Меткий Ігор Віталійович народився в Квасилові,  там  і проживав. Вищу освіту здобував в НУВГП,   спеціальність  еколог. За фахом працював не довго, його душа лежала до іншого: любив робити щось руками, захоплювався комп’ютерами, ніколи не відмовляв, якщо просили щось полагодити чи налаштувати.Коли росія розпочала повномасштабну війну проти України Ігор Меткий одразу прийняв рішення – йти захищати свою країну.

Життя воїна обірвалося у бою біля села Новомайорське Донецької області 23 червня. Йому було 37 років. У нього залишилась мати.

Поховали  захисника сучасної України на Дубенщині, в селі Нараїв  на батьківщині мами, де боровся за свободу українців його прадід.

 

Росія забрала життя Героя України з Рівненщини (ФОТО/ВІДЕО)

29 червня на майдані Незалежності рівняни та гості нашого міста схилили голови в скорботі та віддали шану Герою України, який до останнього подиху боронив нашу землю від ворожої навали росіян. 23 червня, на 37 році обірвалося життя Ігоря Меткого. Він загинув у бою біля села Новомайорське, що на Донеччині.

– На жаль ми хоронимо кращих з кращих, серед яких був Ігор Меткий. Він дуже гарно навчався, був фанатом української літератури. Надзвичайно любив писемну творчість. Як розповідають його вчителі, мама, Ігор з малечку дуже любив читати. Виховувався в дуже патріотичному дусі, адже його коріння походить з Дубенського району, з тих місць, де були повстанці. Без сина залишилися мама, яка виховувала його патріотом. В нього, як і в більшості хлопців військового досвіду не було, здобував його фактично у бою з росіянами, – розповів міський голова Рівного Олександр Третяк.


У Рівному та Квасилові попрощаються з Ігорем Метким

“Я очі проїв, стільки читав нашу українську літературу, і все мені мало,” – почути такі слова від учня – насолода для вчителя, а якщо це сказано через багато років після закінчення школи – значить учень насправді особливий. Таким і був квасилівчанин Ігор Меткий

Алла Федитник пригадує лютневу розмову із своїм учнем Ігорем. Він зателефонував покликати класну керівничку на вечір зустрічі, а в результаті довго говорили про літературу, книги й ідеї, які з них черпав Ігор.

«Ігор навчився читати, коли йому було лише чотири. Відтоді просто ковтав книги, і з таким захопленням! Спершу про це розповідала його мама, адже ми разом працювали. А потім і сама побачила запал Ігоря. Він перечитав мабуть все, що було в нашій Квасилівській бібліотеці,» – розповідає пані Алла.

Добрий, розумний, щирий Ігор після закінчення школи вступив у НУВГП на еколога. Але за спеціальністю пропрацював не довго, зрозумів, що душа лежала до іншого. Він любив робити щось руками, захоплювався комп’ютерами, ніколи не відмовляв, якщо просили щось полагодити чи налаштувати. А ще завжди намагався усім допомогти, для нього не було значення, що це за людина – якщо він міг щось зробити, то робив, без жодних відмовок.

Коли в країну прийшла війна, Ігор у перші дні вирішив для себе – йти захищати свою країну.

«Любов до України, ненависть до ворогів у ньому просто запалала… Він не міг не піти. Він завжди був серед перших, цвіт нації,» – продовжує вчителька.

Спонукало його до того і патріотичне виховання, яке дали у родині… Він виріс у краї з історією боротьби за незалежність України, де все було наповнене любов’ю до рідної землі, свого народу та свободи.

Про наміри сина рідні дізналися вже коли Ігор готувався їхати на підготовку. Так само нічого не розповідав сім’ї і про події у пеклі війни, в яке перетворив нашу землю ворог. Навіть про поранення, яке отримав, змовчав – усе, аби мама не переживала. Завжди все добре, завжди всі цілі, завжди все спокійно – так запевняв Ігор батьків, намагаючись уберегти, відмежувати від жахіть…

«Мамо, я прийду, не переживай, я обов’язково прийду. Але потім залишуся в армії,» – запевняв рідних Ігор.

37-річний солдат Ігор Меткий тепер служитиме у Небесному війську…

Його життя обірвалося у бою біля села Новомайорське Донецької області 23 червня.

Поховають Героя сучасної України на Дубенщині, на батьківщині мами, на тій землі, де проходили знаменні бої під Гурбами, де боровся за свободу українців його прадід. Він вічно спочиватиме поруч із дідусем, який замість колискових, співав йому пісні Січових Стрільців.

Прощання з Ігорем Метким відбулося 29 червня, о 9.30 на майдані Незалежності у Рівному, а о 10.30 — у Квасилові біля під’їзду на вулиці Молодіжна, 46.

За інформацією Рівненської міської ради

 

На сторінці Мирогощанської громади повідомили, що орієнтовно о 12.00 год процесія із тілом загиблого рухатиметься через села Варковичі, Молодіжне, Княгинин та Острів до церкви Святої Параскеви села Нараїв.

Список публікацій

Воїн Ігор Меткий востаннє повертається додому. Рівне попрощається з Героєм //  Радіо Трек: новини

“Віддав своє життя за мир в Україні”: на війні загинув захисник з Рівненщини Ігор Меткий //Rivne Media

У Рівному провели в останню дорогу Героя (ФОТО) // Рівне вечірнє

Меткий Ігор Віталійович (18.04.1985 – 23.06.2022)