Ярмолка Максим Ігорович народився 10 березня 1999 року в місті Березне Рівненської області.  З 2005 по 2015 рік навчався у  Березнівському  НВК  «ЗОШ І ст.». Максим захоплювався  технікою, автомобілями, відвідував  заняття із  боротьби.

У 2018 році закінчив  Березнівське вище професійне училище за спеціальністю «перукарська справа». Восени 2019 року був призваний  на строкову службу, яку перших три місяці проходив у Василькові Київської області. Згодом був переведений у Вінницьку  військову частину А2656, де  у січні  2020 року підписав  контракт і служив на посаді  водія-електрика радіо маркерного пункту  взводу  радіотехнічного забезпечення   РП та БЗ та РТЗ.

У жовтні 2021 року  був переведений  на службу  в зону бойових дій, поблизу міста Краматорськ  Донецької області.

21 березня близько 00.30 загинув внаслідок  авіаудару  касетної бомби  під час несення бойової служби поблизу Краматорська.

Похований Максим  27 березня  на міському кладовищі в урочищі «Лукавець».

У Максима залишились  дружина та  донька.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України №224/2022 «Про відзначення державними нагородами України» ЯРМОЛКА Максима Ігоровича нагороджено  орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно)

Публікації про Ярмолка М.

Приклад відваги і самопожертви

         Холодною і незатишною виявилася минула неділя для жителів Березного. І не тільки тому, що шугав пронизливий вітер, а купчасті сірі хмари щоразу затуляли березневе сонце, а головне тому, що в цей день містяни провели в останню земну дорогу свого земляка, який загинув смертю хоробрих, захищаючи від російських окупантів Краматорськ, 23-ічного Максима ЯРМОЛКУ.
Він покинув цей світ заради нашої свободи, незалежності України, полишивши у вічній скорботі батьків, усіх рідних, в безутішному сумі молоду дружину і місячну донечку, яку Максим не мав щастя потримати на руках, притиснути до свого серця. Адже, коли вона народилася, молодий тато вже був на бойових рубежах, а потім у запеклих боях з лютим агресором…Попрощатися із звитяжцем прийшли сотні, а можливо, й тисяча людей, на його похорон прибули працівники міської ради на чолі з головою Р. П. Пилипчуком, керівник-начальник першого відділу Рівненського РТЦКСП полковник С. В. Антонюк, учасники АТО і ООС, жителі навколишніх сіл.
Від дому до Свято-Миколаївського храму труну з тілом полеглого несли на руках, а траурну процесію у маєві державних прапорів і квітів  зустрічали люди, стоячи на колінах і з похиленими у шані та смутку головами. Лунали журливі мелодії військового оркестру. У Свято- Миколаївському храмі УПЦ заупокійну панахиду провели благочинний парафії отець Ігор та настоятель церкви отець Сергій. Вони щиро молилися за Максима, який віддав своє життя за матір – Україну, відважно захищаючи її від ворога, тож Господь благословить його світлу душу до
вічного Царства Небесного.
По виході з храму біля катафалка прощальні слова шани, памяті і слави виголосив настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ отець Назарій. Сотні людей прибули на кладовище, щоб сказати останнє прощай землякові.
Невтішно плакали рідні та близькі, схилили у безмежному смутку голови всі присутні на церемонії поховання. Біля могили відважного воїна під звуки Державного Гімну України пролунав військовий салют.
Вічна память тобі, наш славний звитяжцю, ти будеш завжди прикладом відваги і самопожертви заради незалежності і свободи рідної Вітчизни.

Павло Рачок

Благочинний Березнівського благочиння у Свято-Миколаївському храмі міста Березне, Полісся, звершив Чин відспівування загиблого воїна Ярмолка Максима Ігоровича 10.03.1999 року народження.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України №224/2022 «Про відзначення державними нагородами України» ЯРМОЛКА Максима Ігоровича нагороджено  орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно)

 У Березнівському ліцеї №3 відкрили меморіальну дошку захиснику України Максиму Ярмолці

21 березня 2023 року на території Березнівського ліцею № 3 відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки захиснику, який з 5 по 11 клас навчався в цьому ж навчальному закладі і віддав своє життя у російсько-українській війні за свободу, незалежність та територіальну цілісність України – Максиму Ярмолці.

Максим захоплювався технікою, автомобілями, займався боротьбою. Красивий, щирий, усміхнений хлопець. У 2018 році закінчив Березнівське вище професійне училище..

Меморіальну дошку відкрила мама Людмила Андріївна та дружина Анастасія Вікторівна.

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці міста Березне отець Назарій освятив дошку, а також відслужив панахиду за загиблим.

Рідні, військові побратими та близькі люди нашого Героя, заступник міського голови Богдан Дроженець, небайдужі березнівчани поклали квіти до меморіальної дошки та вшанували хвилиною мовчання його пам’ять.

Вічна пам’ять Герою-захиснику, який віддав своє життя за світле майбутнє України!

СВІТЛІЙ ПАМЯТІ МАКСИМА ЯРМОЛКИ
У день відкриття меморіальної дошки в Березнівському ліцеї №3

У душу закрадався щем,
А небо плакало дощем …
І скімлив птах на гілці в школі –
Був свідком ще одної долі.
Лиш двадцять три йому було,
Коли життя вже відцвіло.
Благало небо: “Жити!” “Жити!”;
Та Бог не міг задовільнити
Отих прохань, того бажання.
Лише років прийшло світання,
І раптом – ніч! Життя затьмила…
Лишилася дружина мила
І те малесеньке дитятко,
Яке ростиме вже без татка.
Як біль в душі згорне крильцята,
Матуся розповість про тата.
А нині всі зійшлись до школи –
Тривожно, сумно, як ніколи,
Бо на стіні вже другий в ряд
Герой наш – воїн і солдат.
Меморіальну дошку нині
Відкрили воїну – Людині,
Душа якої вже у Бога –
Там тихо, не гуде тривога.
Отець Назарій відспівав
І у Всевишнього благав,
Щоб в ласку душу огорнув.
І кожен з нас в ту мить відчув
Силу Молитви, що лунала.
У даль хмарина відпливала,
Коли зворушлива хвилина

З’єднала очі мами й сина,
Що так щемливо промовляли:

” Я вас  любив, про це ви знали,
Тому й пішов вас захистити,
Щоб ви спокійно могли жити”.
Дружини погляд, мов свіча,
Дитя схилилось до плеча.
Ці очі зболені, сумні…
Як пам’ять – Дошка на стіні.
Гідна промова командира.
Сумних мелодій гама щира.
Тут синьо-жовтим розцвіли
Букетів ніжні кольори.
І від весни і до весни
Ці квіти – пам’ять, наче сни,
Будитимуть думки розвоєм
Про воїна, що став Героєм.

Тетяна Марцинюк

Список публікацій

Рачок П. Приклад відваги і самопожертви / П. Рачок // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2022. – N 13/31 берез./. – С. 1.
(В Березному попрощалися з 23-річним Максимом Ярмолкою, який загинув у бою за Україну з російськими окупантами.)

Захищаючи Україну загинули три воїни з Рівненщини // Час дій

На війні із російськими терористами загинули два захисники з Березнівщини // Рівненські новини

Полягли в боях за Україну: Рівненщина втратила ще двох зовсім молодих захисників //Rivne Media

Ярмолка Максим Ігорович (10.03.1999-21.03.2022)