Черняк Ігор Васильович
(2.08.1980 – 18.07. 2014)

Ігор Черняк народився 2 серпня  1980 року в місті Забайкальськ Читинської області /Росія/. У 1980-1990 рр. навчався в школі м. Бернау /Німецька Демократична Республіка/, у 1990-1992 рр. /5-6 клас/ – у м. Радивилів Рівненської області. Закінчував Золочівську загальноосвітню школу № 2 ім. Маркіяна Шашкевича на Львівщині. Батько Ігоря був професійним військовим,  прапорщиком, тому доводилось часто переїжджати. Останнім місцем служби батька був Золочів.

У 1999 році Ігор закінчив МАУП за кваліфікацією економіст-менеджер бізнесу. Після служби в армії у 1999-2000 рр. у Тернополі закінчив Національний університет «Львівська політехніка». Працював у комерційному банку в Радивилові, потім – на будівництві. Активний учасник подій на Майдані у Києві під час революції Гідності.

У  травні 2014 року вступив добровольцем у батальйон «Донбас»,  де служив стрільцем-санітаром, позивний  «Чорний». Загинув 18 липня 2014 року приблизно о 16:30 в бою за місто Попасна на Луганщині. Того вечора на сторінці в «В контакті» бойовики ЛНР виклали фото особистих речей, документів та одягу загиблих «донбасівців» та цинічний текст, у якому хизувалися вбивством українських вояків. Похований 26 липня в м. Радивилові Рівненської області.

Указом Президента України № 631/2014 від 2 серпня 2014 р. «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» І. Черняк нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

 

Публікації про Черняка І. В.
Провели молитвою та короваєм

26 липня радивилівці оплакували героя, який загинув у зоні АТО. У суботу відбувся похорон Ігоря Черняка, який загинув 18 липня у бою з терористами за місто Попасна, що у Луганській області. Через тяганину з документами та розслідування обставин загибелі тіло Ігоря змогли відправити додому лише за тиждень.

Ігор Черняк, мешканець міста Золочева, 1980 року народження, навчався у Золочівській ЗОШ№ 2 ім. Маркіяна Шашкевича. Закінчив Національний університет «Львівська політехніка». Був активним учасником подій на Майдані у Києві під час Революції Гідності. Вступив добровольцем у батальйон «Донбас». Ігоря Черняка та його побратима Костянтина Блозву вбили бойовики із бандформування  «Казачья Национальная Гвардия» і про це похвалилися на своїй сторінці «Вконтакті», де виклали фото паспортів, військових квитків та одягу хлопців.

У минулу суботу містом рухалася багатолюдна траурна процесія: громада зі сльозами на очах прощалась із загиблим під час проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей бійцем батальйону «Донбас» Ігорем Черняком. Розділити з рідними та близькими біль з приводу непоправної втрати зібралися жителі міста, військовослужбовці Рівненщини та Львівщини, курсанти Золочівського навчального центру Національної гвардії України, побратими з батальйону «Донбас», громадськість, міське, обласне та районне керівництво. З вінками та квітами й невимовним жалем на обличчях люди сходилися до будинку Ігорової матері. Саме звідти загиблого героя провели до церкви, де відбулася панахида. Поховали Ігоря Черняка, якому у серпні мало виповнитися тридцять чотири, з військовими почестями на міському кладовищі. Згорьовану матір після жахливої загибелі сина підтримали родичі, близькі, сусіди, друзі та знайомі, було виділено матеріальну допомогу від міської ради. За народним звичаєм, Ігоря поховали як неодруженого парубка: після прощального салюту з стрілецької зброї між усіма присутніми розділили коровай. Вічна пам’ять і слава Герою,  який віддав своє життя за мир та спокій в Україні!

Наталка Янчин

 На честь Ігоря Черняка встановлено меморіальні дошки:

 

 

У вересні 2014 р. – у Золочівській загальноосвітній школі № 2 ім. Маркіяна Шашкевича, у квітні 2015 р. – на будівлі Радивилівського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа № 1 – гімназія” (Ігор навчався тут у 1991 – 1992 рр.)

 

 
Біля в’їзду до міста Попасної з нагоди першої річниці визволення українськими військами 22 липня 2015 р. урочисто відкрито пам’ятний знак на честь полеглих бійців батальйону «Донбас» Костянтина Блозви, Ігоря Черняка та Сергія Бохонька.

Список публікацій

Захищаючи Україну від терористів загинув ще один наш земляк // Радивилів POST. – 2014. – № 30 /25 лип./.– С. 3

Рівненщина та Радивилівщина провели в останню путь загиблих героїв // Радивилів POST. – 2014. – № 31 /1 серп./. – С. 1, 2

Семеренко В. Був добровольцем у батальйоні «Донбас»/ В. Семеренко // Прапор перемоги. – 2014. –  № 31 /1 серп./.– С. 2

Янчин Н. Провели з молитвою та короваєм / Н. Янчин // Сурми Радзивілів. – 2014. – № 30 /1 серп./. – С. 2

Школа виховала героя // Сурми Радзивілів. – 2015. – № 16 /24 квіт./. – С. 1

Ящук В. У цій школі навчався герой України Ігор Черняк / В. Ящук // Прапор перемоги. – 2015. –  № 17 /24 квіт./. – С. 3

Черняк Ігор Васильович : некролог // Прапор перемоги. – 2015. –  №29 /17 лип./.– С. 4

Вшанували пам’ять загиблого в АТО земляка // Радивилів POST. – 2015. – №30 /24 лип./. – С. 30

Пам’яті мужнього Ігоря Черняка // Прапор перемоги. – 2015. – № 30 /24 лип./.– С. 4

Янчин Н. Загинув, визволяючи Попасну / Н. Янчин // Сурми Радзивілів. – 2015. – № 29 /24 лип./. – С. 2

Янчин Н. На честь полеглих воїнів-земляків спорудили пам’ятник / Н.  Янчин // Сурми Радзивілів : районний інформаційно-аналітичний часопис. – Радивилів, 2016. – №42 /21 жовт./. –  С. 2

Анотація: Про відкриття в м. Радивилові пам’ятника полеглим у зоні АТО землякам

Владислав Шемуровський [з Радивилова, загиблий в зоні АТО]. До роковин світлої пам’яті героя // Радивилів Post : районний тижневик. – Радивилів, 2017. – №36 /7 верес./. –  С. 3

Анотація: Подається список Героїв України з Радивилівщини, які загинули в зоні АТО, з короткою інформацією про них: А. В. Бєлкін, Н. І. Крохмаль, М. М. Куліба, І. М. Лемещук, А. Д. Нечипорук, І. В. Сова, І. В. Черняк, В. В. Шемуровський

Ігор Черняк  // Вікіпедія

Черняк Ігор Васильович  // Книга памяті загиблих

Ігор Черняк  // Nekropole

Черняк Ігор Васильович // Радивилівська районна державна адміністрація

У бою з сепаратистами загинув 34-річний радивилівчанин   // Рівне вечірнє

На Рівненщині провели в останню путь двох героїв, які загинули в зоні АТО : [Відео]  // ТСН

На Рівненщині провели в останню путь Ігоря Черняка та Ігоря Волошина : (Відео)  // Золочів.нет

Вони загинули під Попасною // Іменем закону

Про героїв, які загинули в бойових діях на сході України і поховані в Радивилові, вміщено статті в енциклопедії  // Радивилів.іnfo

Пам’яті мужнього Ігора Черняка  // Радивилів.іnfo

Встановили меморіальну дошку Ігорю Черняку [Відео]  // Золочів.нет

У Золочеві вшанували пам’ять Героя АТО Ігоря Черняка (Відео)  // Золочів.нет

Вклонилися праху героя // Сурми Радзивілів

У цій школі навчався герой України Ігор Черняк. Фоторепортаж плюс великоформатні знімки //Радивилів.іnfo

Пам’яті мужнього Ігоря Черняка // //Радивилів.іnfo

 

 

 

Черняк Ігор Васильович (2.08.1980 – 18.07.2014)