Указом Президента України № 722/2015 від 25 грудня 2015 року, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). 20 березня голова Острозької райдержадміністрації Віталій Ундір та військовий комісар Острозького РВК Олександр  Шевчук у присутності односельчан вручили родині солдата 93-ї окремої механізованої бригади Петра Драчука почесну нагороду. Жителі села Плоске урочисто вшанували  пам’ять односельчанина виконанням Гімну та помолились за упокій душі свого героя-односельчанина. У загиблого залишилися мати, дружина та двоє дітей, син 1992 р.н. і донька 1998 р.н.

Нехай пам’ять про наших героїв залишиться назавжди світлою та вічною.

За матеріалами газети “Життя і Слово”

 

Пам’ять про Героїв житиме вічно

Двадцять п’ять років незалежності на Острожчині ми зустріли з піднесеним настроєм, урочистостями, святковими концертами та розважальними заходами. Але ніщо так не об’єднує людей, як пам’ять та біда. Сьогодні ж вона на всіх одна — неоголошена війна, хоч як би ми її не називали. Хтось бере у руки зброю і йде захищати рідну землю, а хтось допомагає фізично, фінансово чи морально. Найменше, чим нація може віддячити своїм героям, – зробити так, аби їхні світлі імена не пішли у забуття, а слугували наочним прикладом для прийдешніх поколінь.

Захід розпочався з декламування вірша вчителя «Захист Вітчизни» Сергія Гапанчака та пісні «Нашим героям» у виконанні ансамблю «Калинонька» (керівник – директор Будинку культури Олександр Кравцов), які з перших слів, перших акордів дійшли до сердець присутніх.В прагненні підтримати наших відважних вояків єднаються і дорослі, і діти. Так, у багатьох населених пунктах району, щоб віддячити своїм героям-землякам, напередодні свята організовували щирі, по-родинному теплі зустріч, а в Плосківській сільській раді, де рік тому повернувся односелець, учасник АТО Петро ДРАЧУК, на жаль, в труні, (нагадаємо читачам, що 13 серпня 2015 року поблизу с. Опитного він отримав смертельні поранення внаслідок обстрілу українських позицій «Градами»), відкрили меморіальну дошку земляку завдяки ініціативі сільської ради.

У церемонії відкриття меморіальної дошки взяли участь голова Острозької РДА Богдан Турович, Плосківський сільський голова Петро Галімський, начальник нафто-перекачувальної станції “Новини” Роман Ортинський, директор Плосківської ЗОШ І-ІІ ст. Зоя Гурко, представники ЗМІ, мама, дружина, діти, бойові побратими, однокласники, учні та вчителі школи, рідні, близькі та просто односельці.

Зі словами подяки та гордості, з трепетом і хвилюванням говорила про нашого земляка директор Плосківської ЗОШ І-ІІІ ст. Зоя Гурко. Щирі слова вітань з нагоди 25-річчя Дня Незалежності та відкриття меморіальної дошки звучали від голови Острозької райдержадміністрації Богдана Туровича та Петра Галімського – Плосківського сільського голови: «Допоки ми живі – житиме пам’ять про наших героїв. Вшанування його пам’яті – це не просто наш святий обов’язок, це наша шана і гордість за справжніх героїв. Указом Президента від 25 грудня 2015 Петро Драчук посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Пам’ять про нашого земляка, який віддав своє життя за мирне небо над Україною, навіки житиме в серцях рідних, близьких та знайомих йому людей».

Щирі слова подяки за підтримку, розуміння, допомогу та доземний уклін за подвиг батька прозвучали з вуст сина Сергія. Сльози на обличчях присутніх ніби говорили: «Герої не вмирають! Пам’ять житиме вічно!»Присутні вшанували загиблого односельця Петра Ростиславовича Драчука хвилиною мовчання. Настоятель храму Свято-Різдва Богородиці, протоієрей о. Ярослав провів панахиду та освячення меморіальної дошки.

Насамкінець жителі громади поклали квіти до меморіальної дошки під звучання пісні у виконані ансамблю «Джерело».

Вшанування пам’яті Петра Драчука – це не просто наш святий обов’язок, це наша гордість за справжніх героїв. Нам лише хочеться, щоб бойові дії у зоні АТО закінчились якнайшвидше і нікому з наших земляків не потрібно було вирушати туди та залишати своїх рідних у страшній тривозі і постійних переживаннях. Допоки ми живі – житиме пам’ять про наших героїв.

Слава Україні! Героям слава!

Ольга Філіна