Андрій Кошурко народився 17 березня 1991 року в селі Мочулище Сарненського району (до 2021 р. – Дубровицького району).   В 2008 році закінчив Мочулищенську ЗОШ. Після школи вступив до Харківського Національного університету цивільного захисту України, який закінчив у 2013 році.

З 2015 року Кошурко А.В. перебував на посаді начальника піротехнічного відділення групи піротехнічних робіт Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

Протягом 2016 року  у складі піротехнічного розрахунку від Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України безпосередньо брав участь в антитерористичній операції на території Луганської області. За його участю в зоні проведення антитерористичної операції Станично-Луганського району Луганської області було очищено від вибухонебезпечних предметів близько 31 га території, виявлено та знищено понад 160 одиниць боєприпасів.

Він був начальником частини гуманітарного розмінування, майор служби цивільного захисту. Від початку наступу російських окупантів Андрій Кошурко постійно здійснював збір, вилучення, ліквідацію вибухонебезпечних предметів та снарядів, які залишились після ворожих обстрілів.

16 квітня 2022 року під час чергового бомбардування Харкова військами рф і вилучення смертоносної зброї трагічно обірвалося життя 31-річного Андрія Кошурка.

20 квітня 2022 року пройшло поховання Кошурка А. В. в м. Дубровиці.

Указом Президента України від 17 травня 2022 року №343/2022 за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі майора служби цивільного захисту Кошурка Андрія Васильовича нагороджено орденом  “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

Публікації про Кошурка А.
 На Харківщині попрощалися із загиблими від російських боєприпасів саперами

19 квітня на Харківщині попрощалися із загиблими під час розмінування території Харкова від російських боєприпасів саперами Центру гуманітарного розмінування ДСНС — Андрієм Кошурком, Олегом Герасимовим та Юрієм Стадніком.

В останню путь саперів проводили рідні, друзі, колеги та односельці, повідомили у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування.

“Щоденно впевнено і професійно Андрій Кошурко, Юрій Стадник та Олег Герасимов виконували свою справу, наближаючи нашу перемогу! Їх поважали, на них рівнялися колеги, любили та пишалися рідні”, — написали у повідомленні.

У небо йдуть найкращі

Сьогодні 20 квітня пройшло поховання Кошурка Андрія Васильовича, непоправна трагедія сталася після бомбардування росіянами Харкова де і підірвався Андрій, наш земляк, який виконував гуманітарне розмінування. КОШУРКО Андрій Васильович 1991 р.н., майор служби цивільного захисту, начальник частини гуманітарного розмінування.
Провести в останню путь побратима приїхали чимало колег. В очах усіх – невимовний біль, а в словах – лише добрі й теплі спогади про друга. Першим висловив свою скорботу заступник начальника центру з гуманітарного розмінування та оперативного реагування полковник служби цивільного захисту Владислав Федоров. Андрій Кошурко – людина, яка завжди була готова прийти на допомогу, надати слушну пораду та підтримати у складній ситуації. Слова підтримки рідним лунали від міського голови Богдана Микульського та директора школи де навчався Андрій. Світла пам’ять про мужнього бійця, добру людину, назавжди залишиться в наших серцях.

Вічний спокій його душі.

Вічна Пам’ять та вічна Слава Герою!

За інформацією Дубровицької міської ради

Пекучий біль… Миттєвість – і підступна, страшна, ворожа пастка забрала Твоє життя, НАШ ГЕРОЮ. Вродливий, щирий, усміхнений, очі випромінюють невимовну доброту, розум та відвагу – таким Ти житимеш у спогадах наших колег та учнів. Хіба могли ми знати, що та онлайн-зустріч, яка була організована у Мочулищенському ЗЗСО напередодні війни, була останньою? Усі ми: і діти, і вчителі, дивилися на Тебе, начальника частини гуманітарного розмінування, майора служби цивільного захисту КОШУРКА Андрія, із гордістю та повагою. Ми бачили Твою посмішку і чули, на перший погляд, звичайні слова про небезпечну професію сапера, про будні рятувальників, теплі слова підтримки. І навіть через екран ми відчували неосяжну доброту Твоєї душі, тепло Твого серця, а ще – сталеву волю та мужність. Кожен із нас усвідомлював усю складність цієї професії і Твій свідомий вибір. Дивлячись у щирі очі, ми розуміли, що саме про таких, як Ти писала Ліна Костенко: «Людина нібито не літає, а крила має, а крила має…».

16 квітня 2022 року під час виконання службового обов’язку Тебе не стало. Кров захолола та сонце потьмяніло у кожного, хто прочитав цю звістку, хто знав Тебе. Ти став АНГЕЛОМ, НЕБЕСА ЗАБИРАЮТЬ НАЙКРАЩИХ! Але у наших спогадах житимеш вічно! Житимеш у першому весняному сонечку, яке сходить над нашою землею, у першій пісні солов’я, в карих оченятах свого синочка…

Висловлюємо щирі співчуття родині та розділяємо з вами страшний біль утрати! ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Хлопчину везли через всю Україну…

Сльозами його зустрічала родина.

Везли по селу повз зажурені хати,

Всі плакали люди, і плакала мати.

Горить свіча – і пам’яті сльоза

Додолу з неї краплями стікає.

Земля ридає, плачуть небеса –

Україна героїв з почестю ховає.

Їх взяв Господь, щоб Ангелом в раю

В його садах довічно проживати,

Вони завжди залишаться в строю,

Про них всі будуть пам’ятати!

Людмила Родіна

<

Список публікацій

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні // Вільне слово. – 2022. – 21 квіт. – С. 5.

Поблизу Харкова під час розмінування загинув сапер з Дубровиччини // Дубровицький вісник. – 2022. – 21 квіт. – С. 1.

Рівненщина попрощалася з героями  // Вісті Рівненщини. – 2022. – 29 квіт.–  С. 2.

Родіна, Л. У небо йдуть найкращі / Л. Родіна // Дубровицький вісник. – 2022. – 28 квіт. – С. 1, 2.

Слава Героям. які воювали й загинули за рідну Україну // Сарненські новини. – 2022. – 16 черв. – С. 4.

У Дубровиці провели в останню путь рятувальника [Андрія Кошурка, майора служби цивільного захисту, начальника частини гуманітарного розмінування, який загинув після бомбардування росіянами Харкова] // Сарненські новини. – 2022. – 28 квіт. – С. 4.

У Харкові загинув сарненський сапер [Андрій Кошурко] // Сарненські новини. – 2022. – 21 квіт. – С. 5.

Кіплінг І.Рівненський сапер загинув під час розмінування ворожих боєприпасів // Час дій

Сапер з Дубровиці загинув у Харкові // Horyn.info

 На Харківщині попрощалися із загиблими від російських боєприпасів саперами // Суспільне новини

 

 

Кошурко Андрій Васильович (17.03.1991-16.04.2022)