Віталій Кучерук народився 17 березня 1999 року  в с. Олександрія Рівненського району. Навчався в ЗОШ с. Олександрія. Вступив до  Національної академії  сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, яку закінчив  у 2020 році.

Ніс службу у Мукачеві, та з початком воєнних дій був відправлений до Києва, захищати країну.

Командир реактивного артилерійського взводу – старший офіцер реактивної артилерійської батареї.  Увечері 26 лютого у транспортний засіб, де перебував  лейтенант Віталій Кучерук поцілив ворожий снаряд від чого він   загинув.

Йому було лише  23 роки. У Віталія залишилися батьки, молодший брат та кохана дівчина.

Указом Президента України мужнього офіцера нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня – за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі

Публікації про Кучерука В.
Рівненському районі за день провели в останню дорогу трьох загиблих Героїв

Зовсім ще юного, дев’ятнадцятирічного Віталія Кучерука, ховали з почестями, на які заслуговує Герой. Труну загиблого за Київ Віталія супроводжувала величезна кількість людей, військові, Олександрійський зразковий духовий оркестр. Перед труною Героя розгорнули 50-метровий жовто-блакитний прапор, як символ України, за яку віддав життя Віталій Кучерук.

Провести в останню путь Героїв прийшли представники органів місцевого самоврядування та державної влади усіх рівнів.

Знайомі згадують Віталія як надзвичайно доброго, щирого, готового завжди допомогти, позитивного. Він займався спортом та закликав інших до цього.

 

 

128-ма бригада зазнала перших втрат: загинуло двоє бійців-патріотів

“128-ма бригада зазнала перших втрат: Віталій КУЧЕРУК та Денис ГРИНЧУК пожертвували своїм життям заради України/ «Закарпатський легіон» клянеться відомстити ворогу за своїх бійців у стократному розмірі! Лейтенант Віталій Васильович Кучерук, 1999 року народження, уродженець і мешканець Рівненщини, а солдат Гринчук Денис Миколайович, 1997 року народження, уродженець Чернівецької області, мешкав із сім’єю в Мукачеві. Світла пам’ять героям!”, – зазначено у дописі.

 Список публікацій

 

Лейтенант Віталій Кучерук посмертно отримав орден Богдана Хмельницького // Львівський портал

Двоє солдатів з Рівненщини загинули під Києвом, захищаючи Україну // РадіоТрек

У боях під Києвом загинув військовослужбовець з Рівненщини // N ТV

Кучерук Віталій Васильович (17.03.1999 – 26.02.2022)