Олександр Цикун народився 25 березня 1998 року в с. Ставок Дубенського району (до 2021 року – Костопільський район). Навчався в Ставецькій загальноосвітній школі. За роки навчання в закладі проявив себе тільки з позитивної сторони.

Випускник Рівненської духовної Семінарії та Київської і Волинської духовних академій.

Два останні роки служив у Збройних силах України.

Загинув 24 березня 2022 року під Гостомелем в Київській області.

Поховали загиблого із військовими почестями на території Свято-Миколаївського храму у рідному селі с. Ставок, в якому у дитинстві він прислуговував.

2 вересня 2022 року в Рівненській духовній семінарії освятили меморіальну дошку в честь Олександра Цикуна.

Публікації про Цикуна О. О.
Вшанування пам`яті героя: у Рівненській духовній семінарії освятили меморіальну дошку в честь загиблого випускника (ВІДЕО)

Герої не вмирають. Сьогодні, 2 вересня, в Рівненській духовній семінарії освятили меморіальну дошку в честь Олександра Цикуна. Як вшановували пам’ять героя – дивіться у сюжеті.

В стінах Рівненської духовної семінарії сьогодні вшановують пам’ять загиблого випускника – Олександра Цикуна. На його честь освятили меморіальну дошку.

Мама Олександра розповідає, хлопець завжди був допитливим, закінчив семінарію, потім академію, але на цьому зупинився.

В Алли Володимирівни, лишилось 2 сини, старший теж захищає Україну на фронті, пригадує день смерті свого брата.

Загинув Олександр 24 березня, в переддень свого дня народження. Хлопцю мало виповнитись 24. Близько 30-ти священослужителів відслужили чин похорону та більше тисячі людей вшанували його світлу пам’ять.

На Костопільщині провели в останню путь випускника Рівненської Духовної Семінарії Олександра Цикуна, який загинув на війні від рук російських окупантів

26 березня, в селі Ставок Головинської територіальної громади на Костопільщині провели в останню путь Олександра Цикуна, випускника Рівненської духовної семінарії Православної Церкви України, який загинув на війні від рук російських окупантів.

Йому мало виповнитися 24роки.

Тисячі людей прийшли, щоб зустріти Героя та подякувати йому за його жертовний подвиг яким він засвідчив свою любов до ближніх та Батьківщини-України.

Чин похорону, у спів служінні ректора Рівненської духовної семінарії прот. Віталія Лотоцького, священників з Костопільського благочиння, Рівного та Волинської єпархії, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, очолив благочинний Костопільського благочиння прот. Андрій Кононець.

В кінці, з проповіддю до присутніх, звернувся ректор Віталій Лотоцький.

Поховали новопреставленого воїна Олександра на території Свято-Миколаївського храму с. Ставок, в якому протягом свого дитинства прислуговував спочилий.

Спогади про Олександра Цикуна

Отець Василь Рудніцький розповів на своїй Фейсбук-сторінці:

– Прощалися із загиблим Героєм жителі всіх населених пунктів територіальної громади. Від села Іваничі аж до батьківської домівки, люди на колінах проводжали кортеж із тілом загиблого захисника.
Майже 30 священнослужителів Православної Церкви України відслужили чин похорону та розповіли про коротке життя Олександра, яке він прожив як справжній християнин.
Олександр Цикун закінчив Рівненську Духовну Семінарію, після чого навчався в духовній академії. Два останні роки служив у Збройних силах України. Загинув під Гостомелем.
Поховали Олександра Цикуна з військовими почестями на території Свято-Миколаївського храму села Ставок. ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЮ, ЯКИЙ ВІДДАВ ЖИТТЯ ЗА УКРАЇНУ!

– Тепер ти прислуговуватимеш самому Богу, – промовив під час прощання зі своїм учнем настоятель Свято-Миколаївського храму села Ставок Костянтин Чорноус.

Список публікацій

Гинуть наші краяни у боротьбі за мир в Україні // Вільне слово. – 2022. – 31 берез. – С. 5.

На Костопільщині провели в останню путь випускника Рівненської Духовної Семінарії Олександра Цикуна, який загинув на війні від рук російських окупантів // Духовна нива. – 2022. – Квіт. – С. 8.

Никончук О. Загиблих на війні земляків поховали з військовими почестями / О. Никончук // Новини Костопільщини. – 2022. – 2 квіт. – С. 1.

На Рівненщині попрощалися із випусником семінарії, бійцем ЗСУ Олександром Цикуном // LB.ua

Вшанування пам`яті героя: у Рівненській духовній семінарії освятили меморіальну дошку в честь загиблого випускника (ВІДЕО) // Рівне1

Голова обласної ради відвідав Рівненську Духовну семінарію // Рівненська обласна рада

Цикун Олександр Олександрович (25.03.1998-24.03.2022)