Алексєєнко Денис народився 29 травня 2003 року в м. Костополі . Навчався в загальноосвітній школі №4 м. Костополя. У 2020 році вступив до Костопільського фахового медичного коледжу Рівненської медичної академії. У 2022 році був студентом 2-го курсу відділення «Акушерська справа».
Стрілець-санітар 1-го відділення 2-го стрілецького взводу з охорони та оборони об’єкту №9 15-го окремого батальйону Національної гвардії України. Загинув 14 березня 2022 року при виконанні військового обов’язку в Антополі від авіаційного ракетного удару по телевежі.
17-го березня 2022 року похований у Костополі.
У Дениса залишилися мама та дві сестри.

Йому посмертно присвоїли «Почесний студент» коледжу.

Указом Президента №255/2022 від 17 квітня 2022 року «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» солдата Алексєєнка Дениса нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Публікації про Алексєєнка Д. О.

Рятувальники дістали тіло 21-го загиблого внаслідок ракетного удару по телестанції у Антополі. Ним виявився Денис Алексієнко з Костополя.

Загинув студент ІІ курсу Костопільського медичного коледжу – Денис Алексєєнко, який віддав своє юне життя при виконанні військового обов’язку внаслідок ракетного удару по телевежі.

– Юнак успішно навчався, прагнув стати лікарем, але любов до рідної землі спонукала стати на її захист та віддати своє квітуче життя за нашу майбутню Перемогу.  Світла душа, комунікабельний і щирий хлопець, чуйний і уважний до друзів-однокурсників, улюбленець студенток групи, де він був єдиним хлопцем – таким його назавжди запам’ятають викладачі та студенти Костопільського медичного коледжу. Висловлюємо щирі співчуття рідним Дениса, сумуємо з ними разом. Нехай спочиває з миром його чиста душа, – йдеться на фейсбук-сторінці навчального закладу.

За словами рідних хлопця, він пішов до тероборони, проігнорувавши заборону Костопільського військкомату. Під час авіаудару Денис був на чергуванні.

– НЕ СТАЛО НАШОГО АНГЕЛА. Для нас він живий і десь поблизу, У спогадах, в серці та у мріях. Душа завжди жива, вона все знає і  бачить, як страждаємо ми нині! На небі стало більше янголом одним, і це очевидно, точно знаю! Сьогодні, завтра і усе життя.  Ми пам’ятаємо, любимо, – пишуть рідні захисника.

Загинув студент ІІ курсу Костопільського медичного коледжу – Денис Алексєєнко, який віддав своє юне життя при виконанні військового обов’язку
Колектив КЗВО «Рівненська медична академія» РОР та її структурні підрозділи з невимовним болем сприйняли звістку про загибель Дениса Алекєєнка, студента Костопільського медичного коледжу, внаслідок ракетного удару по телестанції у Антополі. Пішов захищати рідну неньку попри всі відмови військомату. Успішно навчався, прагнув стати лікарем.
Біль, біль… постійний біль, який не закінчується ні на мить. Мозок не сприймає страшної дійсності – гине ЦВІТ НАЦІЇ, СПРАВЖНІ в усьому, незламні, нескорені, розумні, сильні духом воїни, які ще такі юні. Денису ще не було 19. Який красивий, щирий, добрий…
Наші глибокі співчуття рідним, близьким, друзям.
В пам’ять про них маємо бути гідними їхнього подвигу, кращими і сильними. Перемога буде за нами!
«Він збирав аптечки своїм хлопцям», – історія про студента-добровольця Дениса Алексєєнка

Солдат Денис Алексєєнко – стрілець-санітар Національної гвардії України. 18-річний юнак, студент другого курсу відділення «Акушерська справа» Костопільського медичного коледжу Рівненської медичної академії. Коли почалася велика війна хлопець добровільно став на захист Батьківщини й призупинив навчання.

Матір хлопця Світлана розповідає, що Денис не зміг стояти осторонь російського вторгнення й хотів долучитися до Сил територіальної оборони в Костополі, проте там йому відмовили. Згодом хлопець звернувся в обласний центр комплектування і йому вдалося долучитися до лав Національної гвардії України.

«Пригадую, як з самого початку війни наш Денис хотів бути корисним країні. 24 лютого, буквально одразу на початку війни він добровільно звернувся до сил тероборони і почав збирати всі необхідні документи. Хоч там йому й відмовили, він зателефонував в обласний військкомат. Він дуже хотів служити в якомусь із підрозділів. А через певний час Денису зателефонували з Нацгвардії й запропонували службу на посаді стрільця-санітара. Так він став на захист держави, – коментує матір військовослужбовця.

За словами матері гвардійця, хлопець був щасливим, адже поєднував дві корисні улюблені заняття: медицину й військову справу.

«Денис був стрільцем-санітаром, він мені телефонував і розповідав, як він збирав аптечки своїм хлопцям, стежив за самопочуттям побратимів і вчився надавати першу медичну допомогу в умовах ведення активних бойових дій», – ділиться Світлана.

14-го березня 2022 року в результаті ракетного обстрілу життя солдата обірвалось. Військовослужбовець разом із бойовими товаришами виконував службово-бойове завдання. За особисту мужність і героїзм юного гвардійця посмертно нагороджено орденом «За мужність» III ступеня.

Вічна пам’ять герою!

Спогади про Дениса Алексєєнка:

Спогади студентів та викладачів коледжу:

«Денис успішно навчався, був активним, про таких кажуть : «душа компанії», завжди позитивний, прагнув стати лікарем. Світла душа, комунікабельний і щирий хлопець, чуйний і уважний до друзів – однокурсників, улюбленець студенток групи, де він був єдиним хлопцем».

Рідні Дениса розповідають:

«Він пішов до тероборони, проігнорувавши заборону Костопільського військкомату. Під час авіаудару хлопець був на чергуванні».

За словами  рідних:

«Не стало нашого ангела. Для нас він живий і десь поблизу, у спогадах, в серці та у мріях. Душа завжди жива, вона все знає і бачить, як страждаємо  ми за ним  нині!  На небі стало більше янголом одним, і це очевидно, точно знаємо! Сьогодні, завтра і усе життя. Ми пам’ятаємо, любимо».

Спогади керівника групи  Алевтини Василівни Св’ятецької:

«За період  навчання Денис зарекомендував себе як дисциплінований студент, старанний до знань, проявляв активність, цікавився  не лише навчальною  літературою, а й художньo-публіцистичною, брав активну участь у громадському житті групи, любив музику, виступав у спортивних змаганнях.

Займав активну життєву позицію, завжди прагнув допомогти рідній Україні, ЗСУ, тому він і пішов служити, щоб бути потрібним у цей нелегкий час. Незабаром  до трагедії  в  Антополі він зателефонував, сказавши, що йому подобається служити і обов’язкого  ще не раз  буде телефонувати їй».

Список публікацій

Цимбалюк І. Гине цвіт нації… / І. Цимбалюк // Новини Костопільщини. – 2022. – 19 берез. – С. 1.

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні // Вільне слово. – 2022. – 24 берез. – С. 3.

Загинув студент ІІ курсу Костопільського медичного коледжу – Денис Алексєєнко, який віддав своє юне життя при виконанні військового обов’язку // Рівненська медична академія

Росіяни вбили на телевежі юнака з Костополя // Рівне вечірнє

У Костополі попрощалися з 18-річним Захисником // Район. Рівне

У Костопільській громаді попрощалися з 18-річним воїном // Горинь. info

Вічна пам’ять юному герою! // Костопільський фаховий медичний коледж Рівненської медичної академії

Алексєєнко Денис Олександрович (09.05.2003-14.03.2022)