Базелюк Ігор Анатолійович народився  4 квітня 1989 року у місті Балей  Читинської області.  Коли Ігорю виповнилося 3 місяці  батьки повернулися  в Україну  в село Кам’янка Рівненської області Березнівського району. (Тепер Рівненський район) Навчався у місцевій загальноосвітній школі,   зарекомендував себе як дисциплінований, працелюбний учень, дуже любив малювати. Після закінчення 11 класів вступив до Соснівського ВПУ,  здобувши професію  електрогазозварювальника. Захоплювався технологією виготовлення кованих виробів. Ігор був дуже веселим та щирим.

З 2019 року  проходив службу за контрактом в Збройних силах України, брав участь у бойових діях у зоні АТО. У 2021 році йому перебував  на сході України  в м.Щастя Луганської області,  де  отримав контузію. Служив у десантно-штурмових військах 80-ій бригаді.

Під час несення служби він був нагороджений двома  грамотами за сумлінне  виконання поставлених завдань.

26 лютого 2022 року в боях за Нову Каховку  на Херсонщині  Ігор  потрапив під артобстріл,  пряме  влучання в БТР  було смертельним. Про смерть воїна стало відомо 1 березня.

Без тата залишилося двоє дітей.

29-го березня президент України Володимир Зеленський підписав указ №187/2022 про відзначення Базелюка Ігоря  Анатолійовича,  старшого солдата орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно)

 Публікації про  Базелюка І.

Віддав життя за Україну       

  Минулої п’ятниці провели в останню путь Героя, який загинув у боях з російськими окупантами.

Вшанувати пам’ять мужнього земляка прийшло чимало людей. Ігоря Базелюка зустрічали на колінах, всюди майоріли синьо-жовті стяги. Дивлячись на закриту труну, втримати сльози було неможливо.

В Кам’янку прибули очільник Березнівської територіальної громади Руслан Пилипчук, місцеві активісти та волонтери, жителі сусідніх населених пунктів, побратими полеглого. Тяжко було прощатися із нашим захисником, та ще тяж­че усвідомлювати, що без тата лишилося двоє дітей, невтішні батьки. Жодне співчуття не загоїть їхні рани на серці.

Заупокійну панахиду провели у місцевому Свято-Михайлівському храмі. Молилися священники УПЦ за полеглого за Батьківщину солдата, який янголом Небесного воїнства став на наш захист поруч з Богом.

Українці не повинні здаватися. Лише об’єднання допоможе знищити ту нечисту силу, що прийшла на нашу землю. Потрібно підтримувати один одного, аби жертва нашого доблесного захисника не була марною. Спи спокійно, наш звитяжцю. Ми зробимо все, щоб ти там, у небесах, пишався своїми земляками.

                                                                                                  Яна Стахнюк

24 лютого 2023 року на території опорного закладу Кам’янський ліцей Березнівської громади відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки захиснику України Ігорю Базелюку.

Право відкрити меморіальну дошку було надано матері Світлані Василівні і дітям полеглого захисника Мілані і Артему.

Список публікацій

Стахнюк Я Віддав життя за Україну [І. Базелюк з с. Кам’янка Рівненського району] / Я. Стахнюк // Надслучанський вісник : Березнівська районна газета. – 2022. – N 11/17 берез./. – С. 1.

Двоє дітей – без батька: на Рівненщині проведуть в останню путь воїна ЗСУ (ФОТО) // Радіо Трек: Новини

Під час боїв у Каховці загинув Ігор Базелюк: Героя чекали вдома 2 дітей // 24 канал:новини

Митрополіт Поліський   Анатолій: «Поліщуки проводять  в останню дорогу загиблого  воїна »// Сарненська єпархія УПЦ

На Березнівщині відкриють меморіальну дошку загиблому земляку // Rivne Media

Базелюк Ігор Анатолійович (04.04.1989-26.02.2022)