Палічук Руслан Степанович (05.07.1977–26.12.2014)

Руслан Палічук народився  5 липня 1977 р. в с. Глинськ Здолбунівського району Рівненської області. Після закінчення 9 класу ЗОШ вступив до ПТУ №11 м. Рівне, де здобув спеціальність фрезерувальника-наладчика станків з програмним управлінням. Військову службу проходив у місті Рівне у спецрозділі по супроводу військового вантажу. Після закінчення військової служби здобув другу спеціальність – газозварювальник у ПТУ смт. Квасилів. Працював газозварювальником на Здолбунівському авторемонтному заводі. В серпні 2014 року був призваний до лав Збройних сил України і, пройшовши військовий вишкіл на базі Яворівського полігону, направлений в зону антитерористичної операції. Службу ніс у складі 128 гірськопіхотної дивізії, яка захищала Україну на відрізку шляху між Артемівськом та Бахмуткою.

Руслан загинув 25 грудня 2014 р., м. Лисичанськ Луганської області.
Звання: Молодший сержант.
Місце поховання.  с. Глинськ, Здолбунівський район, Рівненська область.

Публікації про Палічука Руслана Степановича
Пам’яті загиблих воїнів…

На момент загибелі Руслану Палічуку було 37. Чотири місяці Руслан знаходився в зоні АТО під Дебальцево. Пішов воювати заради племінників. Адже знав, що брата Сергія – батька двох дітей – на війну не пустить. Жодного разу Руслан не поскаржився на труднощі солдатських буднів, лише жартував «Будемо живі – не помремо». Захищав рідну країну, незважаючи на те, що напереродні війни пережив важку хворобу. Ось таким – позитивним, чуттєвим та сором’язливим запам’ятали Руслана односельці.

На жаль, Руслан одружитись так і не встиг. Хоча дуже любив дітей. Зокрема, часто розповідав племіннику про чудеса природи. Дитячі листи довго підтримували Руслана і під час перебування на війні. Серед небагатого солдатського багажу, що повернувся з бійцем додому, були військовий квиток, записничок і згорнутий, зашурований конверт з дитячими листами.

Руслан мав дві середні спеціальні освіти. Боєць без проблем прокидався о четвертій ранку. Без проблем сам обробляв гектари господарської землі. Був у близьких стосунках з братом. Саме Сергій подарував йому саморобну картину з написом: «Чекай мене, я повернусь, усім смертям назло…». Вона й досі у його кімнаті…

Ми – не маємо права забути. Ми – не маємо права робити вигляд, що нічого не відбувається. Вшановуючи пам’ять загиблих, не забувайте і про живих. Їм потрібна ваша допомога і небайдужість. Слава Україні!

Юліана Тет, Ігор Прокопчук

 

У Глинську відкрили меморіальні дошки загиблим героям АТО

Двадцять восьмого травня відбулося урочисте відкриття встановлених на фасаді Глинської ЗОШ І-ІІІ ст. меморіальних дошок на честь загиблих в АТО випускників цього навчального закладу Руслана Палічука та Юрія Дацюка. У виготовленні пам’ятних знаків посприяв народний депутат України Олександр Дехтярчук, йому і надали право відкрити дошки. На заході також були присутні батьки загиблих, учні та вчителі Глинської школи, представники сільської і районної рад, райдержадміністрації, небайдужі мешканці села та району. На згадку про героїв-односельців школярі декламували зворушливі вірші. Представники влади висловили співчуття сім’ям загиблих. Усі присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання, а потім разом поклали квіти та запалені лампадки до меморіальних дошок. Завершився захід спільним виконанням гімну нашої держави.

На Здолбунівщині вже відкрито чотири меморіальні дошки у пам’ять про загиблих земляків-героїв АТО. Планується також невдовзі встановити меморіальні дошки полеглим за Україну здолбунівчанам Павлу Петренку та Олексію Сапожнікову.

Ірина Самчук

Список публікацій

Самчук І. У Глинську відкрили меморіальні дошки загиблим героям АТО / І. Самчук // Нове життя. – 2015.-№42/43 /5 черв./. – С. 2

37-річний Руслан Палічук з Глинська пішов воювати заради племінників // Youtube

Серія “Пам’яті героїв”. Руслан Палічук  // Рівне 1 : телеканал

В зоні АТО загинув житель Глинська // Здолбунів СІТІ

У Глинську попрощались із воїном  // Здолбунів СІТІ

На Рівненщині поховали воїна АТО [Фото] // OGO.UA

Палічук Руслан Степанович // Український меморіал

Чергова втрата. У зоні АТО загинув мешканець Рівненщини Руслан Палічук // Рівне 1 : телеканал

Руслан Палічук // Здолбунівська державна районна адміністрація

Пам’яті загиблого в зоні АТО солдата Руслана Палічука // Рівненська єпархія. Свято-Катериніський храм Здолбунів

Відкриття меморіальних дошок героям АТО у Глинську // Здолбунівська сотня самооборони

У Глинську відкрили меморіальні дошки загиблим героям АТО // Нове життя. Здолбунівська районна громадсько-політична газета

Меморіальні дошки героям з Глинська // Здолбунів СІТІ