Данило Молдавський народився у місті Марганець Дніпропетровської області. Все дитинство та юність пройшли саме у рідних краях на Сході України.Данилові не було й 18, як ворог прийшов на нашу землю.пішов добровольцем, пройшов вишкіл і навчання, аби стати частиною полку “АЗОВ”. І вже у 2016-му разом із побратимами опинився на самісінькому “нулі”..

Улітку 2021 року Данило звільнився з війська і розпочав цивільне життя — працював автомеханіком на СТО, планував відкрити власну справу. У перші дні повномасштабного вторгнення відправив дружину Марію у село, а сам добровольцем пішов захищати країну. Загинув 29 серпня, через майже два тижні після свого дня народження. Сталося це під час мінометного обстрілу поблизу села Ольгине Херсонської області.

Поховали Данила Молдавського у Рівному на кладовищі Нове на Алеї Героїв. Йому завжди буде 26 років

 

Публікакації про Молдавського Д.
На війні загинув молодий військовий з Рівного Данило Молдавський

Прощання із Героєм відбудеться завтра, 2 вересня, на майдані Незалежності о 10.00. Поховають його на кладовищі “Нове”.

Данило Молдавський народився у місті Марганець Дніпропетровської області. Все дитинство та юність пройшли саме у рідних краях на Сході України. Проте прогресивний юнак відчував: прийшов час змін, тож здобуваючи освіту логіста у Дніпрі, водночас прагнув змінити своє рідне місто, зробити його кращим.

Данилові не було й 18, як ворог прийшов на нашу землю… Розпочалася антитерористична операція на Сході. Данило, відчуваючи поклик серця, вирішив боронити рідну землю. Тож пішов добровольцем, пройшов вишкіл і навчання, аби стати частиною полку “АЗОВ”. І вже у 2016-му разом із побратимами опинився на самісінькому “нулі”…

Війна тривала для Данила п’ять довгих років. Лише на початку літа 2021 року він звільнився зі служби, аби розпочати цивільне життя з коханою Марією у Рівному.

“Ми познайомились через друзів, він побачив мене в Інстаграмі моєї подруги — дівчини його друга, написав і так зав’язалися відносини. А в липні 2021, через трошки після його повернення з війни, ми одружилися,” – розповідає Марія.

Данило максимально намагався адаптуватися до цивільного життя, хоч на це і потрібен був час. Тож вирішив зайнятися справою до душі.

“Йому дуже подобалися машини, їх розбирати, ремонтувати, він це умів та любив. Тож влаштувався на роботу на СТО. Там познайомився з іншими хлопцями, також патріотично налаштованими. Разом займалися ремонтами. Він тільки почав звикати до мирного життя, ми будували плани, Данило мріяв відкрити власну справу, свою майстерню з ремонту авто, але знову почалась війна,” – пригадує Марія.

Дружина розповідає, військовий за своєю сутністю, за покликанням, Данило добре розумів, що активної фази воєнних дій не уникнути. Тому готував рідних до цього, розповідав, як діяти, як себе поводити. А коли в країні ввели надзвичайний стан, відразу обдзвонив хлопців, з якими працював та воював і, відправивши Марію у село, в перші дні нападу вирушив на Схід.

“Він не розповідав, де служить, що відбувається, завжди заспокоював мене, мовляв, ми в лісі, возимо тероборонівцям обіди, тут тихо і безпечно, але я знала, що то неправда… Бо ж Данило один раз заїжджав додому — він привозив хоронити побратима у Березне…” – розповідає дружина.

Єдине, що не міг приховати Данило, це відданість своїм побратимам, зізнається Марія:

“Для нього найважливішим було – врятувати життя. Тому він завжди повертався за пораненими, прагнув їм допомогти, ніколи не залишав хлопців. Кажуть, що саме так і загинув: намагався витягнути 300-того…”

26-річний старший солдат Данило Молдавський загинув 29 серпня в результаті ворожого мінометного обстрілу поблизу села Ольгіне Херсонської області.

Рівненська міська рада

 

“Данила знав я ще з 2015-2016 років. Він один з перших, хто пішов, без будь-яких мотиваційних гасел, розуміючи, що треба робити й для чого. Пішов до лав Азову, тоді ще в тренувальний табір. Ми були об’єднані медичним напрямом, він виконував функцію медика, у нього було бажання вступити в медичний університет”, — коментує медик батальйону “Госпітальєри” Антон Кандибей.

“Відповідальною людиною він був, дуже швидко навчався передових технологій, які нам передають. Перед загибеллю він вивіз з поля бою з танка трьох танкістів, які підірвались і знову повернувся на евакуацію”, — розповів побратим загиблого Юрій.

 

Список публікацій

Рівне прощається з Героєм. В останню путь проводжають бійця полку «АЗОВ // Радіо Трек: новини

У Рівному попрощалися із загиблим військовим Данилом Молдавським  // Суспільне: новини

“Азовець”, який рятував побратимів: у Рівному попрощалися з Данилом Молдавським (ВІДЕО) //

Данило Молдавський ( – 29.08.2022)