Мужні українські Герої сміливо змінюють спеціальність, яку опанували у мирному житті, на військову. Стають справжнім щитом, непереможною зброєю, надійним захистом. Таким був і Андрій Новак, якого вже завтра вшануємо на центральному майдані Рівного…

Андрій Новак народився у Рівному, навчався спершу у ЗОШ число 26, а за тим у 27 школі. Здобув фах слюсаря у 10 училищі, а потім продовжив навчання в РДГУ — тут опанував спеціальність “Практичний психолог, вчитель правознавства”. Зараз продовжує справу батька і 17-річна донька, яка також навчається на практичного психолога.

Надзвичайно амбітний Андрій тривалий час працював експедитором, а останнім часом завскладом. Проте все змінилося із початком повномасштабного вторгнення. У січні 2023-го року Андрій вступив до лав ЗСУ добровольцем. Спочатку військовослужбовець проходив навчання на полігоні, потому півтора місяця здобував досвід у Польщі. Після переведення у Чорноморську військову частину був навідником морської піхоти.

За нетривалий час служби Андрій дуже добре зарекомендував себе, був надзвичайно вмотивований, міг стати відмінним кадровим військовим, як розповідав його командир.

43-річний навідник відділення морської піхоти, матрос Андрій Новак загинув 5 червня 2023 року під час штурмових дій в районі населеного пункту Велика Новосілка Донецької області.

Прощання із Героєм відбулося 31 серпня, о 10.00 на майдані Незалежності. Поховали Героя на кладовищі “Нове”

.

Публікації про Новака А.

Розповідає дружина Героя Катерина.

“Він був дуже емоційний, імпульсивний, завжди дуже активним, допомагав людям. Певний період ми з Андрієм працювали разом — він був дуже хазяйновитим, навіть педантичним — усе тримав під контролем, завдання і задачі, які стояли перед ним виконувались завжди чітко і зважено.

Військова справа йому подобалась і вдавалась, за якісь два місяці він вже був командиром відділення — офіційно документи ще не були готові, але всі функції виконував. Андрій дуже переживав за своїх молодших солдатів, опікувався ними, наче квочка. Він був надзвичайно відповідальним, як говорив командир, одним з кращих… На жаль, коли поверталися із завдання, потрапили у засідку, з якої живим Андрій вже не повернувся..”

У Рівному 31 серпня попрощались із загиблим військовослужбовцем Андрієм Новаком

За матеріалами Рівненської мвської ради

Тарас, друг Андрія, розповів :

“Ми з Андрієм знайомі з 1989-го року, з того часу, як переїхали жити в один район. Він завжди казав: «Тарас, я поряд, як би не було важко». Він пишався тим, що пішов воювати”.

Рівнянин Роман :

“Цього хлопця я знайшов. Звернулась до мене сім’я його. Оксану, його сестру, знаю, вона мене попросила допомогти, бо не можуть встановити, не можуть знайти. От з часу знаходження, до часу встановлення, що це справді Андрій — цим займався я”

Список публікацій

Загинув під час штурму на Донеччині: в останню путь проведуть 43-річного рівнянина // Рівне 1

У Рівному попрощалися з військовим Андрієм Новаком, який загинув на початку літа // Суспільне новини

Попрощалися з рівнянином, на якого росіяни влаштували засідку // Рівне вечірнє

Новак Андрій Васильович (16.09.1979 – 05.06.2023)