з усміхом на вустах та з дотепним словом знаходив підхід до будь-кого.

Не буде більш кому так віртуозно жартувати, він був серцевиною колективу, яка всіх об’єднувала і була невичерпним джерелом позитиву.

Вічна йому пам’ять!

Педагогічний колектив Хиноцького НВК

Він поспішав жити

5 жовтня 2015 року в селі Хиночі, що на Володимиреччині, за ініціативи народного депутата України Василя Яніцького, на будівлі місцевої школи було відкрито меморіальну дошку загиблому в АТО Володимирові Шелягу.

Володимиру Анатолійовичу було 37. З цієї школи він пішов на війну. Він був вчителем за фахом і покликанням, керував шкільним спортивно-туристичним гуртком, організовував походи і змагання. Його дуже любили діти, поважали колеги, шанували односельчани. Володимир був веселим і доброзичливим, душею компанії, добрим другом.

– У цієї людини не було слова «ні» або «не можу», – сказав на мітингу реквіємі директор школи В’ячеслав Домінський. – Він виручав кожного, допомагав  усім. Це настільки добра  людина, що його загибель на війні здається безглуздістю й абсурдом.

Учні Хиноцької школи підготували зворушливу літературно-музичну композицію, присвячену своєму вчителеві-герою. Із фото-слайдів він добрими очима дивився на своїх односельців та дітей, за спокій і майбутнє яких поклав своє молоде життя. У залі плакали всі – діти, жінки й чоловіки…

– Я не знав Володимира, але сьогодні зрозумів, яка це була людина, – сказав Василь Яніцький. – Так,  ця війна забрала найкращих. А ще тисячі залишилися інвалідами. Навіть тим, хто повернувся  додому живим і не ушкодженим, важко «вписатися» в мирне життя, бо вони пережили страхіття. Ми маємо пам’ятати про це, а держава повинна забезпечити повний соціальний захист учасників АТО та сімей загиблих воїнів. Для цих хлопців наша байдужість – страшніша куль та снарядів. Нехай ця меморіальна дошка нагадує дітям про їх мужнього вчителя. І старайтеся бути гідними подвигу вашого наставника, зростайте розумними людьми й мужніми патріотами.

Василь Петрович низько вклонився матері героя, Лідії Сидорівні, попросив пробачення за те, що його нині немає поруч із нами та пообіцяв турбуватися про матерів, які втратили синів на цій війні.

На відкриття меморіальної дошки на подвір’ї школи вишикувалися учні, вчителі, жителі Хиноч та гості, які прибули вшанувати пам’ять Володимира Шеляга.

Теплі слова про брата Володимира висловила Галина Шеляг. Вона подякувала усім присутнім за повагу до його пам’яті.

– Володя  був таким енергійним і непосидючим, веселим і добрим, що важко уявити, як жити без нього, – зі сльозами промовила сестра героя. – Він ніби відчував біду і поспішав жити…

Михайло Слободзян

Сьогодні – день жалоби у пам’ять про Героя

Рік тому Володимиреччина втратила Героя – 3 червня 2015 року в бою під Мар’їнкою загинув солдат-розвідник із с. Хиночі Володимир Шеляг. Він був одним із тих, хто став на захист рідної держави та безпечного майбутнього своїх рідних та близьких. Нестерпно боляче дивитися в очі тим, хто втратив сина, брата, доброго друга та наставника. Гірко розуміти, що  сердечні рани близьких кровоточитимуть ще довгі і довгі роки. Пам’ятаємо подвиг Володимира та  пам’ятатимемо завжди. Світлі спогади про його сміливий дух і бойову звитягу залишаться з нами. Розпорядженням голови райдержадміністрації 3 червня на Володимиреччині оголошено Днем жалоби. Усіх, хто знав Володимира Шеляга, просимо пом’янути його добрим словом та тихою молитвою. До слова, з ініціативи священика Михайла Льоди сьогодні об 11.00 год. на площі біля пам’ятника Т. Шевченкові відбудеться збір громади для участі в автопробігу Володимирець-Хиночі та панахиді на могилі Воїна.

Володимирецька РДА, 3 червня 2016 р.

Автопробіг на честь Героя. Вшанування пам’яті Володимира Шеляга

3 червня 2016 року був започаткований автопробіг «Володимирець-Хиночі», присвячений нашому земляку, Воїну та захиснику Батьківщини, солдату-розвіднику Володимиру Шелягу. Організаторами та учасниками даного пам’ятного заходу стали: спілка воїнів АТО, волонтери, провід РО УНП та «Червоний Хрест», який передав допомогу матері Героя.

  .

У с. Хиночі на могилі загиблого Воїна була проведена панахида, запалені лампади та покладені квіти від побратимів. Завершилося поминання Героя на подвір’ї місцевої школи, де було проведено мітинг-реквієм. Героям Слава!

Свящ. Михайло Льода

Чотири роки від дня загибелі Володимира Шеляга

Щороку громада села Хіночі згадує свого героя, зустрічаючись біля памятної дошки, яку встановили на стіні школи,   де вчителював до мобілізації Володимир Анатолійович.

Міський комісар Сергій Лісняков вручив матері героя, Лідії  Сидорівні,  посмертну відзнаку для її загиблого сина та грошову допомогу.

 

   Володимирецька  районна державна адміністрація

Вшанували память героя-розвідника Володимира Шеляга та його побратимів.

Третього червня п’ята річниця загибелі учасника бойових дій Володимира  Шеляга з Хиноч. Ветеранська спілка учасників бойових дій разом з «Просвітою» та «Пагоном милосердя» відвідали героя у рідних Хиночах. Разом із побратимами поклали квіти до меморіальної дошки на школі, на могилу Героя. Цього ж дня були приспущені прапори біля райдержадміністрації, до вшанування пам’яті героя долучились Василь Ковенько та Анатолій Рижий.

Список публікацій

Мобілізований розвідник загинув у бою // Вісті Рівненщини. – 2015.- № 22 (5 черв.). – С. 2

Війна знову забрала життя наших земляків // Вільне слово.- 2015. – № 24 (11 черв.). – С. 2

Герой, який поспішав жити // Володимирецький вісник.- 2015. – № 42 (22 жовт.). – С. 1-3

Городний О. Герої не вмирають / О. Городний // Володимирецький вісник . – 2015. – № 42 (22 жовт.). – С. 1

Слободзян О. Він поспішав жити / О. Слободзян // Вільне слово. – 2015.- № 44 (29 жовт.). – С. 13

Дуляницька М. Не плачте, сиві матері, ви народили нам героїв / М. Дуляницька // Володимирецький вісник. – 2016. – № 19 (19 червн.). – С. 7

В зоні АТО загинув житель Володимиреччини (+ фото, відео) // POLISSYA.net

В битві під Мар’їнкою загинув боєць з Рівненщини // ЧаРівне

Босик Л. Похорони солдата-розвідника Володимира [Фото, Відео] // POLISSYA.net

На Рівненщині відкрито меморіальну дошку загиблому в зоні АТО Герою // Солідарність. Блок Петра Порошенка

В пам’ять про колегу, вчителя фізичної культури Хиноцького НВК Шеляга Володимира Анатолійовича низько схиляємо голови // Володимирецька ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

Льода М. Автопробіг на честь Героя. Вшанування пам’яті Володимира Шеляга (+ фото, відео) // Polissya.net

Вічна пам’ять // Хиноцька НВК

Сарни. Митрополит Анатолій: “Поліщуки оплакують убієнних, а церква вимолює їхні души” // Сарненська єпархія УПЦ : офіційний сайт

Шеляг Володимир Анатолійович // Небесна гвардія

Шеляг Володимир Анатолійович // Вікіпедія : вільна енциклопедія

Шеляг Володимир Анатолійович // Книга пам’яті загиблих

Шеляг Володимир Анатолійович (3.04.1979 – 3.06.2015)