Куришко Ярослав  Русланович народився в  с. Карасин  Сарненського  району  Рівненської області 9.02.1994 року. У 2000 році  пішов навчатися  до Карасинської ЗОШ І-ІІ ст. З 2005 до 2011 року прислуговував  у Свято-Василіївському  храмі с. Карасин. Також у цей період навчався у Сарненській  музичній  школі грі на акордеоні. Після закінчення 9 класів  Карасинської  ЗОШ, навчався у Стрільській ЗОШ І-ІІІ у 10  класі. У 2011 році закінчив 11 клас Сарненського  ліцею “Лідер”. У  2011-2012 роках  навчався у Рівненській  школі  міліції, 2012-2013 роках  проходив  строкову  службу  у ВПС  при  Генеральному штабі (м. Київ). Після закінчення строкової служби пішов служити за  контрактом у Новоград-Волинську військову частину.

Загинув 8  серпня 2014  року в селищі Степанівка Донецької  області під час антитерористичної  операції.

Похований у с. Карасин Сарненського району Рівненської області

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” Я. Куришко нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)

 Публікації про Куришка Я. Р.

Плач за Ярославом

Минулої п’ятниці Сарненщина прощалася з мужнім героєм, який загинув у битві під Донецьком у зоні АТО під час виконання бойових завдань, захищаючи рідну країну. Ярослав КУРИШКО був стрілком 30-ої окремої механізованої бригади з Новоград-Волинського, де з 2013 року служив за контрактом. Йому виповнилося лише 20. За такий короткий період свого життя юнак уже встиг пройти строкову військову службу, перед тим закінчивши школу міліції. Востаннє віддати шану герою та оборонцю Батьківщини у Свято-Покровському кафедральному соборі Сарн зібралися минулої п’ятниці рідні, друзі та зовсім незнайомі люди, військові, керівники району та міста, представники громадських і благодійних організацій, працівники установ, підприємств та організацій, жителі села Карасин, звідки хлопець родом, району та міста, вчителі та учні Сарненського районного ліцею «Лідер», де Ярослав навчався в 11 класі. Сарненщина прощалася з героєм, молилася за нього та всіх загиблих, за мир і спокій в Україні. Керуючий єпархією, високопреосвященніший Анатолій, митрополит Сарненський і Поліський у співслужінні духовенства єпархії очолив чин відспівування загиблого воїна Куришка Ярослава Руслановича, який виконував наказ Президента України Петра Порошенка захищати цілісність нашої держави. Це не перший воїн-поліщук, який поліг у зоні АТО. Він віддав своє життя за єдність люду Божого в нашій країні, яка називається Україна, наголосив митрополит Сарненський і Поліський. Голова райдержадміністрації Сергій Євтушок висловив глибоке співчуття родині загиблого й пообіцяв усіляку підтримку від влади району. У храмі – тиша. Чути тільки, як схлипують жінки та дівчата. Не ховають сльози й чоловіки. Що сказати матері й де знайти слова, щоб утішити, коли горе – непоправне? Хіба таке можна пережити? Загальний плач скорботи піднімається, здається, до самого куполу, коли майже через годину солдати виносять труну з кафедрального собору. Молоді люди несуть вінки з написами. З честю проводять в останню путь героя, який віддав своє життя заради нашого. Траурна процесія в супроводі духового оркестру, до якої приєднується все більше людей, направляється до центральної площі міста. Звідти катафалк, а також автобус і машини з близькими та знайомими Ярослава їдуть у його рідне село Карасин, де й похоронили мужнього воїна.

Чому війна забирає найкращих? Скільки разів запитувала себе про це. Замість того, щоб повернутися до батьківської оселі на відпочинок, зовсім юного хлопця привезли в домовині й у вічній славі. Після відспівування загиблого, напередодні похорону попросила розповісти, яким він залишився в пам’яті, його класного керівника Сергія Симончука (Сарненський районний ліцей «Лідер»).

– Ярослава Куришка любили всі без винятку. Хто хоча б трохи знав його, підтвердить мої слова, – пригадує вчитель, стримуючи відчай. – Дуже порядний був, прислужував у новозбудованому в 2009 році Свято-Василівському храмі в рідному селі, де батько його трудиться старостою. Компанійський і веселий, одразу став душею ліцейського колективу, завжди підтримував друзів. Був щедрим і водночас відповідальним за тих, хто поряд. А Михайло Мельник, директор Карасинської ЗОШ І-ІІ ступенів, знав Ярослава ще змалечку. В класі, де навчалося 6 хлопців і одна дівчинка, він був дуже сором’язливий. Згодом почав брати активну участь не тільки в житті школи, а й села. Займався легкою атлетикою, любив футбол, залишилось у нього й чимало грамот. Батьки юнака, Руслан Іванович і Наталія Миколаївна, виховували сина, як і доньку Ірину, в любові, намагалися дати їм всебічну освіту. Так, Ярослав учився також у музичній школі грі на акордеоні. Автоматично заходжу на свою сторінку в «Однокласниках» і шукаю там карасинського хлопця. Ярослав створив так само свою, яку не встиг заповнити. 7 травня змінив фото, що залишилося єдиним, як і дівчина-подруга, група та гра. А 13 серпня під головною світлиною сторінки почали з’являтися скорботні слова та гасла «Слава Героям! Герої не вмирають!». Як житиме тепер без нього родина, яка так пишалася турботливим сином? Хто зможе втішити її? І чи є більша біда для матері, ніж хоронити свою дитину? Намагаюся знайти відповіді на ці запитання й не можу. Йому б щасливим бути в оновленій країні, зізнатися в коханні тій, кого щиро та ніжно любив, і подарувати найріднішим людям на світі онуків. Та клята війна обірвала всі надії й сподівання, навіть не дала їм побачитися востаннє. Ніхто не може втішити сім’ю в такому нещасті. Можемо лише плакати разом із тими, хто плаче… Розділімо між нами усіма цей біль. Нехай тобі, Ярославе, й усім вам, нашим убієнним воїнам, небесним світлим пухом стелиться рідна земля. Герої не вмирають. ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ЯРОСЛАВУ КУРИШКУ. Слава герою!

Марія КУЗЬМИЧ.

Сарненські новини : газета.  Автор фото Василь Сосюк.

 

На 40-ий день після смерті солдата-контрактника 30-ї окремої механізованої бригади Ярослава Куришка зібралися його рідні, знайомі та односельчани, аби пом’янути героя та оборонця Батьківщини. Після панахиди в місцевому храмі відбулося відкриття меморіальної дошки у Карасинській ЗОШ І-ІІ ст., випускником якої був Ярослав Куришко

8 серпня минув рік, як перестало битися хоробре серце справжнього сина України Ярослава Куришка.

Позаминулої неділі багато небайдужих людей села Карасин після па­нахиди в церкві прийшли до сільсько­го клубу, щоб віддати шану герою. Майже всі присутні знали Ярослава. Хтось із дитинства, комусь закарбу­валися в пам’яті шкільні роки, а в чи­йомусь серці Ярослав залишиться молодим, красивим юнаком. А ще ми повинні пам’ятати його як героя, адже віддав найцінніше, що в нього було, – життя, аби ми з вами мали мирне небо над рідною землею.

Кажуть, люди сильні доти, доки відстоюють сильну ідею. Нині наше завдання – вберегти свою Батьків­щину. Хлопці, які перебувають на Сході, стали героями нашого часу. Не оминула війна й наше невеличке село, місцеві юнаки якого захища­ють кордони України в зоні АТО, серед них був і Ярослав…

Хрещений батько воїна Володимир Шкодич згадав про коротке життя Ярослава, адже знав хлопця з дитинства. Розповів присутнім про щасливі та радісні моменти звичайної ук­раїнської сім’ї, в якій народився юнак, а зго­дом лелека приніс ще й сестричку Іринку. Те­тяна Куришко зі сльозами на очах розказала про деякі цікаві історії шкільних років Яро­слава, подякувала батькам за виховання сина, наголосила, що гордиться тим, що саме їй випала честь бути його класним керівником. Від імені однокласників і товаришів із Сарненського районного ліцею «Лідер» теплими словами звернувся до присутніх Сергій Полі­щук, низенько, до самої землі, поклонився батькам за сина-героя. Також виступили го­лова районної ради Микола Драганчук і зас­тупник голови РДА Руслан Серпенінов.

Військовий комісар Петро Луцишин повідо­мив, що 15 травня ц. р. своїм Указом Прези­дент України Петро Порошенко звитягу зем­ляка відзначив державною нагородою – ор­деном «За мужність» III ступеня та вручив його батькам. Сільський голова Микола Шкодич по­відомив, що рішенням виконкому сільської ради на пам’ять про Ярослава започаткували спортивний турнір із міні-футболу. Щороку в першу неділю серпня на сільському стадіоні запрошені команди змагатимуться за право отримати кубок імені Ярослава Куришка. З гордістю прийняли запрошення взяти участь у першому турнірі спортсмени с. Глушиця Люхчанської сільської ради, повідомив сільський голова Олександр Сосюк, адже мама Яро­слава, Наталія Миколаївна, народилася в селі Глушиця, а отже їхня землячка.

Минув рік… Цілий рік пройшов із того часу, як Ярослав загинув, захищаючи рідну землю. Наш обов’язок – пам’ятати, що завдяки таким хлопцям збудуємо вільну й незалежну Украї­ну. У жалобі схиляємо голови перед світлою пам’яттю земляка Ярослава Куришка. Слава Україні! Героям слава!

Надія Яковець,

завідувачка бібліотеки с. Карасин

Шкільна лінійка-вшанування до дня народження Ярослава Куришка
З днем народження, Ярославе!

КАЖУТЬ -ЧАС ЛІКУЄ РАНИ

ТАК ЛІКУЄ! ТА НЕ ВСІ

РОЗБИТЕ ГОРЕМ СЕРЦЕ МАМИ

НЕ  ПОРЯТУЮТЬ НІЯКІ ЧАСИ.

ЇЇ СИН, ЇЇ КРОВИНКА

ВІДЛЕТІЛА В НЕБЕСА

ДЕ СКАЖІТЬ ЗНАЙДУТЬ УТІХУ

БАТЬКІВ ЗМУЧЕНІ СЕРЦЯ.

РІК ЗА РОКОМ ПРОЛІТАЄ

ЧАС СПЛИВАЄ МОВ РІКА,

ВОЇН НАШ СВЯТКУЄ ІМЕНИНИ

ВЖЕ ВЧЕТВЕРТЕ НА  НЕБЕСАХ.

ЗА МИР І СПОКІЙ У РІДНІЙ КРАЇНІ

ГОЛІВОНЬКУ ЮНУ В БОЮ ПОКЛАВ

НА ЩАСЛИВИЙ СМІХ НАШ ДИТЯЧИЙ

ЯСНЕ СОНЕЧКО ТИ ПРОМІНЯВ.

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, ЯРОСЛАВЕ

МИ СЬОГОДНІ ВІТАЄМ ТЕБЕ.

В ПОДАРУНОК – КВІТИ ТА ПАМ’ЯТЬ

ЗА ВТРАЧЕНЕ ЖИТТЯ МОЛОДЕ.

9 лютого 2018 року на базі Карасинської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулася  шкільна лінійка-вшанування з покладанням квітів до меморіальної дошки на честь загиблого воїна АТО Ярослава Куришка.

9 лютого 2018 року нашому Ярославу Куришку виповнилося б 24 роки. Та, на жаль, він уже вчетверте святкує свої іменини не з рідними та друзями,  а десь там далеко-далеко  на небесах. В нашій пам’яті Ярослав назавжди залишиться молодим вродливим юнаком,  хорошою ввічливою дитиною, відважним захисником Батьківщини, який не замислюючись віддав своє життя за мир та спокій на рідній землі. Слава Україні! Героям слава!

Надія Яковець

Ярославу Куришку присвячується

На знак пам’яті про Героя АТО Ярослава Куришка

започаткували спортивний турнір

У селі Карасин вшанували пам’ять односельця – солдата-контрактника 30-ої окремої механізованої бригади Ярослава Куришка, який загинув 8 серпня торік у селищі Степанівка Донецької області під час виконання бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції. Зранку відбувся поминальний молебень у місцевому храмі. Після спільної молитви заступник голови РДА Руслан Серпенінов, голова районної ради Микола Драганчук, військовий комісар Сарненського районного військового комісаріату Петро Луцишин разом із родичами та знайомими загиблого відвідали мо­гилу Героя. Цього ж дня відбулося також відкриття та проведення першого турніру з міні-футболу серед чоловічих команд, присвяченого пам’яті воїна АТО Ярослава Куришка. Переможець залишив кубок у Карасині.

І скільки б років не пройшло, серце болить однаково…

Ірина Куришко

Мені без тебе бути чи не бути…
Душа питає…Що я їй скажу…?
Хіба ж її я зможу обманути,
Що ти став спомином…А я тебе люблю..
Ніколи я війну цю не пробачу..
Убивць твоїх довіку не прощу…
За те ,що більш тебе я не побачу..
Не поцілую…І не обійму…
Без тебе я не я…Та обіцяю…
За тебе будуть мої молитви…
Я серце підлікую…залатаю..
За тебе житиму …Як мріяв жити ти…

 

 Список публікацій

Ляшко С. І назвали їх кіборгами… / С. Ляшко // Сарненські новини. – 2016. – 21 січ. – С. 3.

Титечко В. Карасин – село, що нам дало героїв / В. Титечко // Сарненські новини. – Сарни, 2017. – №56 /10 серп./. –  С. 8 – 9

Анотація: Про сьогодення села Карасин, що у Сарненському районі та вшанування пам’яті загиблого героя АТО Ярослава Куришка, мешканця цього села

На знак пам’яті про Героя АТО Ярослава Куришка започаткували спортивний турнір // Сарненські новини. – 2015. – 11 серп. – С. 6.

Учениця Карасинської ЗОШ Аліна Гольонко, присвятила вірш  герою – Ярославу Куришку, який віддав життя за неньку-Україну.

Яковець Н. Він не хотів стати героєм, він просто любив Україну / Н. Яковець // Сарненські новини. – 2015. – 11 серп. – С. 3.

Річниця пам’яті Ярослава Куришка, який захища­в кордони України в зоні АТО.

Кузьменко М. На знак пам’яті про Героя АТО Ярослава Куришка започаткували спортивний турнір / М. Кузьменко // Сарненські новини. – 2015. – 11 серп. – С. 6.

Лотоцька О. Талант і біль Аліни Гольонко / Лотоцька О. // Сарненські новини. – 2015. – 10 груд. – С. 1, 4.

Кузьмич М. Плач за Ярославом / М. Кузьмич // Сарненські новини

Сарни. Сльози і біль пронизали Полісся // Сарненська єпархія УПЦ : офіційний сайт

Шкільна лінійка-вшанування до Дня народження Ярослава Куришка // Клесівська громада. Сарненський район, Рівненська область

Сарненщина пам’ятає героїв // Сарненська централізована система публічно-шкільних бібліотек

Куришко Ярослав Русланович // Вікіпедія : вільна енциклопедія

Куришко Ярослав Русланович // Книга пам’яті загиблих

Ярослав Куришко // nekropole

Куришко Ярослав Русланович (9.02.1994 – 12.08.2014)