ГУМЕНЮК Микола Олександрович народився 23.05.1993 в с. Птича  Дубенського району.

Мобілізований у квітні 2014-го, солдат, водій 51-ої окремої механізованої бригади.

У серпні перебував удома в короткотерміновій відпустці, повернувся до підрозділу. Загинув під час прориву з оточення під Іловайськом поблизу села Новокатеринівка Старобешівського району. Перебував за кермом бортової автомашини, зазнав поранень у ногу й руку, передав документи воякам, що відходили, сам лишився на соняшниковому полі.

Вважався зниклим безвісти.[1][2] Тіло підібрала 1 вересня 2014 р. група медиків та військовиків полковника Палагнюка. Був похований 10 жовтня 2014 року на Краснопільському цвинтарі (ділянка № 79) як тимчасово невстановлений захисник України. Ідентифікований за ДНК й визнаний загиблим слідчими органами, про що складено відповідну постанову.

3 серпня 2018 року відбулось прощання у м. Дубно та перепоховання на кладовищі рідного села Птича.[3][4] Без сина залишилась мама.

 

Публікації про Гуменюка М.

Сьогодні (п’ятниця, 3 серпня 2018 р.) поховали у селі Птича Дубенського району солдата Миколу Гуменюка, який загинув у 21 рік під Іловайськом. В.о. Дубенського районного військового комісара Володимир Стрільчук розповів:”Миколу Гуменюка тривалий час вважали безвісти зниклим. Після тривалих пошуків і генетичних експертиз нещодавно встановили, що останки солдата були поховані ще чотири роки тому в Дніпрі. Сьогодні воїна перепоховали у рідному селі”.

Список публікацій

Ворончук О. Чи наспрвді живий Микола Гуменюк? : Надія Савченко опублікувала списки полонених / О. Ворончук // Вісті Дубенщини : газета № 1. – Семидуби, село (Дубенський район), 2017. – № 2/12 січ./. –  С. 2

Анотація: Про Миколу Гуменюка з Птичі Дубенського району, котрого донедавна вважали зниклим безвісти під час виходу з Іловайського котла (2014 р.).

Іловайський котел :  минає три роки після трагічної сторінки новітньої історії України // Вісті Дубенщини : газета № 1. – Семидуби, село (Дубенський район), 2017. – № 30/27 лип./. –  С. 3

Анотація: Про загиблого воїна АТО Миколу Гуменюка з Птичі Дубенського району, який загинув в Іловайському котлі 29 серпня 2014 року (за офіційними даними)

Гуменюк Микола Олександрович // Книга пам’яті загиблих

Гуменюк Микола Олександрович // Вікіпедія : вільна енциклопедія

Гуменюк Микола Олександрович // wikivisually