Дмитро народився і жив у місті Вараш Рівненської області. Закінчив Національний університет «Одеська політехніка» за спеціальністю «Атомна енергетика». Працював слюсарем-ремонтником у цеху з ремонту загальностанційних систем енергоремонтного підрозділу на Рівненській атомній електростанції. У вільний час любив рибалити та робити щось власноруч. Почав зводити будинок для своєї сім’ї.

 З перших днів повномасштабного російського вторгнення Дмитро приєднався до лав Збройних сил України. Спочатку служив у роті охороні. А згодом у складі 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого вирушив на Донеччину та Харківщину.
оховали військовослужбовця у селі Собіщиці на Рівненщині, де він провів дитинство.
У Дмитра залишилися мама, дружина, донька і маленький син. Дітям на момент загибелі батька було 2 роки і один місяць відповідно.

Почесний громадянин Вараської міської територіальної громади (посмертно)

Публікації про Федину Д.
Герої не вмирають: Вараська громада попрощалася із Дмитром Федіною

“Дмитро Федіна був призваний боронити Україну, захищати нас із вами, 25-го лютого. До початку повномасштабної війни працював у цеху з ремонту загальностанційних систем енергоремонтного підрозділу РАЕС”, – розповів мер.

«Найкращий у світі, неймовірно люблячий чоловік і тато. Людина, яка завжди фонтанувала енергією. Ніколи не відмовляв нікому в допомозі. Сильний, наполегливий, справжній. У свій час казав, що мусить бути на передовій, бо, якщо не такі, як він, то хто?» – розповіла дружина захисника Наталія.

Тетяна Васильєва: Вічна пам’ять Герою! Рідним співчуття і низький уклін! Спочивай Дмитро зі святими

, ти так поспішаєш забезпечити своїх хлопців усім необхідним на війні, щоб зберегти їх життя, а своє віддав за Україну, за нас. Боляче

За матеріалами Вараської міської ради

Список публікацій

На війні загинув розвідник Дмитро Федіна із Вараша // Горинь

Платформа памяті Меморіал

Захищав Україну з 25 лютого: На Харківщині загинув молодий розвідник з Рівненщини // Радіо Трек: новини.

Без батька залишилися двоє маленьких діток: у боях під Куп’янськом загинув розвідник 14-ї ОМБр // Еспресо

Федіна Дмитро Іванович (12.05.1994 – 02.12.2022)