Чумак Роман народився 26 квітня 1992 року в селі Симонів Рівненського району (до 2021 р. – Гощанського району). Проживав у смт Гощі, а останні сім років у селі Великий Житин Рівненського району.

У 2009 році закінчив Гощанську школу і вступив до Київського національного університету внутрішніх справ України на факультет підготовки кадрів кримінальної міліції.

У червні 2013 року отримав базову вищу освіту за напрямком підготовки «Правознавство» та здобув кваліфікацію «Бакалавр з права».

З липня 2013 року розпочав службу в органах внутрішніх справ Рівненського УМВС на посаді оперуповноваженого.

У вересні 2014 року вступив до Національної академії внутрішніх справ на заочну форму навчання. У травні 2016 року завершив навчання та здобув ступінь магістра за спеціальністю «Правознавство», здобув кваліфікацію юриста.

У 2015 році брав безпосередню участь в антитерористичній операції в місті Волноваха Донецької області.

З перших днів війни пішов добровільно в військомат. Мобілізований солдатом на посаді головного сержанта – командира 1-го відділення стрілецького взводу з охорони та оборони об’єкту №9 15-го окремого батальйону Національної гвардії України.

Під час виконання обов’язків військової служби, будучи вірним військовій присязі загинув 14 березня 2022 року внаслідок авіаційного ракетного удару по будівлі телевежі в селі Антопіль Рівненського району.

17-го березня 2022 року похований у селі Симонів.

Указом Президента України від 17 квітня 2022 року № 255/2022 за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі солдата Чумака Романа Леонідовича  нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

Публікації про Чумака Р.
Був світлою і доброзичливою людиною: Рівненщина втратила ще одного захисника, який віддав життя, боронячи країну

Під час ракетного удару по телевежі в селі Антопіль Рівненського району загинув Роман Чумак – мешканець села Симонів.

Сьогодні його провели в останню дорогу.

Попрощатися із загиблим зібралися сотні людей: рідні та близькі, представники влади та військовослужбовці, жителі громади.

“Труну з тілом загиблого Героя на руках несли бойові побратими та друзі. Плач згорьованої матері та дружини зливався з плачем жінок, які навколішках стояли понад шляхом поминальної колони. І хоча багато з них, не були навіть знайомими з цим хлопцем, але серце стискалося від жалю за цією молодою людиною, яка не пошкодувала свого життя за кожного з нас”, – повідомили на ФБ-сторінці Гощанської селищної ради.

Роман був світлою, мирною, доброзичливою людиною. Гарним сином, люблячим чоловіком, надійним другом, справжнім патріотом України – таким він і назавжди залишиться у наших серцях. Герой віддав життя, боронячи рідну країну від російського агресора.

ОРДЕН «ЗА МУЖНІСТЬ»

Загиблих Героїв – Гупалюка Сергія Васильовича та Чумака Романа Леонідовича вшанували державною відзнакою.

Згідно з Указом Президента України №255/2022 “Про відзначення державними нагородами України”, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі вручено посмертну нагороду – орден “За мужність” ІІІ ступеня.

У лютому 2022 року, коли росія розпочала повномасштабну війну, Герої ні хвилини не вагаючись стали на захист рідної землі.В ім’я волі, свободи, справедливості та Батьківщини віддали найдорожче – життя.

Слава Героям України !

Доземний уклін від Гощанської громади та усієї країни!

Вічна і світла пам’ять Захисникам України!

Спогади про Романа

Оксана, дружина:

Роман був життєрадісною людиною, чудовим сім’янином мав багато друзів.

– Любив добре товариство, гарно співав, дуже любив життя, надзвичайно захоплювався риболовлею. Як товариш був надійним і добрим, готовим прийти на допомогу, щирим серцем і душею. Всі, хто знав Романа, дивувалися його енергії.

За матеріалами сайту “Четверта влада”

Список публікацій

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні // Вільне слово. – 2022. – 24 берез. – С. 3.

Був світлою і доброзичливою людиною: Рівненщина втратила ще одного захисника, який віддав життя, боронячи країну /RIVNE.MEDIA

Захисники з Рівненщини, які поклали своє життя протягом двох місяців повномасштабної війни // “Четверта влада”

Чумак Роман Леонідович (26.04.1992-14.03.2022)