Олексій Кравцов народився у Рівному. Дитинство минуло в Бобруйську в Білорусі, де тоді служив тато Олексія. Закінчив ЗОШ, число 27 , а за тим і Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. Степана Дем’янчука за спеціальністю “Фізична культура і реабілітація”. Після завершення університету Олексій шукав себе у різних професіях. Працював навіть на підприємстві з виготовлення тротуарної плитки. Він був кваліфікованим сушистом, працював бренд-шефом мережі «Суші Майстер», їздив по всій Україні, допомагав відкривати ресторани. Олексій знайшов інвестора і відкрив власну справу в УжгородіРозробив сам усе від дизайну закладу до сторінки в соціальних мережах, працевлаштував багатьох знайомих, які виїжджали із міст, де стало надзвичайно небезпечно.

Добрий, світлий та щирий Олексій мав особливий дар — він умів знайти спільну мову, помирити людей, залагодити конфлікт. А перед його посмішкою ніхто не міг встояти…

І хоч з дитинства Олексій не мріяв про військову службу, розумів, що прийде час і доведеться одягнути однострій. Олексій завжди намагався бути кращим, першим, якщо брався до справи. Тож і військову амуніцію шукав найкращу, аби могла захистити і вберегти життя…

На жаль, 25 травня 2023 року 33-річний солдат Олексій Кравцов загинув під час виконання бойового завдання біля населеного пункту Діброва Луганської області.

Прощання із Героєм відбулося 30 травня, о 10.00 на майдані Незалежності. Поховали Героя на кладовищі “Нове”.

Публікації про Кравцова О.
Спогади

“Тато Олексія, зараз покійний, був військовим офіцером. Дитинство минуло в Бобруйську в Білорусі, де тоді служив чоловік. Але коли до влади там прийшов Лукашенко, і стало зрозуміло, в якому напрямку будуть розвиватися події, ми все покинули і повернулися в Україну. І хоч тут ми нічого не мали, ми хотіли, щоб сини — Олексій та старший Григорій — росли українцями, хлопці хотіли бути українцями. Тому вибір був очевидним,” – розповідає мама Героя Оксана.

“До будь-якої справи він ставився дуже серйозно й відповідально. Тож незабаром став бригадиром. Але врешті вирушив рухатись далі і знайшов себе у іншій справі. Він був кваліфікованим сушистом, працював бренд-шефом мережі “Суші Майстер”, їздив по всій Україні, допомагав відкривати ресторани. Він пройшов конкурс, відбір, аби їхати у Польщу, щоб вже там розширяти мережу. Але розпочалась війна… Тоді Олексій знайшов інвестора і відкрив власну справу в Ужгороді. Розробив сам усе від дизайну закладу до сторінки в соцмережах, працевлаштував багатьох знайомих, які виїжджали із міст, де стало надзвичайно небезпечно,” – продовжує мама.

“Він розумів, що піде захищати, навіть намагався мене до цього підготувати. Хоча завжди дуже бережно ставився до рідних. Коли йому прийшла повістка, відразу мені не сказав. Домовився зі старшим братом, аби він був дома і лише тоді розказав мені. Не хотів, щоб я залишалась сама. Та й потім завжди мене заспокоював: “Мамуль, все буде добре,” – каже Оксана.

Він дуже любив спорт, грав у баскетбол. І хоч був невисокого зросту, завжди намагався витиснути із себе якомога більше. І так у всьому. Олексій любив людей, відчував людську душу… Він завжди був там, де щось пов’язано із світлом і творчістю… А ще дуже любив тварин, піклувався про місцевих собак, поки був у тренувальному таборі, просив прислати відео з його улюбленими котами… Тому й позивний мав відповідний “Панда”, – пригадує мама Героя.

Прощання з Олексієм Кравцовим відбулося 30 травня на майдані Незалежності у Рівному.

 – Невимовна скорбота огортає серце, коли з життя йдуть сильні, сповнені відваги та готові робити все для країни українці…Сьогодні усім містом вшанували загиблого Героя Олексія Кравцова, який до останнього подиху боронив нашу землю… Щирий, мужній, світлий серцем і душею Герой ніколи не знав, що таке війна. Його з братом виховали у любові: до ближніх, до країни, до свободи. Тож, у лютому 2022 Олексій точно знав, що прийде час і він буде захищати Україну. Робив це віддано і в тилу, і на фронті. Та ціна нашого миру, на жаль, дуже висока, – написав у фейсбуці міський голова Рівного Олександр Третяк.

  За матеріалами  Рівненської  міської  ради

Спогади 

Виктория Шевчук

Льоша був кращим вірним другом❤️
Я не знаю людину яка могла б сказати щось погане про нього
Ти завжди так щиро посміхався і підтримував усіх, навіть тоді коли Тобі було важко…
Ти був багатьом вчителем і наставником по при свій молодий вік
Був завжди моєю опорою і підтримкою
Згадую сьогодні від першого дня нашого знайомства все…кожний важкий і легкий день..кожне відрядження. Просто наші поседеньки за кавою
Стільки всього було…
Льоша вічна пам’ять
Ти завжди будеш в моїй пам’яті усміхненим
Співчуття рідним…
 
 
  • Anastasiia Blazhkova

    Не можу прийти до тями. Неможу в це повірити досі. 
    Ніколи тебе не забудемо! Ти був чудовою людиною та колегою!
    Ти наш герой на все життя, Олексій
    Вічна пам’ять і м’яких хмаринок тобі. 
 
Список публікацій

Перед його посмішкою ніхто не міг встояти: на війні загинув молодий талановитий ресторатор // Радіо Трек: новини

Допомагав відкривати ресторани по всій Україні: війна забрала життя 33-річного солдата з Рівного // Rivne Media

Рівне попрощається із ще одним Героєм // ЧаРівне

Сльози, хліб і квіти: у Рівному попрощалися із загиблим Героєм Олексієм Кравцовим (ФОТО) // Рівне вечірнє

Кравцов Олексій ? (- 25.05.2023)