Микола Марчук народився у селі Горбів тоді ще Гощанського району. Навчався у Дроздівській школі, а по завершенню пішов служити в армію. Додому повернувся із сержантськими погонами. Життя своє поєднав із зв’язком — спершу займався монтажем телефонних ліній, а за тим — інтернет-кабелів.

З початком війни у військкоматі записався добровольцем.12 жовтня Микола отримав повістку і був відправлений в   Авдіївку.

46-річний сержант Микола Марчук загинув 30 жовтня в наслідок танкового обстрілу поблизу Авдіївки на Донеччині…

Поховали Миколу Марчука  на малій батьківщині, у селі, де живе мама, на Горбівських горбах.

 Публікації про Марчука М.

Коли ж ворог підступно серед ночі напав на нашу землю, справжній патріот свої країни Микола вирушив до військкомату, аби записатися у добровольці. Але тоді його час не прийшов.

“12 жовтня Микола отримав повістку і відразу опинився в Авдіївці. Він не боявся смерті. Повторював лишень, що це його земля, його дім та рідні, тому він буде боронити їх до останнього… Микола завжди дуже гостро реагував на орків — і тут про все — церкву, настрої, мову. Він був упевнений, що ми виженемо їх з нашої землі,” – розповідає дружина Героя Віра.

Так виховував і сина — 12-річного Андрія. Дружина розповідає, що Микола був строгим батьком, казав, що хлопець повинен знати такі речі, розуміти їх.

“Отак і сталося. Про виїзд за кордон і мови не було. Син сказав, що нікуди не хоче їхати, це наша земля, тому будемо тут,” – пригадує Віра.

Микола вже багато років був на ти зі зброєю — мав дозвіл та умів користуватися. Мисливець зі стажем, міг годинами вистежувати зайця, але убивати не любив. Для нього у мисливстві найцікавішим був сам процес…

А ще вкладав душу у садівництво — виростив великий яблуневий сад та виноградник.

“У нас було стільки планів, грандіозних намірів, а тепер їх немає… Що ж уже говорити…” – каже дружина Героя.

46-річний сержант Микола Марчук загинув 30 жовтня в наслідок танкового обстрілу поблизу Авдіївки на Донеччині…

Віддати останню шану Герою можна буде завтра, 5 листопада, об 11.00 на площі перед Покровським собором. Поховають його на малій батьківщині, у селі, де живе мама. Таким було його бажання – аби поховали на Горбівських горбах…

Рівненська міська рада

– Клята війна відбирає в України її найкращий цвіт. Найкращі її діти поповнюють Небесне військо, продовжуючи з небес захищати рідну землю. Таким новітнім Героєм став сержант Микола Марчук.

Він пішов у засвіти з Україною в серці! Він жив нею! Жив для неї! І загинув в ім’я її Перемоги. Слова щирих співчуттів висловлюємо нині дружині Героя, Вірі Ярославівні. Пам’ять про нашого вірного побратима навіки буде в наших серцях. Герої ж бо не вмирають, вони просто йдуть на небеса.  Спочивай же з миром, Герою! Вічна Тобі пам’ять та шана народна.

Рівненський ОМТЦК та СП

 

Коридором шани зустріли земляки Гощанської громади  кортеж із тілом полеглого захисника. Попрощатись із бійцем прийшли рідні, близькі, друзі, побратими загиблого, представники влади та жителі громади.

Список публікацій

 

«Загинув в ім’я її Перемоги»: на Донеччині поліг сержант Микола Марчук // Радіо Трек: новини

Загинув військовий з Рівненщини Микола Марчук // ЧаРівне

На Гощанщині попрощалися з сержантом, який загинув біля Авдіївки // Рівне вечірнє

Марчук Микола Васильович (20.02.1976-30.10.2022)