Сергій Ільчук народився 17 січня в 1981  році, проживав у селі Колоденка Рівненського району, працював виконробом на будівництві, мав дружину, доньку і п’ятьох синів, найстаршому було 19 років, найменшому – лише два. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну чоловік став волонтером, почав доставляти гуманітарні вантажі у зону активних бойових дій та врятував близько 300 українців з окупованої Київщини. На початку березня пан Сергій вирушив у свою шосту поїздку, яка стала для нього фатальною. Біля селища Бородянка автомобіль з позначкою «Евакуація», в якому він перебував, потрапив під обстріл. Сергій із численними пораненнями розвернув авто, доїхав до найближчого блокпосту. Українські захисники вкололи кровоспинне і доправили чоловіка у лікарню. Але врятувати волонтера не вдалося, 17 березня він помер у лікарні.

Прощалися з чоловіком 19 березня о 14:00 год в Церква Святої Трійці м.Рівне за адресою вул. К. Литвина 2, мікрорайон Червоні гори. Поховали Сергія на кладовищі в с. Колоденка.

Волонтера Сергія Ільчука посмертно нагородили «Янголом перемоги»

 Публікації про Ільчука С.
У Рівному попрощалися з волонтером, якого розстріляли російські військові

У Рівному 18 березня попрощались з волонтером Сергієм Ільчуком, якого поранили російські військові у районі селища Бородянка на Київщині. Він займався евакуацією біженців. Сергій Ільчук помер уранці 17 березня. У нього залишилась дружина та шестеро дітей.

З початком війни Сергій Ільчук взяв власне авто та поїхав рятувати людей від обстрілів на Київщині. П’ять рейсів були вдалими і він вивіз три сотні людей. Фатальною стала шоста поїздка, волонтер потрапив під обстріл.

“Ми направлялися по дорозі, як зазвичай їдуть люди, було все спокійно. Люди ходили по селі. Ми направлялися до Мильчі, і в цей час в це саме село, тільки лісами й полями вривався ворог. Тепер Мильча окупована. Підтримуйте справу волонтерів, моліться за них, благословляйте. Ми активно продовжуємо почату справу”, — каже волонтер Іван Ведерніков.

Волонтера Сергія Ільчука привезли до лікарні у Рівному. Протягом шести днів його намагалися врятувати, та не змогли. Йому був 41 рік. Понад двадцять з них він прожив у шлюбі з Вікторією.

“Вони вивозили людей, і він відгукнувся, жертвував своїм автомобілем, своїми фінансами, залишали маленьких діток, бо дружина готувала їсти людям, яких привозили сюди, годувала. Маленьких діток лишали на дідуся, а самі жертвували собою заради цих людей. Ми докладемо всіх зусиль, щоб допомагати цій вдовиці і напівсиротам-діткам”, — запевняє диякон церкви, друг Олександр Демчук.

Прощалися з Сергієм Ільчуком у будинку молитви Церкви Святої Трійці Християн Віри Євангельської. За оцінкою представників церкви, там зібралося понад сімсот людей. Ті, які з дитинства знали Сергія, навіть не сумнівалися, що у складний час він почне допомагати іншим.

“У нього не було тата, і я думаю, що його мама, будучи віруючою, клала доброту в серце, на початку його життя вложила ті необхідні речі, про які говорить Біблія. Будучи вже підлітком, він був послушною дитиною і хорошою людиною. Його можна було постійно взяти кудись, доручити якусь справу”, — розповідає сусід Сергій Дем’янчук.

Без батька лишилося п’ять синів та донька. Дружина каже, тепер вони продовжать його служіння Богу.

“Віта, там їх треба забрати. Вони живуть у корчах розвалених, немає води, їжі. Їх треба рятувати. І він поїхав. Коли це сталося я, мабуть, відчула серцем. Дав нам Бог можливість, щоб ми побачилися, декілька деньочків. Я вірю, що це був час для спасіння, щоб він приготувався і приготував мене”, — каже вдова Вікторія Ільчук.

Поховали загиблого на кладовищі села Колоденка.

Ольга Татаренко, Володимир Струс “Суспільне.Новини.”

</iframe>

Волонтера Сергія Ільчука посмертно нагородили «Янголом перемоги»

В рамках онлайн церемонії нагородження переможців Національного конкурсу «Благодійна Україна-2021» було оголошено про вручення першої спеціальної відзнаки – «Янгол Перемоги». Нагородили нею посмертно «За самовіддане служіння народу України та волонтерську роботу» волонтера з Рівненщини Сергія Ільчука.

Перший «Янгол перемоги»:  статуетка «Ангел добра» і фінансова допомога були вручені дружині та дітям пана Сергія. Вручила його 7 червня 2022 року Голова Наглядової ради Національного конкурсу «Благодійна Україна», волонтерка, співачка, громадська діячка, мисткиня — Анжеліка Рудницька. Вона поспілкувалася з родиною волонтера.

Список публікацій

«Евакуював біженців з Київщини»: рашисти розстріляли волонтера, батька шести дітей з Рівного // Факти

Волонтера Сергія Ільчука посмертно нагородили «Янголом перемоги» //Громадський простір

Ільчук Сергій Петрович (17.01.1981-17.03.2022)