Гласний Олексій народився 30 березня 1994 року в с. Крупове Сарненського району (до 2021 р. – Дубровицького району).

Випускник Дубровицького професійного ліцею 2012 року за професією “Столяр будівельний, тесляр”.

Під час виконання бойового завдання Олексій  з президентського полку отримав поранення під час мінометного обстрілу на полі бою в смт. Питомник Харківської області. За життя Героя боролися медики, проте, на жаль, врятувати його не вдалося. 13 червня у військовому госпіталі воїн помер від отриманих поранень.

16 червня 2022 року Дубровиччина провела в останню путь Героя російсько-української війни. Поховали Олексія на кладовищі в с. Крупове.

У загиблого залишилась мати, дружина, трьохрічна дочка та брат.

Указом Президента України від 12 серпня 2022 року №572/2022 за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі солдата Гласного Олексія Олександровича нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

Публікації про Гласного О.

 

16 червня Дубровиччина провела в останню путь Героя російсько-української війни – Олексія Гласного, який разом із побратимами потрапив під ворожий мінометний обстріл на Харківщині. 13 червня у військовому госпіталі захисник помер від отриманих поранень.
Олексій, 1994 р.н. проживав в селі Крупове. Служив у окремій Президентській бригаді імені Богдана Хмельницького. В Героя залишилась мати, дружина, трьохрічна донька та брат.
Звертаючись до присутніх, міський голова Богдан Микульський сказав: «Сьогодні нашу громаду спіткало велике горе. Олексій Гласний віддав своє життя за Україну, за мирне небо, за нас з вами, за майбутнє України. Ім’я воїна золотими літерами буде закарбовано в пантеоні Героїв України. У нашій пам’яті, наших серцях назавжди залишиться Олексій – як військовий, патріот, світла людина. Низький уклін та щирі співчуття-мамі, дружині, доньці, усі ми тут зібрались, щоб розділити біль втрати. Вічна пам’ять Герою!».
Поховання здійснювалось з військовими почестями.
У церкві рідного села відбулася панахида за військовослужбовцем. На Крупівському кладовищі з Олексієм, який героїчно загинув на Сході України, попрощалися востаннє, схилили голови у хвилині мовчання та поклали квіти.
Військовий до останніх хвилин свого життя залишався вірним своїй присязі та українському народу.
Вічна пам’ять захиснику! Герої не вмирають!

 

Дубровицька міська рада

 

Список публікацій

Воїн із Сарненського району отримав смертельне поранення в бою з окупантами // Сарненські новини. – 2022. – 23 черв. – С. 2.

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні // Вільне слово. – 2022. – 23 черв. – С. 5.

Відзнака за мужність // Сарненські новини. – 2022. – 1 верес. – С. 4.

Отримав поранення під час бою на Харківщині. У лікарні помер воїн з Дубровиччини // Сфера-ТВ

На Рівненщині попрощалися з бійцем президентської бригади, який загинув на війні // Рівненські новини

 

 

Гласний Олексій Олександрович (30.03.1994-13.06.2022)