Карпюк Владислав народився 18 лютого 1999 року в селі Федорівка Рівненського району (до 2021 р. – Гощанського району).. Після закінчення середньої школи в 2017 році, вступив у Соснівський професійний ліцей, де здобув професійно-технічну освіту.

27 листопада 2019 року Владислава призвали на строкову службу, а від 4-го квітня 2020 року по 28 квітня 2021 року він служив за контрактом у військовій частині А3091 26-тої артилерійська бригади імені генерала-хорунжого Романа Дашкевича.

З 4 жовтня 2021 року солдата перевели до особового складу військової частини А1556 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, солдат Карпюк перебував на посаді радіо номер обслуги реактивного артилерійського дивізіону в одній з військових частин.

Під час запеклих боїв за місто Васильків, що на Київщині, його дивізіон відправили для підсилення оборони.

Згідно даних третього відділу Рівненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки солдат Владислав Карпюк загинув під Васильковим 27 лютого 2022 року.

3 березня 2022 року Гощанська громада провела Владислава Карпюка в останню дорогу.

Указом Президента України від 4 березня 2022 року № 105/2022 за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі солдата Карпюка Владислава Олександровича нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

Публікації про Карпюка В.

Відчуваю, що не повернусь..

Ці слова були останніми, які написав у повідомленні своїй знайомій з рідного села Федорівка Владислав КАРПЮК. Уже наступного дня солдат не вийшов на зв’язок.

Владислав Карпюк народився 18 лютого 1999 року. Після здобутої середньої освіти юнак, 2017 року, вступив у Соснівський професійний ліцей, де здобув професійно-технічну освіту.

27 листопада 2019 року юнак був призваний на строкову службу, а від 4 квітня 2020 року по 28 квітня 2021 року служив за контрактом у військовій частині А3091. З 4 жовтня 2021 року солдат Владислав Карпюк був переведений до особового складу військової частини А1556.

Буквально кілька днів тому Владиславу виповнилось всього 23 роки. У свій день народження солдат на посаді радіо номер обслуги реактивного артилерійського дивізіону перебував в одній з військових частин. Під час запеклих боїв за місто Васильків, що на Київщині, його дивізіон було відправлено для підсилення оборони.

Згідно з даними третього відділу Рівненського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки солдат Владислав Карпюк загинув під Васильковим 27 лютого. Той день став найтрагічнішим для батьків героя – Ніни й Олександра Карпюків, його односельчан, усієї Гощанської громади.

– Він завжди був дуже веселим, ініціативним, – заледве стримуючи сльози згадують свого друга його односельчанки Марія Аушева й Оксана Кучинська. – Влад цінував дружбу, ніколи не відмовляв у допомозі і завжди був готовий підставити плече підтримки. Він був дуже сонячною людиною і ми ніяк не можемо повірити, що нелюди так несправедливо вкоротили його життя.

3 березня, стоячи на колінах люди проводжали героя Владислава Карпюка в останню дорогу.

Хіба зможе забути Україна смерть наших героїв? Хіба зможуть простити українці наше спільне національне горе, пекучі сльози матерів і невимовний страх і плач дітей? Ніколи!

Слава УКРАЇНІ! СМЕРТЬ ворогам!

Гощанська громада попрощалася із заглиблими Героями України.Карпюк Владислав Олександрович.

Черначук Петро Олександрович.

Вони віддали за Батьківщину найцінніше – своє життя.

Тепер оберігатимуть нас на небесах.

Сьогодні помоліться за них. Вшануйте пам’ять хвилиною мовчання.

А далі не мовчіть. Скажіть усьому світу – росія – ти заплатиш за свої злочини сповна!

Царство Небесне. Вічний Спокій.

Щирі співчуття родинам.

Спочивайте з миром, Герої!

Вас проводжають в останню путь гідно і з повагою.

Тобі ж, російський злочинцю, ціна у кілька рублів.

І то це забагато.

Список публікацій

“Відчуваю, що не повернусь” // Рідний край [Гоща] . – 2022. – N 8/9 берез./. – С. 3.

Напад Росії на Україну: загиблі у війні з Рівненщини // Вільне слово. – 2022. – 10 берез. – С. 4.

Рівненщина попрощалася з Героями // Вісті Рівненщини – 2022. – 15 лип. – С. 2.

Уранці 24 лютого Росія напала на Україну на всій довжині спільного кордону і з території Білорусі] // Рідний край [Гоща]. – 2022. – N 8/9 берез./. – С. 1.

Двоє воїнів з Гощанщини загинули захищаючи Україну // Horyn.info

На Гощанщині поховали двох воїнів, що загинули на війні // Район.Рівне

На колінах та з прапорами: на Рівненщині прощалися із двома загиблими Героями // RIVNE.MEDIA

Карпюк Владислав Олександрович (18.02.1999-27.02.2022)