Роман народився 31 грудня 1986 року у місті Чистякове (колишній Торез) Донецької області. Там закінчив 10 місцеву школу. А за тим здобув фах юриста у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.

У 2014 році через військові дії разом із рідними вимушені були виїхати з рідного міста та переїхати на Рівненщину. Тут Роман працював спершу заступником, а за тим керівником сільськогосподарського підприємства. Дбав про батьків, разом із дружиною Марією виховували маленьку донечку Анечку.

Надзвичайно добрий та світлий Роман швидко став своїм на Рівненщині, його полюбили й прийняли, наче провів тут усе своє життя.

Чесний та людяний Роман практично весь період служби провів у зоні активних бойових дій. Але жодного разу не поскаржився, не нарікав, що важко.

На жаль, 23 червня 2024 року 37-річний матрос Роман Оліфір загинув під час виконання бойового завдання на Херсонському напрямку.

Поховали  Романа на кладовищі в с. Тучин, де мешкає родина.

Публікації про Оліфіра Р.

Розповідає дружина Героя Марія.

«Роман не служив в армії. Це його брат – учасник бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції, і зараз теж бере активну участь у бойових діях. Але Рома не міг лишатися осторонь, він хотів боронити своїх рідних, захищати державу, хотів перемоги й підняти український прапор над рідним містом на Донеччині. Тому у лютому 2023 року добровольцем долучився до лав Збройних сил України, служив у морській піхоті», –

Навіть під час телефонних розмов, коли ми чули, що зовсім поряд із ним лунають вибухи, Рома завжди заспокоював, що з ним все нормаль, що у них все тихо, все добре»

Матрос, оператор-радіотелефоніст мужньо та самовіддано захищав Україну на Херсонському напрямку. Був вірним другом, надійним побратимом та патріотом рідної землі, – повідомив Микола Панчук, селищний голова Гощі. Щирі співчуття усім близьким та рідним загиблого військовослужбовця. Вічна пам’ять і слава відважному Захисникові.

Зустріч та прощання з Романом Оліфіром відбулося  29 червня, о 9.30 год на майдані Незалежності в м.Рівне.Прощання з Героєм відбудеться о 12:00 на подвір’ї рідного дому за адресою: с. Полівці, вул. Квітнева, 23. Заупокійний молебень у Церкві Святої Параскеви с. Тучин.

Мешканці Гощанської громади та міста Рівне попрощалися з Героєм – Романом Сергійовичем Оліфіром, який повернувся додому на щиті.

З військовими почестями до місця земного спочинку провели сьогодні воїна-захисника родина, друзі, жителі Гощанської громади.

В знак особливої шани востаннє для військовослужбовця прозвучали Державний Гімн та військовий салют.

Вічна памʼять нашому героєві! Сумуємо разом з родиною…

Олеся Жданюк
Устелена дорога квітами до дому.
Навколішки Героя зустрічали.
Вклонитися волієм всі живому,
Та кляті вороги життя забрали.
Позбавили бажання жити в Україні.
У сиру землю захоронять тіло.
Всі плани геть нарушили Людині,
Бо тільки й знають, що вбивати вміло.
Природа в тузі, плаче гіркими сльозами.
Із жалю й злоби в небі грім гуркоче,
Оплакує Героя разом з нами,
Свою підтримку показати хоче.
Допоки, Господи, жахіття ці чинити
Катюги будуть на землі вкраїнській?!
Воліють Україну захопити,
Щоб панував тут п’яниця російський.
Ми не допустим! Воїн наш чому загинув?
Східна земля полита його кров’ю.
Сім’ю, родину не дарма покинув,
Все захищав з синівською любов’ю.
Лєна Качорець
Україна втрачає найкращих…Не буде прощення нелюдам …Вічна пам’ять ЗАХИСНИКУ – ГЕРОЮ. Щирі співчуття рідним.
 

Лідія Миронець Царство небесне Роману і вічна пам’ять! Не віриться тільки був в відпустку в квітні, приїзжав на 40 днів до свого товариша по службі Олександра Корицького. Невимовне горе.Щирі співчуття батькам і сім’ї!

Оксана Божок Наш рідний,найкращий товариш і кумчик- Вічна пам’ять тобі і Царство небесне… Ніколи тебе не забудемо і не пробачимо… Дякуємо за те що ти нас оберігав і захищав… Ти наш Герой навіки…

Оксана Божок Не хочу вірити,що тебе не має поряд… Ти був найкращим другом,хорошим кумом і відважним воїном… Вічна пам’ять тобі… Ніколи не забудемо і не пробачимо… Низький уклін тобі…

Список публікацій

Рівне простилося з двома захисниками (ФОТО/ВІДЕО) // Радіо Трек: новини.

На війні загинули двоє захисників з Рівненщини: Роман Оліфір та Юрій Антонюк // Горинь

Рівняни попрощалися з двома загиблими військовими // ЧаРівне

Загинув на Херсонщині матрос-радіотелефоніст з Рівненщини // Рівне вечірнє

Оліфір Роман Сергійович (31.12.1986-23.06.2024)